Jenő

Räikkönen megkapta, amit rég megérdemelt

GettyImages-1052705904
2018.10.21. 23:03 Módosítva: 2018-10-21 23:05:38

Zseniális Amerikai Nagydíjon van túl az F1, a vasárnap esti verseny az elejétől a végéig tartogatott váratlan eseményeket. Lewis Hamilton a pole-ból startolt, abban a tudatban, ha nyer, és nem Vettel a második, ő világbajnok. Tervébe már a rajtnál hiba csúszott.

• Räikkönen ugyanis lerajtolta az angolt, és a második helyről már elsőként vette az első kanyart
  • Vettel is hibázott, a negyedik helyért próbálta előzni Ricciardót az első körben, a belső íven megcsúszott, megpördült
  • Ricciardónak is pechje volt, a 11. körben megállt alatta a Red Bull-Renault, feladta
  • A virtuális biztonsági autós szakaszban - az RBR-t mentették - Hamilton kereket cserélt, kétkiállásos taktikára váltott
  • A többiek maradtak egy kiálláson
  • Hamilton sokat nyert a cserén, hamar befogta Räikkönent a friss gumin, meg is előzte volna,ha a ferraris nem megy ki új gumikért - szép csata volt, az angol nem bírt a szívós ellenféllel
  • De Hamilton így is 18 másodperces, majdnem egy kerékcserényi előnyhöz jutott
  • Vettel és a 18. helyről rajtoló Verstappen folyamatosan zárkózott fel, hamar felértek a top 3 mögé
  • Hamilton és a Merci előnye egy ideig állandó volt, de aztán körök alatt 10 mp-cel csökkent a gumikopás miatt, újra jönnie kellett gumikért - valószínűleg túl sokat várt a Mercedes az újabb szett lágy gumival
  • Hamilton negyediknek esett vissza, Vettel elé, Räikkönen, a kiválóan vezető Verstappen és Bottas mögé, de csapattársa gyorsan elengedte
  • Ekkor kezdődött a kétfrontos harc: a vezető hármas a győzelemért, Bottas és Vettel a 4. helyért harcolt
  • Az utolsó öt körre 3 mp-en belülre került a top 3, Vettel Bottas nyakára ért: ha Hamilton 2., és Vettel 5., Hamilton bajnok
  • Hamilton két és fél körrel a vége előtt megtámadta Verstappent, kétszer is nyerő helyzetben volt, de a holland megmutatta zsenialitását, végül Hamilton tolta túl, lecsúszott a bukótérbe, és lemaradt
  • Vettel az utolsó előtti körben megelőzte Bottast

Kimi Räikkönen mindeközben folytatta tökéletes teljesítményét, tartotta 1,5 mp előnyét az élen, és megnyerte a versenyt. Verstappen 2., Hamilton 3. lett, a bajnokavatás elmaradt.

A finn a 2013-as szezonnyitó Ausztrál GP óta először győzött. Tavaly Monacóban a pole-ból nem nyerhetett a Ferrari miatt, idén Monzában a pole-ból félrecsúszott a Ferrari futama, szintén nem nyert, de most végre minden összejött neki.  Hibátlan volt, meg is érdemelte a győzelmet.

21-edszer nyert a Forma-1-ben, Mika Häkkinen 20-szor, ezzel a Ferrari-pilóta a legsikeresebb finn F1-es, ha a GP-győzelmeket nézzük.

Hamilton pár ponttal növelte előnyét a világbajnokságban, egy hét múlva, Mexikóban behúzhatja a címet, hogy ötszörös bajnok legyen.