Judit

Újonc győzte le az FTC-t

2004.09.11. 20:59
A labdarúgó NBI ötödik fordulójában a Kaposvár hazai pályán nyert 2-1-re a Ferencváros ellen, szombat este, így már nincs százszázalékos gárda a bajnokságban.
Már nem százszázalékos a címvédő Ferencváros a labdarúgó Arany Ászok Ligában, miután az 5. fordulóban meglepetésre kikapott az újonc NABI Kaposvár otthonában.

Az első félidőben a Fradi volt a jobb

Érdekes első félidőt láthatott a népes közönség. A vendég Ferencváros többször is átjátszotta a hazaiak védelmét, és százszázalékos gólhelyzeteket alakított ki. A folytatásban egyre inkább megnyugodtak a kaposváriak, és némi meglepetésre a 45. percben a vezetést is megszerezték: Kardos sarokrúgása után Tóth B. 5 m-ről fejelt a jobb sarokba (1-0).

A szünet után sokkal bátrabbak játszottak a hazaiak, és az 50. percben sikerült is növelni az előnyüket.

Megérdemelten nyert a Kaposvár

Kardos szabadrúgása után a kipattanó Oláh elé került, aki 17 m-ről egy nem túl erős lövést eresztett meg. A labda az elalvó Szűcs mellett a bal alsó sarokban kötött ki (2-0).

A vendégek ezt követően mindent megtettek a szépítésért, és egy véleményes büntetőből lőttek is egy gólt.

Bajevszki tört be a 16-oson belülre, ahol Zahoreczcel harcolt a labdáért. A fővárosi játékos elesett, a játékvezető pedig meglepetésre büntetőt ítélt. A 11-est Rósa kétszer is értékesítette, ugyanis Dubraviczky bíró ismételtetett. A labda másodjára a kapu jobb sarkába került (2-1).

A találkozó záró szakasza ideges hangulatban telt. Lipcseiék az egyenlítő gólért hajtottak, a lelkes hazaiak pedig mindent megmozgattak azért, hogy sikerüljön a bravúr.

NABI Kaposvár-Ferencváros 2-1 (1-0)
Kaposvár, 7000 néző, V: Dubraviczky
gólszerzők: Tóth B. (45.), Oláh (50.), illetve Rósa D. (59. - 11-esből)

A forduló többi eredménye:

Előre FC Békéscsaba-Matáv FC Sopron 3-3 (1-0)
Békéscsaba, 1500 néző, V: Bede
gólszerzők: Grujic (27.), Funk (83.), Udvari (91.), illetve Balaskó (66.), Sira (87.), Bárányos (90.)
kiállítva: Grujic (61.)

MTK-Debreceni VSC MegaForce 2-0 (0-0)
Hidegkuti-stadion, 1500 néző, V: Ábrahám
gólszerzők: Füzi (48., 11-esből), Illés (90.)

Győri ETO FC-Budapest Honvéd 1-0 (1-0)
Győr, 2000 néző, V: Kassai
gólszerző : Vincze O. (44.)

FC Fehérvár-Pécsi MFC 1-0 (0-0)