Óriásdráma az F1-ben, Ricciardo nyert

2016-10-02T074655Z 1516458577 S1BEUEPSDBAC RTRMADP 3 MOTOR-F1-MA
2016.10.02. 11:13

Elképesztő fordulatokat hozott a Malajziai GP, amit magyar idő szerint vasárnap reggel futottak Szepangban.

Már az első kanyar balhés volt, Vettel beleszaladt a másodikként forduló Rosberg autójába, a Mercedes megforgott, a Ferrari törött kerékkel kiállt. Rosberg a 21., kvázi utolsó helyről folytathatta, Hamilton az élen húzott el.

A két Red Bull besorolt mögé, és lassan le is maradt, Ricciardo ment Verstappen előtt, de a holland a futam közepén néhány körön át még vezetett is. Rosberg közben jött, mint kés a vajon, és már a negyedik Raikkönent is sikerült megelőznie, csak kicsit agresszíven: két kerékkel nekikoccant, 10 másodpercre büntették, amit a célnál adtak az idejéhez.

Az élen Hamilton biztosan ment a győzelem felé, amikor a 41. körben lecsapott rá a balszerencse: a Mercedes-motor elfüstölt, kigyulladt, az angol kiállt az első helyről.

Ricciardo, aki pár körrel korábban késhegyre menő csatában tartotta meg az őt keményen támadó Verstappen előtt a második helyet - egymás mellett is voltak - az első helyen találta magát.

Két másodperc volt mindössze az előnye bő 10 körre, Verstappen fel is jött 1-re, de közelebb nem tudott kerülni, a végére elengedte, és az ausztrál végülis biztosan futott be elsőként.

Jó két év után győzött újra, ez a negyedik sikere az F1-ben. Idén Monacóban vezetett biztosan, amikor a kerékcserénél az egyik gumiját a elfelejtették kihozni a boxból, így Hamilton elment, és nyert. Most épp Hamilton balszerencséje hozta az ő győzelmét. Nagyon örült, a dobogón mindenkit megitatott a cipőjéből.

Hamilton gondban van, mivel Rosberg simán kiautózta a 10 mp büntetést, bejött harmadiknak Szepangban, és 23 pontra növelte az előnyét a világbajnokságban.

Öt futam van még hátra, 125 pontot lehet szerezni, jövő héten jön a Japán GP.