Előd
17 °C

Hazai pályán kapott ki az Inter

2002.11.10. 19:23
Az olasz labdarúgó bajnokság kilencedik fordulójában hatalmas meglepetésre hazai pályán szenvedett vereséget az eddigi listavezető Internazionale. Nem volt sikeres a római csapatok számára sem a hétvége, hiszen mind a Roma, mind a Lazio csak döntetlent ért el.
A hét közepén pótolták az első forduló elmaradt találkozóit, és az Udinese csak egy szerencsétlen öngóllal maradt alul a Milan vendégeként. Szombaton ismét Milánóba látogatott az udinei alakulat, ám most jóval nagyobb szerencséje volt. Hiába vezetett - természetesen - Vieri góljával az Inter, a vendégek még az első félidőben egyenlíteni tudtak, fordulás után pedig a győzelmet is megszerezték.

A szombat másik mérkőzésén a tavaly előtti bajnok Roma meglepetésre nem bírt a Piacenzával. Cassano a 25. percben még a bordó-sárgáknak szerzett vezetést, de a hazaiak negyedórával a vége előtt megszerezték az egyenlítő, és mint később kiderült egy pontot jelentő találatot.

A vasárnapi folytatásban a Chievo hazai pályán fölényesen nyert az Atalanta ellen, míg a Lazio nem volt képes legyőzni a Parmat. Hiába támadott többet a római csapat, Mihajlovics még büntetőt is hibázott.

Signori pontosabban lőtte a tizenegyest, aminek köszönhetően a Bologna három pontot szerzett a Como ellenében. A Brescia hiába támadott jóval többet az Empoli ellen, a vendégek az utolsó percekben szerzett két góllal elvitték a három pontot. Ugyancsak vendégsiker született a Reggina-Modena meccsen, míg a Torino kikapott Perugiában.

A forduló csúcsrangadóján a Juventus bő húsz perc elteltével már két góllal vezetett a Milan ellen. (Különösen a második gól volt szép, amikopr is a Milan rúgott szögletet, de egy eladott labda nyomán egy villámgyors kontra végén Thuram talált a hálóba.) A Folytatásban a piros-feketék erejéből csak a szépítésra futotta, így a két csapat helyet cserélt a tabellán.

Eredmények:
Internazionale-Udinese 1-2 (1-1)
gólszerzők: Vieri (3.), illetve Jörgensen (25.), Muzzi (55.)
Piacenza-AS Roma 1-1 (0-1)
gólszerzők: Maresca (75.), illetve Cassano (26.)
Chievo-Atalanta 4-1 (1-1)
gólszerzők: Cossato (44., 82.), Francheschini (52.), Perrota (79.), illetve Sala (39.)
kiállítva: Doni (90., Atalanta)
Bologna-Como 1-0 (0-0)
gólszerzők: Signori (75., 11-esből)
Brescia-Empoli 0-2 (0-0)
gólszerzők: Busce (79.), Di Natale (89.)
Lazio-Parma 0-0
kiállítva: Liverani (35., Lazio)
Perugia-Torino 2-1 (1-0)
gólszerzők: Caracciolo (37.), Ze Maria (83., 11-esből), illetve Ferrante (77.)
Reggina-Modena 0-1 (0-0)
gólszerzők: Pasino (79.)

Juventus-AC Milan 2-1 (2-1)
gólszerzők: Di Vaio (8.), Thuram (21.), illetve Pirlo (32., 11-esből)

Az élcsoport: 1. Internaziole 22 pont, 2. Juventus 21, 3. AC Milan 19, 4. Chievo 18 (18-10), 5. Lazio 18 (15-7), 6. AS Roma 15