A Merci odacsapott a végére a teszten

GettyImages-925730412
2018.03.01. 10:22

A hó elolvadt Barcelonában, ami maradt a pályán, az a víz, de ez nem zavarta a pilótákat, hogy időben megkezdjék a hét utolsó tesztnapját csütörtökön. 9 óra után gyorsan mind a 10 kocsi megnézte magának az aszfaltot, de a lelkesedés csak az Alfánál és a McLarennél maradt meg.

Marcus Ericsson és Stoffel Vandoorne körözött huzamosabban, ők egy óra alatt több mint tíz kört tettek meg fejenként. Gyors kört is csak ők hoztak össze. Ericsson viszont 10 után pár perccel kicsúszott a második kanyarban, a tréninget leállították, a kocsit visszaszállították a depóba.

Ahogy száradt a pálya, és le lehetett cserélni az eső- illetve átmeneti gumikat, jöttek a többiek is, sőt, már korábban, a vizes aszfalton is ment mindenki becsületesen, kivette a részét a szárításból.

Magnussen        Haas

A pálya viszont olyan vizes volt, hogy négy óra kellett, hogy nagyjából felszárítsa 10, szinte folyamatason köröző F1-autó. 12:59-kor posztolta Bottas az első szárazgumis kört, Hülkenberg másodpercekkel utána a másodikat. A mercis közepes gumin másodiknak ment föl az interekkel vezető STR-es Gasly mögé. Majd egy kör múlva elé, az élre. 10 perccel később a finn már 1:23 alá ment - korábbi száraz napon 20 alatti kör volt a legjobb Vetteltől.

Fél négyre megszilárdult egy szárazsorrend:

• A mclarenes Vandoorne vezetett 1:19.854-gyel, de ezt az új hiperlágy gumin futotta
  • Azaz a második, mercedeses Lewis Hamilton 1:19.984-es köre erősebb volt, mert ő a közepes keveréken ért el ezt az időt
  • Vettel 1:20.692-vel harmadik volt, lágy gumin
  • Magnussen, Sainz, Perez, Stroll, Gasly, Hülkenberg és Bottas köre zárta a top10-et, a finné még dél körülről maradt meg, az ő kocsiját vette át Hamilton délutánra

Négykor Fernando Alonso is beült, Vandoorne-tól kapta meg a McLaren Renault-t. Hamar fel is jött a harmadik helyre, Vettelt leszorította a dobogóról 1:20.329-es, szuperlágyas körrel.

De a nagy durranás 16:46-kor érkezett Hamiltontól: 1:19.333, a hét legjobb köre, ráadásul közepes keveréken.

Magasan a legnagyobb idő a négy nap alatt, hétfő óta.

Az utolsó órában is nagy volt a mozgás, végül Hamilton mögött a Vandoorne, Vettel, Magnussen, Alonso, Sainz, Stroll, Perez, Verstappen, Gasly sorrend alakult ki. Verstappen nem örülhetett túlságosan, nem futott igazán gyors kört, és még ki is csúszott. (Négy óra körül, nagyobb következmények nélkül.)

A teszt most pár napig szünetel, folytatás keddtől péntekig, ugyancsak Barcelonában.