Vendel
19 °C

UEFA-Kupa: hat magyar érdekeltségű csapat maradt

2002.10.04. 11:11
Az UEFA-Kupa második fordulójának október nyolcadiki sorsolásán már csak egyetlen magyar csapat, a Ferencváros érdekelt. A magyar játékosok közül azonban még jó néhányan várhatják a párosítást. A sztárcsapatok közül a Chelsea, a Sporting Lisszabon, a Chievo és a Glasgow Rangers búcsúzott.
A Werder Bremen donyecki döntetlenjében nagy szerepet játszott Lisztes gólja, és a Hanacsek Attila vezette visszavágón kötelező volt számukra a győzelem. Arra viszont aligha számított bárki is, hogy nyolc góllal terhelik meg az ukránok hálóját. Lisztes gólpasszig jutott, a 68. percben lecserélték.

Szabics két gólja mindent eldöntött

A Hertha már kedden továbbjutott - Király végig védett, Dárdait becserélték -, jóllehet negyedórát tíz emberrel volt kénytelen játszani az együttes az Aberdeen ellen, ám Preetz az utolsó előtti percben továbblőtte a berlinieket. Feltehetően a két együttes jut legmesszebb a sorozatban.

A Sturm Graz Livingstonban 4-3 kikapott ugyan, de továbbjutását nem fenyegette veszély. Az osztrákok két gólját Szabics jegyezte, aki az odavágón is eredményes volt. Az első meccsen ugyancsak gólszerző Halmai csakúgy, mint csapata vergődött a Karnten ellen Szófiában - Izraelben nem játszhatnak mérkőzést -, ám négygólos előnyéből így is csak egyet adott le.

Csak Halmosi csapata búcsúzott

A Denizli kétgólos előnyel utazott Lorient-ba, és mivel az első félidőben lőttek egyet, így kicsit lazsáltak a második félidőben, idegenben szerzett találatuknak köszönhetően Kabáték is várhatják a folytatást. Halmosi Péter csapata, a Grazer AK 1-1-re végzett az Apoel Nicosiával, így Sztipánovicsék örülhettek.

Meglepetésre a Chelsea elbukott Norvégiában, Stavangerben kaptak ki 4-2-re, és a hazai 2-1 után ez kevés volt. A Chievo Belgrádban áldhatta szerencséjét, hogy nem kapott ki, tizenegyest hibáztak ugyanis a szerbek. A visszavágón azonban már nem volt szerencséje az olaszoknak, a Crvena Zvezda kettőt lőtt, és biztosan továbbjutott.