A McLaren-Mercedes pilótái futották a legjobb időket a Belga Nagydíj pénteki napján: Fernando Alonso első, Lewis Hamilton második lett. A délelőtt még vezető Ferrari később visszaesett, a kétszeres világbajnok spanyol újra kiemelkedhet a mezőnyből, úgy, mint egy hete Monzában.

A Belga Nagydíj 1. tréningje percről percre

10.00: Zöld a lámpa, mehetnek az autók a pályára.

10.02: A két Ferrari és Lewis Hamilton máris kimentek.

10.14: Gyors köre még senkinek nincs. A pálya hideg, mindössze 19 fokos. A levegő 17.

10.20: A két Spyker köröz a pályán, Sutil vezet Yamamoto előtt.

10.30: A mezőny fele köröz, Kovalainen, Fisichella, Heidfeld, R. Schumacher, Webber az élen.

10.40: Hamilton az élre állt.

10.42: Felipe Massa a kavicságyba csúszott, elfékezte magát.

10.45: Massának véget ért a tréning, Kimi Raikkönennek és fernando Aonsónak még el sem kezdődött - továbbra sincs gyorskörük.

10.50: Hamilton faragott a legjobbjából, majd visszatért a boxba.

10.54: Alonso első körével két tizedre van Hamiltontól, második. A harmadik Heidfeld szűk egy másodperccel az angol mögött.

10.57: Kimi Raikkönen az első szektorban a leggyorsabb volt, de Vitantonio Liuzzi miatt le kellett lassítania. Sárga zászló, az olasz autója áll.

10.58: A finn így sem szakította meg a körét, és másodiknak jött föl Hamilton mögé.

11.01: Alonso átvette a vezetést.

11.02: Nem sokáig volt az élen, Raikkönen három tizeddel megverte. Hamilton kijött a boxból.

11.04: Raikkönen erősített, már hat tizeddel vezet.

11.16: Nincs változás az élen, Raikkönent eddig nem tudják megverni a McLarenek. Az első hármas a depóban.

11.20: Újra futnak a legjobbak. Raikkönen két szektorban a leggyorsabb volt, de Yamamoto feltartotta. Alonso és Hamilton próbálják befogni a finnt.

11.27: Heidfeld megelőzte Hamiltont, és átvette a harmadik helyet.

11.28: Hamilton javított, Raikkönen mögé került, Alonso és Heidfeld elé.

11.33: Véget ért a tréning, Raikkönen, Hamilton, Alonso az élen, de a finn fél másodperccel van a két Mclaren előtt, ami nagy előny. Felipe Massa kicsúszása miatt nem futott gyors kört. Folytatás 14 órakor.

A Belga Nagydíj 2. tréningje percről percre

14.00: Elindult a második szabadedzés, a két McLaren azonnal a pályán.

14.13: Alonso 1:49.317-es idővel vezet, Massa második, Hamilton harmadik.

14.15: 1:48.289 - Massa átvette a vezetést.

14.28: Alonso mindhárom szektorban a leggyorsabb - 1:46.866 - a nap eddigi legjobb ideje.

14.38: A bajnok tovább javít, 1:46.654. Massa a második, Raikkönen a harmadik helyen, Hamilton csak ötödik.

15.00: Coulthard autója leállt, váltóprobléma, a skótnak véget ért a tréning.

15.13: Jarno Trulli harmadiknak jött föl Alonso és Massa mögé.

15.15: Hamilton már puha gumikkal próbálkozik, és több kört fut egymás után.

15.28: Hamilton a legjobb körét futotta, 111 ezredre megközelítette az élen álló Fernando Alonsót.

15.30: Utolsó gyors körével Felipe Massa a 3. helyre jött előre, három tizednyire Alonsótól. Kimi Raikkönen a negyedik helyen.

15.33: Vége a tréningnek, Alonso, Hamilton, Massa, raikkönen maradt a sorrend, mögöttük a Toyoták. A McLaren magabiztosan végzett az élen, Alonso újra különösen gyorsnak tűnik.