Csúcshajrá eredmény nélkül Szingapúrban

2016.09.18. 16:23
Ricciardo szenzációsat futott, de nem bírt a 20 mp előnyéből felet megőrző Rosberggel.

Szingapúrban megszokottak a balesetek a szűk városi pálya és a sok kanyar miatt, de az azért ritka, hogy már a start után közvetlenül, még a célegyenesben összeütközzenek a kocsik. Most ez történt, Hülkenberg gépe keresztbe állt, a célegyenes fala mellé csúszott, és összetört. Button törött első szárnnyal állt a boxba, azonnal jött a biztonsági kocsi.

Az élmezőny megúszta a csattanást, Rosberg jól elment, Ricciardo és Hamilton sorolt be mögé. Verstappen nagyon elrontotta a startot, előtte sodródott keresztbe Hülkenberg autója, csoda, hogy el tudta kerülni. Az ő kocsija is sérült kicsit, emiatt ki is intették, egy lógó oldalszárnytól kellett megszabadítani a kasztnit. Utána Kvjattal vívott nagy csatát, az orosz nagyon nem akarta elengedni a nyolcadik helyért.

Az élen csendes volt a futam, de féltávra Raikkönen ráment Hamiltonra, és miután az angol lefutott a pályáról, előzni is tudott a finn, feljött harmadiknak a 33. körben.

Rosberg simán vezetett, de 5-6 másodpercnél jobban nem tudott elhúzni Ricciardótól. Ez a hajrá kezdetére, az utolsó 15 körre 3 másodpercre csökkent.

14 kör volt, amikor az utolsó kerékcserék alatt Hamilton visszavette a harmadik helyet Raikkönentől, bő egy másodperccel elé jött vissza.

Az élen is jöhetett ugyanez a csata, Ricciardo a 48. körben váltott gumit utoljára, Rosbergen volt a sor, nyomta is maximálisan. Az élmezőny összerázódott, Hamilton és Raikkönen is közel ért Ricciardóhoz. Rosberg a 49. körben nem jött gumiért, elment még egy fordulóra, miközben az RBR folyamatosan dolgozta le a hátrányát.

Nem jött a következő körben sem, ekkor már gondolni lehetett, hogy őt nem hozzák ki még egyszer.

Ricciardo körönként 3 másodperccel volt gyorsabb, 10 kör alatt kellett 20 másodpercet ledolgoznia, és előznie.

A Red Bullnál úgy számoltak, ez négy körrel a vége előtt sikerülhet is. Minden adott volt, hogy egy új 2014-es Hungaroring-futamot lássunk, amikor Ricciardo az utolsó körökben előzött kettőt, és nyert.

Itt hét körrel a vége előtt 11 másodpercre csökkentette lemaradását az ausztrál, és folyamatosan közelített. Csapattársa, Verstappen közben a 6. helyért előzte Alonsót ügyesen.

Ricciardo kétmásodperceket tudott hozni folyamatosan, amikor öt kör és hét másodperc maradt. Fogytak azért az ő gumijai is, és négy körre és 5 másodpercre a céltól mintha elgyengült volna, nem tudott semmit hozni a németen.

Három kör és 4,5 másodperc, Ricciardo tempója lassult,

mosolygott is a boxban Toto Wolff Mercedes-csapatfőnök: a rizikó bejött, látszott, Rosberg előnyéből maradni fog.

Az utolsó két körnek három másodperc előnnyel ment neki, Ricciardo már szinte végig látta a pályán, de Rosberg kontrollálta a futamot. Két másodpercet őrzött meg az utolsó fordulóra.

A végére teljesen feljött rá a Red Bull, de Rosberg nyugodtan, igaz csak félmásodperces előnnyel nyerte meg a versenyt.