Jenő
-3 °C

Döntetlen Madridban, Dortmundban nyert a Milan

2002.12.11. 23:38
A Real Madrid a Lokomotiv Moszkva ellen otthonában pontmentésre kényszerült - ezzel utolsó, csoportjában -, a Milan eközben biztosan nyert Dortmundban. A Barca továbbra is hibátlan, a Juve leiskolázta a Baselt, a Manchester nyögvenyelősen, mégis könnyedén verte a La Corunát. A Juve sziporkázott a Basel ellen.
A csoport: Sorrendben nyolcadszor nyert a Barcelona

Noha sok magyar szakember szerint a Nou Camp stadion képtelen volt arra a keddi esőzés után, hogy lejátssza a a BL-meccsét, a katalánok másképp gondolták: nemcsak sort kerítettek a meccsre, simán nyertek. Dani Garcia már a hetedik percben előnyt szerzett, ezek után Kluivert is megrúgta a szokásos gólját. Mégha mindeközben Ameobi találata szépségtapaszt is jelentett az angolok számára, a lényegen nem változtatott: Motta gólja után a Barcelona továbbra is száz százalékos.

Jegyzőkönyv:
FC Barcelona (spanyol)-Newcastle United (angol) 3-1 (2-1)
G: Dani (7.), Kluivert (35.), Motta (58.), illetve Ameobi (24.)
Az állás: 1. Internazionale 6 pont (7-3), 2. FC Barcelona 6 (5-2), 3. Leverkusen 0 (3-5), 4. Newcastle 0 (2-7)

C-csoport: Megállíthatatlan Milan

A Milan egy évvel ezelőtt sima vereséget szenvedett a Dorrmund elleni UEFA Kupa-elődöntőn, most azonban más volt a képlet. Ha a Milan nyer, akkor jókora lépést tesz afelé, hogy ismét ott legyen a legjobb nyolc között. Berlusconi csapata ezúttal semmit nem bízott a véletlenre, és a Bayern legyőzése után a német bajnokot is meggyőzően verte.

Még akkor is, ha Rosicky az utolsó percekben kapufát lőtt, és ha a hosszabbításban Lehmann kapus fejese is veszélyt okozott Dida kapujára. Inzaghi belőtte a kilencedik gólját a sorozatban, és cseppet sem zavarta, hogy Madridot verő Sevcsenko nem kapott bizalmat, a rotációs elvnek megfeleően.

A Real hívei eközben abban bíztak, hogy a Mallorca elleni fölényes győzelemnek köszönhetően a csapot kilábal a hullámvölgyből. Tévedtek. Raúl hiába szerezte meg a vezetést, a Moszkva fordított, és a spanyol klasszis találata csak arra volt elég, hogy pontot mentsen a királyi gárdának. Ezzel együtt a Real az utolsó helyre sodródott, és kénytelen ott tölteni a telet.

Borussia Dortmund (német)-AC Milan (olasz) 0-1
G: Inzaghi (49.)

Real Madrid (spanyol)-Lokomotiv Moszkva (orosz) 2-2 (1-0)
G: Raúl (21., 76.), illetve Obiorah (48.), Mnguni (74.)

A csoport állása: 1. AC Milan 6 pont, 2. Dortmund 3, 3. Lokomotiv Moszkva 1 (3-4), 4. Real Madrid 1 (2-3)

D csoport: Hatpontos Manchester

A Juve gyorsan igyekezett kioktatni a svájci Baselt, hogy a második körben korántsem elég annyi, mint amennyi az elsőben elég volt. Az újra bizalmat kapott világbajnok, Trezeguet valamint a hátvédek már az első félidőben eldöntötték a pontok sorsát, Del Piero büntetője a második félidőben csak a kegyelemdöfélt adta meg.

A Manchester tavaly kétszer is kikapott a spanyol La Corunától, most azonban sokkal jobban figyeltek az angolok, és Van Nistelrooy fejes illetve lövés góljának köszönhetően sokat nem kellett izgulniuk. A spanyolok erőlködtek, helyzetekig eljutottak, de Barthez kapuja előtt ezúttal veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani.

Tíz perccel a vége előtt pályára lépett Beckham is, akit és a tavaszi meccsen tett harcképtelenné jó időre az argentin Duscher, aki most nem, játszott. A megasztár teljkesítménye most egyáltalán nem kellett a biztos sikerhez.

Juventus (olasz)-FC Basel (svájci) 4-0 (3-0)
gól: Trezeguet (3.), Montero (34.), Tacchinardi (43.), Del Piero (51., 11-esbol)

Manchester United (angol)-Deportivo La Coruna (spanyol) 2-0 (1-0)
gól: Van Nistelrooy (7., 55.)

A csoport állása: 1. Manchester United 6 pont, 2. Juventus 4, 3. Deportivo La Coruna 1, 4. FC Basel 0