9 °C
19 °C

Őrzi első helyét a Manchester

2002.02.24. 20:00
Az angol bajnokság huszonnyolcadik játéknapján a Manchester egy gólos hazai győzelmével őrzi vezető helyét a tabellán. A második helyre idegenbeli sikerével a Newcastle jött fel. Magabiztos győzelme ellenére csak harmadik az Arsenal, a Liverpool leszorult a dobogóról.
A Manchester a hétközi BL-meccsen az utolsó percben egyenlített a Nantes ellen, és úgy tűnik, hogy szemet gyönyörködtető lendületük megtorpant. A hazai szakvezetés az Aston Villa ellen sem remélt kivételes játékot, győzelmet viszont igen. Ahogy várták: úgy lett. A holland van Nistelrooy a második félidő elején mattolta az elszerződése után először visszatérő dán kapust, Peter Schmeichelt, aki tagja volt a BL-győztes csapatnak is.

6. Leeds United 44/27 (37-29)

A liverpooli rangadón a mostanság a BL-ben is visszafogott Vörös Ördögök csupán egy pontot szereztek az Everton ellen. Anelka egyenlített a Liverpool részéről, ez a pontvesztés pedig a dobogós pozíció elvesztésébe került.

Sunderland-Newcastle 0-1
Az Arsenal és a Newcastle ugyanis azonnal kihasználta a kínálkozó esélyt. Az Ágyúsok hazai pályán nyertek a Fulham ellen, 1-1 után Vieira és Henry biztosította be a sikert. A Szarkák Dabizas találatával vitték el a pontokat a Sunderland otthonából.

A Leeds nem ért el gólt, így nem tudott az élmezőnyhöz csatlakozni. A Derby megnyerte a kiesési rangadót a Leicester ellen, a Southampton azonban nem bírt Boltonnal, így nem tudott igazán elszakadni a kiesőzónától. A hétfői Tottenham Hotspur-Blackburn Rovers kupadöntő miatt nem került sor teljes fordulóra.