Butont és Brawnt is kitünteti az angol királynő

A Forma-1-es világbajnok Jenson Button is szerepel II Erzsébet brit uralkodó szokásos újévi kitüntetési listáján.

A Brawn GP istállóval világbajnoki címet nyert pilóta - aki a következő szezonban már a McLarennél versenyez - a Brit Birodalom Rendjének Tagja (MBE) címmel egészítheti ki névjegyét az újév első napjától, míg a csapatfőnök Ross Brawn a Brit Birodalom Tagja (OBE) rendfokozatot kapja.
A kitüntettek között ott van még Ian McGeechan, korábbi rögbis, Beth Tweddle tornász, valamint Jason Roberts labdarúgó is.
A királynői kitüntetéseket évente kétszer ítélik oda, II. Erzsébet júniusban megünnepelt "hivatalos" születésnapján, valamint újév alkalmából.

Az oldalról ajánljuk

  • Sport
Meghalt Kamuti László, négyszeres világbajnoki ezüstérmes vívó

A tőröző 80 évet élt.

augusztus 27., 14:13

  • Tenisz
2,5 milliárddal segíti ki a kormány a bajba került teniszszövetséget

A Lázár János által vezetett szövetség működésének stabilizálására kapja a pénzt.

tegnap, 19:11

  • Belföld
Gulyás: Szeptember 1-jétől lezárjuk a határokat

Külföldi állampolgár nem léphet be, a magyar állampolgárokra 14 napos karantén vár. Egyelőre nem lesz az időseknek külön vásárlási sáv, és csak az itthoni teszteket fogadják el. Szigorítanak a szabályokon.

augusztus 28., 16:40

  • Belföld
Hiába, a Jobbik szélsőséges múltja mindig visszaüt

Zsidózás, cigányozás, Hitler- és Szálasi-idézetek köszönnek vissza a múltból a néppártosodással küszködő pártnál. A kínos ügyek sokat ártanak az ellenzéki összefogásnak is.

augusztus 28., 07:34

  • Belföld
Szlávik: Kicsit meredek, de nem lehet baj a Szuperkupa-döntőn, ha betartják az előírásokat

Ellenben arra kér mindenkit, hogy ne látogasson nagy létszámú eseményeket.

augusztus 28., 22:59