Pandora, Gabriella
-3 °C

Elvesztette veretlenségét a Nyírség

2000.11.27. 17:13
A labdarúgó NB I B negyedik fordulójára került sor a hétvégén. Meglepetés, hogy az eddig remeklő nyíregyháziak Monoron vesztesen hagyták el a pályát, valamint, hogy a Békéscsaba három vereség után idegenben szerezte meg az első győzelmét. A többi találkozó az előzetes várakozásoknak megfelelően végződött. A csapatok rendkívül szoros csatákat vívtak, kétgólos győzelmet mindössze a Kunszentmártonnak sikerült aratnia, a többi mérkőzésen vagy döntetlen született, vagy egy góllal nyert valamelyik gárda.
A forduló legnagyobb meglepetése, hogy a Nyíregyháza még pontot sem tudott szerezni, az eddig nyeretlen Monor otthonában. A hazaiak hatalmas rohamokkal indítottak, aminek gyorsan meg is lett az eredménye: a 3. percben László Sándor tíz méterről vágta a léc alá a labdát. A második játékrészt a Nyírség kezdte góllal, ám a találatot Makai játékvezető - jogosan - les miatt nem adta meg.

Néhány perc múlva pedig a Monor már két góllal vezetett. A vendégek mindent megpróbáltak az egyenlítés érdekében, s Nagy Sándor a 71. percben szépített is, ám két perc elteltével ismét nőtt a monoriak előnye. Így három perccel a lefújás előtt Kondora szépségdíjas bombagólja csak a 3-2-es végeredmény beállítását jelentette.

Góllövőlista
Nyugati-csoport
4 gólos: HALMOSI Péter (Haladás FC)
3 gólos: LUKÁCS Zoltán (Nagykanizsai FC), CSEKE László (Celldömölki VSE), PURT Tibor (Hévíz SK)

Keleti-csoport
4 gólos: KULCSÁR Sándor (Nyírség Spartacus FC)
3 gólos: BORGULYA István (BVSC Zugló FC), NAGY Sándor (Nyírség Spartacus FC), NOVÁK János (Nyírség Spartacus FC), LUDASI János (Kunszentmártoni TE)

Nagyon rosszul kezdte a rájátszást a Békéscsaba. A három vereséggel álló csapat a hétvégén a Csepel otthonába látogatott, s a találkozó egyértelmű esélyesei a hazaiak voltak. Hegedűs azonban már a 6. percben a kiállítás sorsára jutott, így felcsillant a remény a békésiek szemében. A lehetőséggel viszont nem tudott élni a valaha jobb időket megélt klub, sőt a félidő végén Wukovics találatával az ex-óbudaiak szerezték meg a vezetést.

A második játékrészben egy másik Előre FC-t láthattak a nézők, s két szabadrúgás után, két Bánföldi-góllal megfordították az állást. A 85. percben ugyan a vendégek is megfogyatkoztak, de az eredmény már nem változott, így megszerezte első győzelmét a Békéscsaba.

A Keleti-csoport többi mérkőzésén meglepetés nem született. A BKV Előre kezd magára találni, a Csepel elleni siker után ezúttal - Kovacsics góljával - Csongrádon gyűjtötték be a három pontot. A Kunszentmárton és a BVSC könnyedén győzött a Bőcs, illetve a Szolnok ellen, míg a Kecskemét-Fót találkozón megosztozkodtak a csapatok a pontokon.

Nyugaton a hat mérkőzésből, négy összecsapáson döntetlen született. Nem bírt egymással a Pécs és a Hévíz (1-1), a Pápa és a Rákospalota (1-1), a Nagykanizsa és a Celldömölk (1-1) és a Dorog és a Kaposvár (0-0) sem. A Siófok Bány Tamás góljával verte a pont nélkül álló Marcalit, míg a Haladás hátrányból fordítva szerezte meg negyedik győzelmét.