Az autó szilánkokra tört, a pilóta kiszállt

2008.04.29. 06:40
Bokatöréssel úszott meg egy 300 kilométer/óra fölötti bukást Stéphane Ortelli a monzai hosszú távú autóversenyen. Kocsija szilánkokra tört, ő saját lábán sántikált el a roncstól bokatörése van.

Hétszer szaltózott, miután 300 kilométer/órás tempó fölött a levegőbe emelkedett Stéphane Ortelli Courage-Oreca versenyautója a monzai 1000 kilométeres versenyen, majd a talpán állt meg. A pilóta kivette a kormányt, kikászálódott a roncsból és a mentőhöz bicegett.

Az autóból a vezetőülés környékén kívül semmi nem maradt, hihetetlen, hogy Ortelli bokatöréssel megúszta a bukást.

Ortelli hatalmas bukása a tévéközvetítésből

Defekt, felfüggesztéstörés, esetleg fékhiba miatt a gép a pálya leggyorsabb pontján tört ki, szinte felszállt, röptében centikkel kerülte el Allan McNish Audiját, több száz méter bucskázás után a szalagkorlát mellett landolt.

A Le Mans-szériában együléses, fedett kerekes, mintegy 700 lőerős kocsik versengenek, minimum 1000 kilométeres, maximum 24 órás távon. Az olaszországi a második forduló volt idén, az ex-Forma-1-es peugeot-s duó, Pedro Lamy és Stéphane Sarrazin győzött.

Egy néző felvétele a balesetről

A 38 éves, 1998-as Le Mans-i 24 órás-győztes Ortelli néhány hét múlva újra volán mögé ülhet.