Hortenzia, Gergő

Kiütötte a Veronát az Inter

2002.02.17. 18:45
Az olasz labdarúgó bajnokságban az Internazionale idegenben nyert fölényesen a Verona ellen, és feljött a második helyre. A bajnoki tabellát a Juventus vezeti, amely még szombaton verte 2-1-re a kiesés ellen küzdő Fiorentinát. Az eddigi listavezető AS Roma döntetlent ért el a Brescia otthonában, és két helyet visszaesett.
Az olasz labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában az Inter idegenben magabiztosan verte idegenben a Verona csapatát. A kék-feketék ellenállhatatlanul játszottak és Zanetti góljával már az első félóra végén előnybe kerültek. A folytatásban jobban ment a milánóiaknak, és a válogatott támado, Vieri három percen belőtt lőtt duplájával simán, 3-0-ra nyertek. Győzelmükkel feljöttek második helyre, az előttük álló Juventus előnye mindössze egy pont.

A bajnoki tabellát az a Juventus vezeti, amely még szombaton verte 2-1-re a a kiesés ellen küzdő Fiorentinát. A hazaiak számára jól indult a találkozó, hiszen Trezeguet fordulásból lőtt találatával már a tizedik percben megszerezték a vezetést. A vendégek a félháznyi publikum legnagyobb döbbenetére négy perc múlva azonban a firenzeiek kiegyenlítettek. A győzelmet jelentő gólt végül újabb tizenöt perc elteltével Del Piero lőtte a vendégek kapujába.

Győzelmet remélt, de csak vérszegény döntetlenre futotta az AS Roma erejéből Bresciában. Pedig egy esetleges győzelem igencsak jól jött volna a fővárosiak számára, hiszen akkor megőrizték volna vezető helyüket a tabellán. Az egy ponttal viszont- miután a rivális Juventus és az Inter is begyűjtötte a három pontot- Batistutáék visszaestek harmadik helyre.

A forduló legnagyobb arányú győzelmét a Piacenza aratta az egész idényben megelehetősen halovány Venezia ellen. Az 5-0-ra végződött talákozó legjobbja a két gólt szerző Dario Hubner volt, aki az egész szezont remek formában játszotta végig, és esélye van arra, hogy bekerüljön az itáliaiak világbajnoki keretébe.

Eredmények, Serie A, 23. forduló:

AC Milan-Atalanta 0-0
Juventus-Fiorentina 2-1 (2-1)
gólszerzők: Trezeguet (10.), Del Piero (30.), illetve Adriano (14.)
Perugia-Lecce 2-1 (1-1)
g: Bazzani (35.), Tedesco (90.), illetve Vugrinec (45.)
Piacenza-Venezia 5-0 (3-0)
g: Gautieri (6.), Hubner (32., 36.), Di Francesco (48., 59.)
Udinese-Bologna 0-1 (0-1)
g: Cruz (12.)
Lazio-Chievo 1-1 (0-0
gól: Inzaghi (76.), illetve Legrotta (85.)
Az élcsoport: 1. Juventus 47 pont, 2. Internazionale 46 (40-19), 3. AS Roma 46 (33-14)