Szilvia
16 °C

A Bayern a hajrában lőtt gólokkal győzte le a Realt

2002.04.02. 22:49
A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének keddi mérkőzésen az utolsó tíz percben lőtt két góllal nyert a Bayern München 2-1-re a Real Madrid ellen. A másik összecsapáson a Mancheter United Beckham és van Nistelrooy találatával már félidőben kétgólos előnyre tett szert, amit a második játékrészben taktikus játékkal sikerült is megőrizniük.
.

Bayern München- Real Madrid 2-1

Már a sorsoláskor több szakértő azon a véleményen volt, hogy a Bayern-Real Madrid Bajnokok ligája negyeddöntő párharc akár előrehozott döntőnek is tekinthető. A két sztárgárda legutóbb az előző kiírásban találkozott egymással. Akkor a bajorok az elődöntőben kettős győzelemmel ütötték el ellenfelüket a továbbjutástól - és végül a Valencia elleni sikerrel elhódították a sorozat megnyeréséért járó trófeát is.

A kezdőcsapatok kijelölésekor Vincente del Bosque volt nagyobb gondban, mivel sérüléssel bajlódott a gárda két ásza, Figo és Zidane is. Figo végül nem is kezdett, akárcsak Morientes és Guti sem, így a Real csupán egy csatárral, Raullal vette fel a küzdelmet az Olimpiai stadionban.

Óvatosan kezdtek a csapatok, az első veszélyes akciót a vendégek vezették a 7. percben, de Geremi fejese nem találta el a kaput. Négy perc múlva ismét Geremi vezetgette a labdát a kaputól 18 méterre, majd egy csel után lövésre szánta el magát. Pattogós lapos lövése alaposan becspata a kissé későn vetődő Kahn kapust, és a kapu bal oldalába vágódott (0-1).

A 15. percben szabadrúgást lőhetett a Bayern, de Hargraves tizennyolc méteres lövése a felső sarok felett hagyta el a játékteret. A 20. percben majdnem kétgólossá nőtt a vendégek előnye: Roberto Carlos robogott el a szélen, a beadására érkező Raul elől Robert Kovac az utolsó pillanatban mentett szögletre.

A félidő közepére átvette a mérkőzés irányítását a hazai gárda, de igazán nagy gólhelyzetet nem tudtak kialakítani Cézar kapuja előtt. A vendégek jól alkalmazták a lestaktikát, és amikor megszerezték a labdát, többször valósággal eldugták azt a hazaiak elől. A 38. percben sikerült átjátszaniuk a hazaiaknak betömörülő vendégvédelmet, ám Elber ollózását Cézar szögletre tolta.

A második félidőt Raul helyzete indította: a Real támadója kiszorított helyzetből bombázott a felső léc föle. A túloldalon is egyre aktívabbak lettek a támadók, előbb Sergio elől mentettek a védők, majd Elber egy lecsorgó labdát lőtt meg élesen, de Cezar a helyén volt, és hárított.

A 70. percben az addig legnagyobb Bayern lehetőség maradt kihasználatlanul. Lizarazu beadásra Elber érkezett, és Pavón mellett erőteljes mozdulattal a felső lécre fejelte a labdát.

Két perc múlva még ezt a helyzetet is képes volt felülmúlnia hazai csapat: a tizenhatosra betörő Santa Cruz átesett Pavón lábán- a játékvezető tizenegyeset ítélt. A büntetőnek Effenberg futott neki, ám gyenge, lapos lövést Cezar védeni tudta.

A 82. percben javította hibáját Effenbreg. Elber labdájával lépett ki a védők közül és az elmozduló kapus mellett higgadtan helyezett a sarokba (1-1). Az utolsó pillanatokban teljesen beszorult az eddig magabiztosan játszó spanyol gárda, és két perccel vége előtt már nem is tudtak ellenállni a Bayern-rohamoknak: Pizarro egy kapu előtti kavarodás után a győzelmet jelentő találatot is belőtte (2-1)

Deportivo-Manchester 0-2

Kevés olyan csapat van, melyet mumusának tarthat az angol bajnok Manchester United. A Deportivo La Coruna minden bizonnyal jelentős eséllyel pályázhat a képzeletbeli címre, mivel a csoportmeccsek során kétszer is legyőzték nagynevű vetélytársukat. Különösen a manchesteri összecsapás volt emlékezetes: Barthez kapus katasztrofális hibáit kihasználva győzedelmeskedett Angliában a Depor.

Fran távoli lövése vezetet be a találkozót, melyre van Nistelrooy válaszolt éles szögben leadott lövéssel. A 15. percben - akárcsak Manchesterben - elképesztő kapushibából láthatott gólt az 50 ezer néző. A főszereplő azonban ezúttal nem Barthez, hanem a spanyolok kapusa, Molina volt. Beckham vette észre, hogy a Depor hálóőre kint áll kapujából, és több mint 30 méterről a kapuba csavarta a labdát (0-1)

A félidő közepén egyenlíthetett volna a hazai gárda, ám Diego Tristan az ötösön nagy helyzetben nem találta el a labdát. Eltalálta viszont két perc múlva Fran, 18 méterről megeresztett bombáját Barthez vetődve hatástalanította.

Míg a hazaiak sorozatban puskázták el helyzeteket, addig a vendégek a41. percben belőtték második góljukat is. Sivestre beadását az álmélkodó védők közül a jól helyezkedő van Nistelrooy három méterről küldte a kapuba (0-2).

Hatalmas lendülettel érkezett a második félidőre a hazai csapat: ám Valeron fölé lőtt, míg Sergio próbálkozását Barthez védte könnyedén.

A 67. percben majdnem megszerezte harmadik gólját a vendégcsapat. Giggs tört egyedül kapura, kicselezte Molinát is, majd könnyedén a hálóba akart pöccinteni, ám a visszafutó Naybet még a gólvonal előtt ki tudta vágnia labdát. A hajrában még Djalminha és Diego Tristan lövés okozott izgalmat de az eredmény már nem változott, így M.U. magabiztos kétgólos előnnyel várhatja a visszavágót.