Gyöngyi
13 °C

Újra hármat lőtt a MU a Debrecennek

2005.08.24. 22:46
A két héttel korábbi első mérkőzéshez hasonlóan a visszavágón is 3-0-ra nyert a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörében a Manchester United a Debrecen ellen. A magyar futballbajnok ismét lemaradt a BL főtáblájáról.

Nézze meg a meccs képeit

A kinti 3-0-s vereség után a Puskás-stadionban is ugyanilyen arányban kapott ki a DVSC a Manchester Unitedtől a BL-selejtező harmadik körében.

Bővítették a Puskás Ferenc Stadion nézőterét a Debrecen-Manchester United Bajnokok Ligája-selejtezőre, telt ház így nem volt a szerda esti összecsapáson, de a hangulat felülmúlta a Real Madrid és az argentinok elleni válogatott gálameccsekét.

Rooney nem kezdett

A manchesteri edző elégedett
"Jól játszottunk, elégedett lehetek, az ellenfelünk jobb volt annál, mint amit az eredmény mutat. Örülök mindkét 3-0-s győzelemnek, nem akarom ezeket rangsorolni. A védelemben azonban fejlődnünk kell, ha céljainkat valóra akarjuk váltani. A sorsolással nem foglalkozom" - összegzett Sir Alex Ferguson.

A BL-főtáblára jutásért vívott párharc visszavágóján a Debrecen háromgólos hátrányból indult, így dicsérhető volt Supka Attila és játékosainak hozzáállása, de Cristiano Ronaldoék két héttel ezelőtt mutatott játéka nem hagyott kétséget afelől, hogy a United jut a legjobb harminckettő közé.

Az angolok legjobb keretükkel, de három sérült nélkül érkeztek. Wayne Rooney nem kezdett, visszakerült a csapatba Ryan Giggs és Alan Smith is szerephez jutott.

Jó kezdés, váratlan MU-gól

A mérkőzést imponálóan kezdte a DVSC: az első negyedórában két helyzetet is kidolgoztak a debreceniek, előbb Sándor Tamás lőtt az ötösről a kapu fölé, majd Kerekes Zsombor törte el szinte ziccerben a labdát a tizenhatoson belül.

A Manchesternek ezután elég volt egyetlen debreceni megingás is, és vezetést szerzett Sir Alex Ferguson együttese: egy szöglet után Csernyánszky aláfutott a labdának, de védőtársai is akadályozták, lehet, hogy Ruud van Nistelrooy is lökött rajta. A hosszú oldalon érkezett az argentin védő, Gabriel Heinze és a kapu jobb oldalába fejelt senkitől sem zavartatva.

Gyorsan leült a játék

A mérkőzés ettől kezdve formalitássá fajult, hiszen a Debrecennek már öt gólt kellett volna lőnie a továbbjutáshoz.

Így látta a Debrecen edzője
"Ha a mérkőzés elején 0-0-nál a két nagy lehetőségünkből legalább az egyik bemegy, biztosan máshogyan alakul a mérkőzés. Egy figyelmetlenség után azonban gólt kaptunk, de nem vagyok abban biztos, hogy nem szabálytalanság előzte meg a találatot, Csernyánszkyt ugyanis akadályozhatták. Ez a gól visszavetette a csapatot. Ennek ellenére a második félidőben is megpróbáltunk futballozni, ki akartuk szolgálni közönségünket. A hatgólos különbség reálisnak mondható, de ha kis szerencsénk van, nem ez az eredmény alakul ki. Tudtuk, hogy a világ legjobb csapata ellen játszottunk, ezt be is bizonyították. Innentől kezdve számunkra a győri mérkőzés a fontos és a reménykedés, hogy az UEFA-kupában kevésbé erős ellenfelet kapunk" - értékelt Supka Attila.
A MU nem erőltette meg magát, a Debrecen lendülete is megtört. A hazaiaknál Böőr lelkes játéka volt feltűnő, Igor Bogdanovics viszont nem tudott sokat a mérkőzéshez hozzátenni.

A szünetben egyértelmű volt, a United ismét annyit ad ki magából, amennyi biztos győzelméhez elég lesz.

A fordítás után úgy tűnt, még egy lendületet vesz a Loki, Böőr futott le az alapvonalig, nem tudtak tisztázni a vendégvédők, Dombi Tibor előtt adódott újabb helyzet és van Edwin der Sar kapusnak kellett védenie.

Heinze újra villant

Negyedóra telt el a félidőből, amikor a találkozó is eldőlt. Heinze húzódott fel ismét, egy baloldali szabadrúgásra az argentin érkezett a leggyorsabban, ezzel már 0-2.

Öt perccel később a Gera Zoltán csapatából, a West Bromwich Albiontól kölcsönből visszatért Kieran Richardson a tizenhatosról lőtt nagy gólt. A debreceni védelem ekkor fellazult és Cristiano Ronaldo találta meg középen csapattársát, aki igazított egyet a labdán: 0-3.

Így látta a MU kapusa
Nem érdemelt ekkora vereséget a Debrecen - értékelt Edwin van der Sar, a MU BL-győztes kapusa. Elmondta, a taktikájuk az volt, hogy gyorsan gólt kell lőni a DVSC-nek, nehogy a hazai játékosok belelkesedjenek. A holland játékos szerint ehhez optimális volt a nagy stadion, amelyben távol vannak a nézők a pályától. Az elmúlt években a Fulhamben védő kapus mosolygva azt mondta, az ajaxos évek után jó lesz újra a BL-indulót hallani.

Unalom a végére

Ezután szinte érdektelenségbe fulladt a találkozó. A Debrecen állhatatosan próbált helyzeteket kialakítani a manchesteri tizenhatos előtt, de gólt nem tudott lőni a két találkozó egyikén sem a Unitednek.

A vendégeket az sem zavarta meg, hogy az utolsó negyedórára tíz MU-játékos maradt csak a pályán, mert a sérült Gary Neville helyére érkezett Richardson lesérült, és már nem volt cserelehetősége Alex Fergusonnak.

Folytatás az UEFA-kupában

A Debrecen az eredmény alapján simán, 0-6-os összesítéssel esett ki a világ legjobban működő futballvállalkozása ellen, de mindkét találkozón voltak jó periódusai is és látszott, ilyen erős ellenfél ellen is mernek bármikor előrelendülni, veszélyesen játszani. A DVSC a többi párosítást nézve kifejezetten balszerencsésnek mondhatja magát, hiszen a főtáblán ott lesz a szlovák bajnok Petrzalka és a svájci Thun is. Folytatás az UEFA-kupában, sorsolás pénteken.

Jegyzőkönyv
Debreceni VSC-AVE Ásványvíz - Manchester United (angol) 0-3 (0-1)
Puskás Ferenc Stadion, 25 ezer néző, v.: Massimo Busacca (svájci)
Debreceni VSC-AVE Ásványvíz: Csernyánszki Norbert - Kiss Zoltán, Máté Péter, Éger László - Dragan Vukmir, Dombi Tibor (Szatmári Csaba 57.), Böőr Zoltán (Madar Csaba 78.), Sándor Tamás, Halmosi Péter - Igor Bogdanovic (Bojan Brnovic a szünetben), Kerekes Zsombor
Manchester United: Edwin van der Sar - Gary Neville (Kieron Richardson 13.), Rio Ferdinand, Wes Brown, Gabriel Heinze - Darren Fletcher (Liam Miller 62.), Alan Smith, Paul Scholes (Phil Bardsley a szünetben) - Cristiano Ronaldo, Ruud van Nistelrooy, Ryan Giggs
gól: Heinze (20., 61.), Richardson (65.)
sárga lap: Máté (38.), illetve Smith (13.)
A BL-főtáblájára jutott: a Manchester United, kettős győzelemmel, 6-0-ás összesítéssel