1 °C
11 °C

Újonc az első a Bundesligában

2002.08.19. 11:05
Lisztes csapata nyert, a Hertha ismét ikszelt, a Cottbus súlyos vereséget szenvedett a Bundesliga második játéknapján. A Bayern Elber négy góljával kiütötte a Bielefeldet, a szuperrangadó 1-1 lett a tavalyi első Dortmund és a második Leverkusen között. Vezet a Bochum és a Rostock.
Az első forduló után vezető két újonc közül a Bochum továbbra is őrzi kirobbanó formáját, hiszen a három magyarral - Sebők, Lőw, Miriuta - felálló Cottbust 5-0 arányban gázolták el, és a különbség lehetett volna nagyobb is, hiszen Akrapovic a második félidőt már nem kezdhette el csapatával, az utolsó percben kiállították ugyanis.

6. 1860 München 3 (3-3)
Sokkal rosszabbul járt a másik újonc, a Bielefeld, amelyik igencsak bánkódhatott, hogy a brazil Elber igen jó napot fogott ki. Négy gólt lőtt, ebből kettőt az első játékrészben, és mivel Ballack is eredményes volt, a háromgólos különbség már az első negyvenöt perc után kialakult a két csapat között. A másodikban aztán négyre növekedett, 6-2 lett a meccs vége. A Bayern kezd jó formába lendülni, hiszen szerdán Belgrádban lőttek hármat.

A csúcsrangadó, a Leverkusen és a Dortmund csapatai között döntetlennel zárult. Placente juttatta előnyhöz a piros-feketéket, Koller azonban félórával a vége előtt egyenlített. A Schalke tíz emberrel is magabiztosan verte idegenben a Kaiserslauternt.

A Hertha a Stuttgarttal találkozott, és Dundee révén már az első negyedóra végén vezettek a vendégek. Végül öt perccel a lefújás előtt Friedrich mentett pontot a berlinieknek. Király végig védett, Dárdait a 71. percben cserélték le. Lisztes végig ott volt a Bremen soraiban, és csapata 2-1-re nyert a Hamburg ellen. A Rostock őrzi jó formáját, még gólt sem kaptak, a maximális hat pontot pedig begyűjtötték. A Wolfsburg is nyert és a kis münchen is elhozta a pontokat Hannoverből.