Pandora, Gabriella
-3 °C

Kiscsapatok a Bundesliga élén

2002.08.25. 19:48
Kifejezetten rossz hétvégét zártak a Bundesliga 3. fordulójában a magyar érdekeltségű csapatok. A Werder Bremen (Lisztes) három, a Cottbus (Lőw, Sebők, Miriuta) négy góllal kapott ki. A mieink becsületét a Hertha (Király, Dárdai) mentették meg, akik a Schalke otthonából hoztak el egy pontot. A táblázatot nagy meglepetésre a Bochum és a Rostock vezeti.
Nem a magyar játékosok sikereitől volt hangos Németország, a Bundesliga 3. fordulója után. A Lisztes Krisztiánt egy félidőn át soraiban tudó Werder Bremen sima háromgólos vereséget szenvedett az 1860 München csapatától. Még rosszabbul járt az Energie Cottbus, mely hazai környezetben szenvedett kiütéses, négygólos vereséget a Hansa Rostocktól.

A Rostock eddigi három találkozójából mindhármat megnyerte, de így is csak a tabella második helyét foglalja el. Az elsőn az a Bochum található, mely az idei BL-döntős Bayer Leverkusen otthonából hozta el a három pontot. A bochumiak győzelmének értékét növeli, hogy a bajnokesélyes ellen is tartani tudták négygólos átlagukat.

A Leverkusen bukása mellett a többi bajnokesélyes magabiztosan vette a "kötelezőt". A Bayern München az utolsó öt percben biztosította be a győzelmét Hamburgban, míg a Dortmund hazai pályán verte a Stuttgartot.

A forduló rangadóján a Hertha bátran játszva pontot rabolt a Schalke otthonából. Király Gábor végig, Dárdai Pál az utolsó tíz percben volt a pályán. A Kaiserslautern újabb veresége lehet, hogy Andreas Brehmének, a csapat vezetőedzőjének az állásába kerülhet. Nem sikerült a német futball fenegyerekének tartott Stefan Effenberg bemutatkozása új klubjában, a Wolfsburgban. A "farkasok" 1-0-ra kaptak ki a Bielefeldtől.

Bundesliga, 3. forduló:
Bayer Leverkusen-VfL Bochum 2-4 (1-3)
gólszerzők: Simak (10.), Franca (76.), illetve Gudjohnsson (13.), Wosz (34.), Fahrenhorst (44.), Christiansen (60.)
Energie Cottbus-Hansa Rostock 0-4 (0-2)
gólszerzők: Rydlewicz (17., 65.), Prica (27.), Wibran (47.)
Hamburger SV-Bayern München 0-3 (0-1)
gólszerzők: Pizarro (25., 86.), Zickler (89.)
Arminia Bielefeld-VfL Wolfsburg 1-0 (1-0)
gólszerző: Brinkmann (43.)
Borussia Mönchengladbach-1. FC Kaiserslautern 3-0 (2-0)
gólszerzők: Van Houdt (23., 47.), Münch (36.)
TSV 1860 München-Werder Bremen 3-0 (1-0)
gólszerzők: Schroth (33.), Cerny (62.), Max (68.)
Borussia Dortmund-VfB Stuttgart 3-1 (1-0)
gólszerzők: Koller (38.), Dede (68.), Ewerthon (89.), illetve Dundee (77.)
FC Schalke 04-Hertha BSC 0-0

Az élcsoport:
1. VfL Bochum 9 pont (12-3), 2. Hansa Rostock 9 (8-0), 3. Bayern München 7, 4. FC Schalke 04 7, TSV 1860 München 6 (6-3), 6. Arminia Bielefeld 6 (6-6)