Orsolya
14 °C

A Leverkusen tíz emberrel verte a Bayernt

2002.09.28. 19:14
A német labdarúgó bajnokság 7. fordulójának legnagyobb meglepetését az idei Bajnokok Ligája döntős, ám idén csak vergődő Bayer Leverkusen szolgáltatta az abszolút favoritnak tartott Bayern München legyőzésével. Győzött a tavalyi bajnok Dortmund is, míg a pályára lépett magyar érdekeltségű csapatok (Hertha, Cottbus) egyaránt kikaptak. A mieink becsületét Lisztes Krisztián mentette meg. A Werder Bochumban győzött és már második a tabellán.
A tavalyi kiírásban még rangadónak számított volna a Bayer-Bayern összecsapás, mára azonban - köszönhetően annak, hogy Ballack és Zé Roberto átigazolt a riválishoz - egyértelműen a vendégek voltak a találkozó esélyesei. Ezt azonban a leverkuseniek nem vették tudomásul és tudatosan, jól játszva otthon tartották a három pontot.

A 9. percben a világbajnok Lucio révén szerezték meg a vezetést a hazaiak, ám Brdaricot a 37. percben kiállították, így mindenki úgy gondolta, hamarosan egyenlít a müncheni csapat. Azonban a 63. percben Bioerofka révén már kettőre nőtt az előny, így Salihamidzic 88. percben elért találata csak a szépítésre volt elég.

A bajnoki cím védő Dortmund is megszenvedett a sikerért, hiszen hiába támadott sokkal többet a Mönchengladbachnál, Ewerthon csak a 86. percben tudta bevenni a vendégek kapuját. A Hamburg-Stuttgart összecsapáson félóra után már négy gólt jegyezhettek igazságos elosztásban, hogy aztán a győzelmet jelentó gólt, a lefújás előtt három perccel szerezzék meg a hazaiak. Ugyancsak egy góllal bizonyult jobbnak a Hannover a Rostocknál és a Bielefeld a Schalkénél.

Egygólos mérkőzéseket játszottak a magyar érdekeltségű csapatok is, ám sajnos mindkétszer a mieink voltak a vesztes felek. A Királyt és Dárdait végig a soraiban tudó Hertha egy szerencsétlen góllal kapott ki idegenben az 1860 Münchentől, míg a Cottbus otthon nem bírt a Wolfsburgal. A Cottbuson a végig pályán lévő Lőw-Miriuta kettős sem tudott segíteni.

A forduló vasárnapi összecsapásaina Nürnberg a lehető legkisebb különbséggel verte a sereghajtó Kaiserslauternt, míg a Werder Bremen Bochumba látogatott. A Lisztes Krisztián által irányított brémaiak végül meglepően sima háromgólos diadalt arattak. Ennek köszönhetően a bajnokságot gyengén kezdő - és sokak által lesajnált - Bréma már második a tabellán.

Bundesliga, 7. forduló:
Bayer Leverkusen-Bayern München 2-1 (1-0)
Gól: Lucio (9.), Bierofka (63.) illetve Salihamidzic (88.)
Borussia Dortmund-Mönchengladbach 1-0 (0-0)
Gól: Ewerthon (86.)
Energie Cottbus-Wolfsburg 0-1 (0-0)
Gól: Maric (55.)
1860 München -Hertha BSC 1-0 (1-0)
Gól: Schroth (15.)
Hamburger SV-Stuttgart 3-2 (2-2)
Gól: Romeo (16., 87.), Barbarez (25.) illetve Seitz (9.). Hleb (28.)
Hansa Rostock-Hannover 1-2 (1-2)
Gól: Wibran (10.) illetve Idrissou (32.), Bobic (43.)
Arminia Bielefeld-Schalke 2-1 (1-1)
Gól: Albayrak (7. 11-es), Diabang (68.) illetve Varela (19.)
VfL Bochum-Werder Bremen 1-4 (1-2)
Gól: Freier (22.), illetve Ailton (17., 50.), Hariszteasz (37.), Krstajic (87.)
FC Nürnberg-FC Kaiserslautern 1-0 (0-0)
Gól: Sanneh (69.)

Az élcsoport: 1. Bayern München 16 pont, 2. Werder Bremen 15, 3. Borussia Dortmund 13, 4. Hansa Rostock 12 (11-6), 5. Schalke 04 12 (9-6), 6. VfL Bochum