További Futball cikkek
- Távozik a Ferencváros bosnyák játékosa
- Dibusz a legjobb kapus, a gólkirály a legjobb játékos, Dzsudzsák az álomcsapatban
- Mauricio Pochettino lett a Chelsea vezetőedzője – hivatalos
- A Newcastle volt a fény a PL-ben, a Chelsea a legnagyobb kudarc
- A Real Madrid álomcélpontja lett a Bundesliga legjobb játékosa
Jelenleg tizenkét honfitársunk keresi kenyerét a Holt-tenger környékén, közülük heten játszanak e legmagasabb osztályban.
(A játékos neve után születési ideje, klubja neve és osztálya, klubjának jelenlegi helyezése, az őszi idényben játszott meccsek/gólok száma olvasható.)
BEKŐ BALÁZS (1971. december 15., Hapoel Jerusalem - II. osztály, 12., 16/0) Anyagilag mindenképpen előnyös lehet egy magyar focista számára a szentföldi második vonal, ám annak utolsó helyezettjében játszani nem túl nagy dicsőség. Ha azt vesszük, hogy Bekő anno még a válogatott keretnél is szóba került...
CZÉH LÁSZLÓ (1968. február 01., Hapoel Jerusalem - II. osztály, 12., majd Hapoel Beet Shean - II. osztály, 5., 15/3) A második vonalbéli csapatok nagy kedvence az egykori pécsi, majd ferencvárosi középpályás, akit mindig egy feljutásért küzdő gárda igazol le, majd a az első osztályban hamar túladnak rajta. Az ősszel is klubot váltott a hajdan a válogatottban is bemutatkozó szőke játékos, a kiesőjelöltből ezúttal előrébb léphetett.
![]() |
Halmai Gábor |
HAMAR ISTVÁN (1970. október 06., Beitar Jerusalem - I. osztály, 2., 15/3) A válogatott bal oldalát kibérelô egykori honvédos neve az idény elején még klubja szabadlistáján díszelgett, aztán valahogy mégis megragadt a csapatnál. Ritkán tölt kilencven percet a pályán, általában le-, ritkábban becserélik. Bicskei ennek ellenére hisz benne.
![]() |
Horváth Ferenc Eddig nem okozott csalódást |
NAGY ZOLTÁN (1974. március 30., Hapoel Ramat Gan - II. osztály, 9. 17/0) A Debrecen és a Diósgyőr hajdani kapusa cspata legjobbjai közé tartozik, jobbára neki köszönhető, hogy egylete nem áll kieső helyen a második vonalban. Bár ez nem egy karriercsúcs.
NYILAS ELEK (1969. május 03., Ironi Asdod - I. osztály, 11., 17/4) A Váccal és a Fradival itthon bajnoki címet nyerő jobboldali középpályás számára szokatlan lehet, hogy folyamatosan a kiesés ellen kell küzdenie. Jelenleg az utolsó előtti helyen tanyázik csapata, tehát kevés az esély, hogy a Csank-válohatott egykori alapembere valaha még BL-mérkôzést játsszon, mint tette azt annak idején az FTC-vel.
PISONT ISTVÁN (1970. május 16., Hapoel Tel-Aviv - I. osztály, 3., 14/4) Sallói mellett talán az egykori honvédos futotta be a legnagyobb karriert a Szentföldön, a Beutarban nyújtott teljesítménye alapján igazolta le a német Eintracht Frankfurt. A német első osztály azonban nem feküdt a válogatottba is visszakerült középpályásnak, így visszatért a Jordán partjára, ahol újra megnőtt az önbizalma. A válogatottról azonban ezzel egy időben lemondhatott.
![]() |
Sallói István Igazi klasszisként kezelték a Földközi-tenger keleti partvidékén |
SÁNDOR TAMÁS (1974. június 20., Beitar Jerusalem - I. osztály, 2., 17/4) Debrecenből Torinón és Genclerbirligin át vezetett a cívisvárosi kedvenc útja jerusalemig, ahol Sallói utódát látták benne az izraeliek. A válogatott mezről már lemondó egykori olimpikon azonban meg sem tudja közelíteni az "úttörő" népszerűségét, de nem is rí ki a többiek közül. Anyagilag biztosan nem járt rosszul, s van, akinek ennyi éppen elég.
SZANYÓ KÁROLY (1973. október 11., Ironi Kiriat Ata - II. osztály, 6., 17/2) A "Zselé" néven közismert egykori újpesti kedvenc nem biztos, hogy ilyen karrierről álmodott az atlantai olimpián. Miútán elhagyta a Megyeri utat sem Debrecenben, sem az osztrák Riedben nem tudott gyökeret verni. Az Akoban megtalálta számítását, bár jelen helyzete olyan, mintha Celldömölkön játszana.)
VEZÉR ÁDÁM (1974. szeptember 21., Maccabi Tel-Aviv - I. osztály, 7., 13/0) Az egykori BVSC-s, majd kispesti kapus néhány meccsen ugyan hiányzott a fővárosi egyletbôl, ám szereplését nagyobb veszély nem fenyegeti. A korábban minden korosztályos válogatottban megfordult portás a címeres mezről viszont lemondhatott.