9 °C
20 °C

Továbbjutott a Liverpool és a Barcelona a BL-ben

2002.03.19. 22:58
A labdarúgó Bajnokok Ligájának második selejtezőkörének B-csoportjából győzelmének köszönhetően továbbjutott a negyeddöntőbe a Barcelona és az FC Liverpool. Az A-csoportban már korábban eldőlt, hogy az utolsó körben is három pontot szerző Manchester United és a Bayern München is továbblépett.
Utolsó fordulójához érkezett a labdarúgó bajnokok Ligája második selejtezőköre. Kedden két kvartett, az "A" és a "B" fejezete be a küzdelmeket, míg szerdán a "C" és a "D" csoportban rendezik meg a záró összecsapásokat.

Az B-csoportban a mérkőzések előtt igencsak nagy számolgatásban voltak a csapatok, ami nem is volt csoda, hiszen elméletileg még mind a négy együttesnek lehetősége volt kivívni a továbbjutást.

Továbbjutott a Liverpool

Liverpoolban is számoltak: ha két góllal nyernek az AS Roma ellen, akkor biztosan, ha csak eggyel, akkor a Galatasaray-Barcelona meccs végeredményétől függően jutnak tovább. Maga a találkozó megható pillanattal kezdődött: a közönség óriási ovációval fogadta a szívműtétje után a kispadra visszatérő liverpooli mestert, Gerard Houllier-t.

Ennek megfelelően óriási lendülettel kezdett a sérült Owent és a későn igazolt Anelkát nélkülöző angol gárda. A második percben Heskey elől szedte fel a labdát Antonioli, majd Smicer tornáztatta meg húszról a vendégek portását.

Az elképesztő hazai fölény a hatodik percében érett góllá: egy kapu előtti kavarodás után Assuncao szabálytalanul állította meg a lőni készülő Murphyt- Pedersen játékvezető határozottan a büntetőpontra mutatott. A tizenegyest Litmanen az ellenkező oldalra mozduló kapus mellett a jobb sarkba lőtt (1-0)

Az olasz bajnoknak- melyben némileg meglepő módon csak kispadon kezdett a Laziónak négy, az Atalantának két gólt szerző Montella- több mint félóra kellett az eszméléshez: a 38. percben Emerson szöktette volna Batistutát, ám Henchoz az utolsó pillanatban szenzációs mozdulattal hárított.

A második félidőben mindkét együttes erősített: érezték, hogy az akkor gólnélküli Galata-Rarca összecsapás még több kellemetlen meglepetéssel szolgálhat. Egészen a 64. percig kellett várni az újabb találatra, akkor egy beadás után Heskey messze túlugrotta Aldairt, és a bal alsó sarokba bólintott (2-0). A hátralévő időben az eredmény már nem változott, így jogos volt a hazaiak öröme: az isztambuli derbitől függetlenül továbbjutottak a második fordulóba.

Továbblépett a Barcelona is

A török Galatasay számára viszont bármilyen arányú győzelem a továbbjutást jelentette volna. A feltételes mód helytálló volt, mivel a vendég Barcelona az utóbbi hetek pofonjai után végre győzelemmel örvendeztette meg híveit. A találkozó egyetlen gólját- amely egyben a katalánok csoportelsőségét is jelentette- Mondragon kapus hibáját kihasználva Luis Enrique lőtte az 58. percben (0-1).

Eredmények
2. csoportkör, 6., utolsó forduló - B-csoport:
Galatasaray (török)-FC Barcelona (spanyol) 0-1 (0-0)
gólszerző: Luís Enrique (58.)
Liverpool (angol)-AS Roma (olasz) 2-0 (1-0)
g: Litmanen (7.- 11-esből), Heskey (64.)
A csoport végeredménye:
1. FC Barcelona 9 pont
2. FC Liverpool 7

3. AS Roma 7
4. Galatasaray 5

Csoportgyőztes a Manchester

A B-csoportban sokkal egyszerűbb volt a képlet: az egyaránt kilenc-kilenc ponttal álló Manchester United és a Bayern München már korábban biztosította a továbbjutását, így "mindössze" a csoportgyőzelemről volt hivatott dönteni az utolsó két mérkőzés.

Nem látszott a tétnélküliség a Manchester United játékán. Pedig Sir Alex Freguson több játékosának is pihenőt adott a Boavista elleni derbire: kisebb sérülése miatt nem játszott Ruud van Nistelrooy, Juan Sebastian Veron, és Roy Keane sem. Persze így is maradt épp elég sztár a piros-fehér-fekete alakulatban (Beckham, Scholes, Giggs), akik gyorsan bizonyították: az MU-nak valóban fontos, hogy megszerezze a csoportgyőzelmet.

A gólok sorát még az első negyedóra előtt a sokat bírált francia védő Laurent Blanc nyitotta meg, melyet egy újabb tizenöt perc elteltével a norvég Solskjaer toldott meg még egy találattal.

Kétgólos előnye birtokában visszavett a tempóból az angol bajnok, de csak időlegesen: a második félidő hatodik percében Beckham tizenegyesből biztosította be a csoportgyőzelmet (0-3).

A hajrában fordított a Bayern

A másik összecsapáson a toronymagas esélyes Bayern München meglehetősen öregurasan futballozott a lelkes Nantes ellen. Könnyelműségük illetve, hogy a kezdőcsapatból többen hiányoztak a második félidő hetedik percében bosszulta meg magát, amikor is Ahamada a vendégeket jutatta előnyhöz. Igaz csak öt percig tartott a franciák öröme, mert Jeremies az 58. percben kiegyenlített.

A végére, ha nehezen is, de megfordította a találkozót hazai gárda. A 87. percben nem hagyta el a Bayernt legendás szerencséje: három perccel a lefújás előtt Claudio Pizarro bevette Grondin kapuját, megszerezve a hazaiak számára túlságosan nagy jelentőséggel nem bíró három pontot.