Kimi Raikkönen bukásával ért véget a teszt

2014.02.22. 16:11 Módosítva: 2015.05.06. 00:15

Nico Rosberg tesztrekorddal lett első Bahreinben, az utolsó napon, szombaton: egy másodperccel megjavította csapattársa, Lewis Hamilton pénteki idejét. A német 89 kört tett meg, a Mercedes felkészült a szezonra, magasan kiemelkedik a mezőnyből.

Nem úgy a Red Bull, ami folytatta szánalmas szereplését: Daniel Ricciardo 15 kört tudott összehozni, és 6,5 másodperccel maradt le Rosbergtől. A Renault-motoros autó teljesen versenyképtelen, most már csoda kellene, hogy összekapják magukat a március 16-i első futamra. A francia motorgyár turbója egy romhalmaz, egy hétük sincs a csütörtökön kezdődő bahreini utolsó teszig, hogy rendberakják, ami ennyi idő alatt lehetetlen. A Red Bullnak saját problémái is vannak továbbá.

Kimi Raikkönen pénteki nehézségei után szombaton rendesen tudott körözni, két tizedre megközelítette csapattársa, Fernando Alonso legjobb idejét, harmadikként végzett. Csakhogy Rosberg 3,5 másodperccel gyorsabb volt nála, ami nem túl jó hír az olaszoknak. A végén Raikkönen kicsúszott, kissé összetörte a Ferrarit, és miatta fejezte be a mezőny öt perccel korábban a napot.

Rendben ment újra a McLaren, Jenson Button második helye és 66 köre pozitív, de az 1,6 másodperces lemaradása Rosberghez képest kevésbé.

A Williams is sokat futott, Felipe Nasr, a most igazolt tesztpilóta negyedik időt és 87 kört ért el.

A legjobb renault-s csapat a Lotus lett Pastor Maldonado 59 körével. 5,5 másodperces hátránya viszont elkeserítő, a motor ugyanúgy sújtja őket, mint a Red Bullt, a Toro Rossót és Caterhamet.