Orsolya
15 °C

A Real Madrid nyerte a világkupát

2002.12.03. 14:15
A BL-győztes Real Madrid 2-0-ra legyőzte a paraguayi Olimpia Asunciónt a 42. Labdarúgó Klub Világ Kupa döntőben, így 1960 és 1998 után harmadszor hódította el a trófeát. A japán Jokohamában megrendezett mérkőzésen Ronaldo gyorsan vezetést szerzett a spanyoloknak, nem sokkal a lefújás előtt pedig a két perccel korábban beállt Gutti biztosította be győzelmüket.
4. perc: Figo pontosan ívelt középre a balszélről, de a jó ütemben érkező Ronaldo fejese nem sokkal a léc fölé szállt.

13. perc: Roberto Carlos futott el a bal oldalon, beadását Raúl átlépte, így Ronaldóhoz került a labda, aki előbb lekezelte, majd 14 m-ről a bal felső sarokba bombázott (1-0).

28.perc: Roberto Carlos passzolt Ronaldóhoz, a vb gólkirálya továbbtette a labdát Zidane-nak, de a francia irányító lövése elkerülte a jobb felső sarkot.

34. perc: Nagyszerű Ronaldo-Figo összjáték után a portugál középpályás betört az ellenfél büntetőterületére, az utolsó pillanatban azonban mentettek előle a paraguayi védők.

39. perc: M. A. Benitez közeli lövését Casillas fogta nagy bravúrral.

42. perc: Ronaldo kapott jó labdát Raúltól, de a kapu fölé emelt.

55. perc: Ismét M. A. Benitez veszélyeztetett: a paraguayi csatár bombáját Cassilas csak öklözni tudta.

61. perc: Először került helyzetbe a Real Madrid a második félidőben: Figo több védőt is kicselezett, majd a bal alsó sarkot vette célbe, de Tavarelli óriási bravúrral hárított.

68. perc: Ronaldót ugratták ki a védők között, aki, miután kicselezte az ellenfél kapusát is, Makeleléhez passzolt, ő azonban nem találta el a labdát.

78. perc: Roberto Carlos balszélről gurított középre, Raúl és Ronaldo csak centikkel ugyan, de lemaradt a beadásról.

83. perc: Figo jobb oldalról ívelte a kapu elé és a rövid saroknál érkező, Ronaldo helyett csak 2 perce csereként pályára lépő Guti a bal felső sarokba csúsztatott (2-0).

Győzelmével a Real Madrid csatlakozott az ugyancsak háromszoros kupagyőztes uruguayi Penarolhoz és Nacionalhoz, valamint az olasz AC Milanhoz, így most már ez a négy együttes a legeredményesebb a különleges esemény történetében. A spanyol csapat győzelmével Európa 21-21-re egyenlített Dél-Amerikával szemben.