Kubica nyert, és vezeti a világbajnokságot

2008.06.08. 21:32 Módosítva: 2008.06.08. 21:52
Hamilton kiütötte magát és Raikkönent, Massa 5. lett, Alonso kicsúszott a Kanadai Nagydíjon.

Először nyert a Forma-1-ben Robert Kubica és a BMW: a lengyel pilóta győzött a Kanadai GP-n vasárnap.

Tizenkilenc körön át Lewis Hamilton simán vezetett, ám akkor a biztonsági autós kiállaskor óriásit hibázott: a boxból visszatérve nem vette észre, hogy piros a boxutca lámpája, és belehajtott a kijáratnál várakozó Kimi Raikkönen autójában.

Mindketten kiestek, és gyakorlatilag a verseny is ekkor dőlt el. A finn ferraris mellett fél méterre állt Kubica kocsija, de őt még el tudta kerülni Hamilton. A lengyel körülnézett, kikerülte a törmeléket, és visszament a pályára sértetlen kocsival.

Még egy ideig csapattársa, az egy kiálláson lévő Nick Heidfeld vezetett, de őt Kubica később könnyedén megelőzte, és biztosan futott be elsőként.

Heidfelddel kettős győzelmet szerzett a BMW, a harmadik a Red Bull-pilóta David Coulthard lett.

A nagy sikerrel Kubica a pontversenyben is élre állt, 42 van neki, a második Hamiltonnak és Massának 38-38, Raikkönennek 35.

A vb két hét múlva Franciaországban folytatódik.

A Kanadai Nagydíj körről körre

19.00: Elindultak az autók a felvezető körre. A hajtűkanyart a múlt éjjel megpróbálták rendbehozni, jelenleg fehér a színe és porosnak tűnik.

Sebastian Vettel és Jenson Button a boxból rajtol.

Rajt: Hamilton és Kubica jól indult, megtartották az első két helyet, Raikkönen a harmadikat.

1. kör: Rosberg jött föl negyediknek, majd Alonso, Massa, Kovalainen a sorrend.

2.: Hamilton ellépett, a mögge jövők is kezdenek szétszakadni.

4.: Hamilton már 3 másodperccel vezet, mögötte a sorrend változatlan.

5.: Hamilton tizedeket ad Kubicának, 3 másodperc körüli a különbség.

9.: 4,3 másodperc a vezető mclarenes előnye.

11.: 5,5 a különbség, az angol és a lengyel BMW-s között.

13.: Hamilton körönként szűk egy másodpercet ad Kubicának.

14.: Adrian Sutil autója leállt a pálya szélén, a német feladta.

15.: Raikkönen befogta Kubicát, jelenleg ő a leggyorsabb a pályán.

16.: Sutil autója szerencsétlen helyen állt, biztonsági autó a pályán. Hamilton hét másodperces előnyt bukott el.

18: A teljes vezető ötös kijött a depóba, majd Raikkönen, Kubica, Hamilton, Rosberg sorrendben akartak visszasorolni a pályára. A finn és a lengyel egymás mellett észrevették, hogy piros a depó lámpája, és hirtelen lefékeztek, Hamilton nem figyelte, és hátulról telibe találta Raikkönent, az ő kocsijába meg Rosberg csúszott bele. A finn ferraris és Hamilton feladták, Kubica 10.-nek állt vissza, Rosbergnek szárnyat kell cserélnie.

20.: Újraindult a mezőny, Heidfeld vezet, Massa újra a boxba ment tankolni, nagyon vissza fog esni.

24.: Heidfeld meglógott az élen, de még nem tankolt. Barrichello, Nakadzsima, Webber mögötte, lemaradva.

28.: Nelsinho Piquet megpördült, de megfogta, tolatott és visszaállt.

Heidfeld kijött tankolni az élről. épp Kubica elé jött vissza.

30.: Kubica a célegyenes végén simán megelőzte Kubicát, Alonso viszont beragadt a német mögé.

31: Barrichello vezet, nakadzsima második, de tankolás nélkül.

35: A brazil mögött Coulthard, Trulli, Glock, Vettel, de egyikük sem volt még a depóban.

36.: Barrichellót telitankolták valószínűleg.

37.: Coulthard is teljesítette a tankolást.

38.: Trulli és Glock van már csak Kubica előtt. A lengyelnek igyekeznie kellene, mert lehet még egy tankolása.

39.: Glock kijött tankolni Kubica elől.

41.: Alonso elfékezte magát, majdnem belement Heidfeldbe, de valahogy megfogta az autót.

42.: Kubica élre állt, Glock kiment tankolni. 10 köre van a lengyelnek, hogy 11 másodperces előnyét egy boxkiállásnyira növelje a második Heidfeld előtt.

43.: Alonso megelőzte Heidfeldet, de lecsúszott az ívről, így a német visszavette.

44.: Alonso kipördült, talán váltóhiba miatt, és a falnak koccanva feladta a futamot. BMW 1-2, Kubica 2 másodperccel gyorsabb Heidfeldnél, útban a győzelem felé.

48.: Nakadzsima a boxutca falának csúszott, és kiesett.

49.: Kubica kijött másodszor is tankolni, simán kijött Heidfeld elé.

50.: Massa kettőt előzött egyszerre a hajtűben, és már negyedik.

52.: Fisichella megpördült, elég rossz helyen. Massa és Kovalainen gyorsan kijöttek tankolni. A biztonsági autó nem jött be.

55.: 15 körrel a vége előtt Kubica, Heidfeld, Coulthard, Barrichello, Glock, Trulli a sorrend. Massa hetedik, Vettel nyolcadik.

59.: Barrichello lement a pályáról, Glock és Trulli is elment mellette.

61.: Massa is megelőzte Barrichellót.

65.: Öt kör a leintésig, a Kubica, Heidfeld, Coulthard befutó biztosnak látszik.

70., utolsó kör: Robert Kubica megnyerte a Kanadai Nagydíjat a másik BMW-s, Nick Heidfeld előtt. Harmadik David Coulthard. A lengyel életében először győzött, és először vezeti a vb-pontversenyt. Glock negyedik, Massa ötödik, Trulli hatodik.