Judit

Raikkönen a leggyorsabb az árvíz után

2008.09.12. 09:38 Módosítva: 2008-09-12 16:07:41
Monzában a víz elöntötte a pályát és a boxutcát péntek délelőtt, az 1. tréninget leállították. A másodikat száraz pályán a világbajnok nyerte.

Özönvíz érkezett a monzai versenypályára péntek délelőtt, a vihar miatt leállították az olasz Forma-1-es nagydíj 1. szabadedzését. Elázott a bálya, a boxutca, a garázsok, a leggyorsabb Adrian Sutil lett az eső előtt futott körrel.

A Force India-pilóta délután, szárazon, napsütésben is remekül futott, kilencedikként végzett a toro rossós Sebastian Vettellel holtversenyben. A legjobb Kimi Raikkönent viszont nem tudták megközelíteni, a világbajnok 1:23.861-es idejéhez csak a BMW-k tudtak közel kerülni.

Robert Kubicának és Nick Heidfeldnek egy tized sem volt a hátránya, a negyedik Lewis Hamiltonnak is csak alig több. Nico Rosberg ötödik helye szenzációs, megverte Felipe Massát is.

A program szombat délelőtt újabb tréninggel folytatódik, az időmérő délután két órakor kezdődik. Nem várnak csapadékot, a vasárnapi futamra viszont igen.

Az Olasz GP második szabadedzése percről percre

14.00: Szabad a pálya, Heikki Kovalainen, Timo Glock, Sebastien Bourdais, Mark Webber máris kimentek. Az aszfalt majdnem száraz, nem esik, kisütött a nap is.

14.03: Az első idő Kovalainené - 1:37.866.

14.04: Sebastian Vettel az élen - 1:36.705.

14.05: Michael Schumacher megérkezett a Ferrari-garázsba, el is foglalta helyét az irányítópultnál.

14.11: Kimi Raikkönen átvette a vezetést, 1:33.021.

14.18: A világbajnok tovább javított - 1:32.231.

14.24: Vettel, Massa, Bourdais a sorrend a finn mögött.

14.28: Hamiltonnak még nincs értékelhető ideje.

14.32: Bourdais átvette a vezetést 1:32.08-vel.

14.35: A pálya még mindig nem teljesen száraz, a McLaren valószínűleg ezért lazít.

14.39: A másik Toro Rossóval Vettel állt az élre - 1.28.409.

14.41: Rögtön utána 1:27.607-ra javított.

14.42: Hamilton teljesítette első körét, a 8. helyen áll.

14.44: Hamilton 1:26.621-gyel átvette a vezetést.

14.51: A Ferrarik visszaverték Hamiltont, első Massa, második Raikkönen.

14.53: Robert Kubica a Ferrarikat is megverte, és 1:25.101-gyel vezet. Fél óra van még a tréningből, a pálya már majdnem teljesen száraz.

15.05: Kubica folyamatosan javítja saját legjobbját, már 1:23.931-nél jár.

15.10: Kubica, Raikkönen, Massa, Hamilton a sorrend. Vettel, Webber, Kovalainen, Sutil mögöttük.

15.14: A másik BMW-vel Nick Heidfeld felzárkózott csapattársa mögé a 2. helyre. Csak ők ketten vannak 1:24 alatt.

15.20: Nico Rosberg följött negyediknek Massa és Hamilton elé. Adrian Sutil a Force Indiával a 8. helyen áll. 10 perccel a vége előtt.

15.23: Raikkönen visszavette a 3. helyet, de a BMW-kkel nem bír.

15.25: Raikkönen legyőzte a BMW-t - 1:23.861.

15.31: Vége a 2. szabadedzésnek, Kimi Raikkönen volt a leggyorsabb, mögötte Kubica, Heidfeld, Hamilton, Rosberg a sorrend. A 6-10. helyen Massa, Kovalainen, Webber, Sutil, Vettel.

Délelőtt felhőszakadás pusztított

Alig nedves pályán kezdődött, de folyón végződött az Olasz Nagydíj első szabadedzése pénteken. Monzában a tréning harmadánál kezdett rendesen esni, amikor a Force India-pilóta Adrian Sutil állt az élen.

Idejét később a körülmények miatt nem tudták megjavítani, sőt, húsz perccel a vége előtt szakadni kezdett. Az edzést leállították, mindenki a boxba menekült, de a víz oda is befolyt, mert a csatornák nem tudták rendesen elvezetni.

Sutil megnyerte a szabadedzést, az esélyesek közül Kimi Raikkönen 9., Felipe Massa 14. lett, Lewis Hamilton nem is futott gyors kört, így utolsóként végzett.

A spái nagydíj előzgetései, vitája és találgatásai után a McLaren esélyesebbnek tűnik tavalyi győzelme és múlt heti formája miatt Monzában, de a Ferrari hazájában versenyezhet.

A legutóbb megbüntetett, de reménykedő Lewis Hamilton visszavágna, a lemaradt Kimi Raikkönennek valószínűleg még nem kell segítenie a pontversenyben előrébb álló csapattársát, Felipe Massát. Ez viszont a hétvége közben is változhat.

A délután kettőkor kezdődő 2. tréningen folytatódik a felkészülés a vasárnapi futamra.

Az 1. szabadedzés percről percre

10.00: Zöld a lámpa, szabad a boxutca.

10.01: Giancarlo Fisichella az első a pályán a Force India-Ferrarival.

10.02: A williamses Nico Rosberg is csatlakozott.

10.04: Jenson Button kezdte meg az első gyors kört.

10.06: Lewis Hamilton is az aszfalton.

10.09: Pálya kissé még harmatos, gyors körét Button sem fejezte be. Az idő borús, eshet, azt mondják, főleg vasárnap.

10.10: Csak a két Force India maradt a pályán, 10 perc múlva eső várható.

10.12: Fisichelláé az első idő - 1.35.779.

10.16: Barrichello 1:34.374-re javított.

10.18: A brazil folytatja - 1:33.428.

10.21: A pálya nagyjából száraz, de csúszós. Barrichello, Sutil, Fisichella a sorrend.

10.24: A Toro Rossók is futnak, Sebastien Bourdais negyedik, Sebastian Vettel ötödik.

10.25: Kazuki Nakadzsima pördült meg.

10.26: Vettel követte, mindketten visszaértek a depóba.

10.27: A Ferrarin kívül minden csapat járt már a pályán.

10.28: 1:32.842-vel Adrian Sutil átvette a vezetést.

10.30: Lassan elkezd esni.

10.35: Rendesen esik. A Ferrarik nem mentek körbe a száraz pályán, gyors kört csak öten futottak. Nincs pánik, mert két hete hivatalos teszt volt Monzában, az autók be vannak állítva száraz pályára.

10.36: Nincs autó a pályán.

10.37: Button próbálkozik elsőként a vízben.

10.38: Egy nem teljes kör után vissza is ment a depóba.

10.40: Bourdais ment ki, de sok remény nincs, hogy használható kört fusson.

10.42: A francia 10 másodperccel lassab a nedves pályán egy körben, mint a vezető Sutil.

10.46: A Ferrari-garázsban az Inter-futballista, világbajnok Marco Materazzi vendégeskedik. Épp Massával beszélget, de a közelben van Jean Alesi expilótájuk is. Valószínűleg nem fog fölszáradni a pálya az edzés végéig.

10.47: Jarno Trullinak sikerült följönnie a 6. helyre. Összesen nyolc kocsinak van gyors köre.

10.51: Nico Rosberg már átmeneti gumival próbálkozik.

10.55: Rosberg a nyolcadik.

10.58: Kimi Raikkönen a pályán.

10.59: Massa csatlakozott.

11.00: A világbajnok egyelőre utolsó, 11.

11.05: Massa 13., az idő egyre rosszabb.

11.07: Timo Glock kicsit váratlanul a negyedik helyre jött föl. Valószínűleg már az edzés elején sem lett volna rossz ötlet az átmeneti gumi.

11.11: Erősödik az eső, és a hírek szerint még rosszabb lesz.

11.15: Szakad az eső, kvázi véget ért a tréning.

11.22: Úgy esik, hogy szinte folyóvá változott a boxutca.

11.25: Hivatalosan is félbeszakították a szabadedzést, piros zászló. Sutil, Barrichello, Fisichella marad az első három, Alonso 6., Raikkönen 9., Massa nincs a tízben, Hamilton rendes kört sem futott. Folytatás délután két órakor.