Orsolya
14 °C

Már csak a Liverpool és a Leeds tökéletes

2002.08.25. 16:46
Az angol labdarúgó bajnokság 2. fordulója után már csak a Liverpool és a Leeds mondhatja magát száz százalékosnak. A ZTE elleni BL visszavágóra készülő Manchester egy pontot szerzett a Chelsea vendégeként.
A Manchester márt pénteken lejátszotta a második fordulóból a Chelsea elleni rangadót. A hazaiak már a 3. percben előnybe kerültek, és Beckham révén csak a félidő közepén sikerült a vörösöknek egyenlíteniük. Ám a szünetre ismét a hazaiaknál volt az előny, hála Zenden bombagóljának. A második negyvenöt percre nagyobb fokozatra kapcsolt a vendég együttes, és Ryan Giggs jubileumi góljával sikerült az egyik pontot megmentenie. A játékosnak ez volt a 100. gólja a Manchester színeiben.

A másik manchesteri egylet a City, Peter Schmeichel bravúrjainak köszönhetően verte a Newcastle Unitedet. Az ügy érdekessége, hogy Kevin Keegan csapata annak a Darren Huckerbynek a találatával diadalmaskodott, akit az egykori aranylabdás rúgott ki, amikor még a Newcastle kispadján ült.

A bajnoki címvédő Arsenal a 88. percben mentett egy pontot a West Ham vendégeként. A hazaiak már két góllal vezettek, de a Henry- Wiltord francia csatárduó megmentette az ágyúsok becsületét. A döntetlennel az Arsenal 14 meccsen át tartó győzelmi sorozata szakadt meg.

El-Hadji Diouf kezdi megszolgálni a vételérét. A szenegáli válogatott kétszer is betalált a Southampton kapujába, ezzel jelentős részt vállalva a Liverpool 3-0-s győzelméből. A Liverpool mellett, már csak a West Bromwich Albion otthonában győztes Leeds United százszázalékos és ez a két együttes vezeti a tabellát.

Premier League, 2. forduló:
Chelsea-Manchester United 2-2
gólszerző: Gallas 3., Zenden 45., ill Beckham 26., Giggs 65.
Manchester City-Newcastle United 1-0 (1-0)
gólszerző: Huckerby (36.)
West Bromwich Albion-Leeds 1-3 (0-1)
gólszerzők: Marshall (90.), illetve Kewell (39.), Bowyer (52.), Viduka (69.)
West Ham United-Arsenal 2-2 (1-0)
gólszerzők: J. Cole (44.), Kanoute (53.), illetve Henry (65.), Wiltord (88.)
FC Liverpool-Southampton 3-0 (1-0)
gólszerzők: Diouf (3., 51.), Murphy (90.)
Birmingham City-Blackburn Rovers 0-1 (0-1)
gólszerző: Yorke (13.)
Bolton Wanderers-Charlton Athletic 1-2 (1-1)
gólszerzők: Djorkaeff (2.), illetve Bart-Williams (26., 11-esből), Euell (71.)
Middlesbrough-Fulham 2-2 (1-0)
gólszerzők: Maccarone (32., 51.), illetve David (89.), Sava (90.)
Sunderland-Everton 0-1 (0-1)
gólszerző: Campbell (28.)
Tottenham Hotspur-Aston Villa 1-0 (1-0)
gólszerző: Redknapp (26.)
Az élcsoport állása a 2. forduló után:
1. Leeds 6 pont (6-1), 2. Liverpool 6 (4-0), 3. Fulham 4 (6-3), 4. Arsenal 4 (4-2), 5. Chelsea 4 (5-4), 6. Manchester United, Everton és Tottenham 4-4 (3-2)