Feltámadóban a Ferrari Bahreinben

2019.03.29. 13:46

Péntek délelőtt Bahreinben elindult a Forma-1-es nagydíjhétvége az első szabadedzéssel, amelyen a Ferrarik voltak a leggyorsabbak. Az olaszok kielemezhették az ausztráliai égés okait, megoldhatták a pletykált hűtési problémákat, ami biztos, hogy fölényesen nyerték az első tréninget.

Nem Vettel zárt az élen, hanem új csapattársa, Charles Leclerc, aki néhány tizeddel a németet is lenyomta. Ennél fontosabb, hogy a Mercedeseket mindketten nagyon megverték: az első futam győztese,

Valtteri Bottas 9 tizedet, Hamilton 1,2 másodpercet kapott a 21 éves monacóitól.

Nagyon nagyon a hétvége elején vagyunk még, de ez mindenesetre biztató a Ferrarinak és azoknak, akik többcsapatos versenyt, egyáltalán versenyt szeretnének látni az F1 elején.

Az első hatot nézve visszaállt a rend, mivel az 5-6. helyen a két Red Bull végzett, Max Verstappen és Pierre Gasly, már 1,5 másodperces lemaradással.

A középmezőnyben Kimi Räikkönen 10., veri az immár renault-s Ricciardót, a mezőny végén újra a két Williams van: Kubica megint utolsó, de már csak századokkal gyengébb újonc csapattársánál, George Russellnél. A lengyelnek ez az egyik kedvenc pályája, 2008-ban pole pozícióból startolt itt.

Néhány pördülés és pályaelhagyás mellett az utolsó percekben akadt egy kisebb koccanás is, Nico Hülkenberg Renault-ja ütközött Antonio Giovinazzi Alfájával. Az olasz kissé beszúrt a németnek, aki nem volt hajlandó mozdulni, hogy helyet adjon neki, így az Alfa egy pillanatra kissé elemelkedett az aszfalttól. Mindketten megúszták, és elérték a boxutcát, de a felügyelők beidézték őket egy kis elbeszélgetésre.

A második szabadedzés délután négykor kezdődik.