Árpád

A Lille-lel játszhat a BL-főtábláért a Debrecen

2006.07.28. 12:30
Sorsoltak a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörére: a DVSC továbbjutása esetén a francia Lille-lel csap össze.

A magyar bajnok Debreceni VSC-nek még tovább kell lépnie a macedón Rabotnicski Szkopjén a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában, de pénteken kiderült, kivel játszhat továbbjutása esetén. A tét a következő körben már a csoportkör lesz.

Az utolsó előtti volt a Liverpool

A sorsolás nagyon izgalmasan alakult, ugyanis a DVSC-t csak az utolsó körben húzták ki. A Lokinak nem volt szerencséje, mert a francia Lille-t kapta. Az észak-francia csapat nem olyan nagynevű ellenfél, ellenben erős, a legutóbbi sorozatban a csoportjában a harmadik helyen végzett, a Manchester United előtt. Az utolsó előtti párban húzták ki egyébként a 2005-ös BL-győztest, a Liverpoolt, Steven Gerrardék a Maccabi Haifával játszanak majd.

A Lille az előző kiírásban úgy lett negyedik a D-csoportban, hogy gólnélküli döntetlent játszott a Manchester United vendégeként, hazai pályán pedig le is győzte Sir Alex Ferguson csapatát. Ennek kösözönhetően az utolsó fordulóig versenyben volt a továbbjutásért, de a Villareal vendégeként 1-0-ra kikapott és az UEFA-kupában folytathatta.

Nehéz lesz Lille-be eljutni

A kör első meccseit augusztus 8-án vagy 9-én, a visszavágókat 22-én vagy 23-án játsszák. A Lille kezdi hazai pályán a párharcot. A 16 továbbjutó csatlakozik az alanyi jogon főtáblás további 16 gárdához, a BL csoportküzdelmei szeptember 12-13-án rajtolnak.

"Egyelőre nem foglalkozunk a következő körrel. Szerdán még vár ránk egy nagyon fontos találkozó, amennyiben azt sikerrel vesszük, akkor lesz értelme a további esélyeket latolgatni" - mondta az MTI érdeklődésére Supka Attila, a hajdúságiak vezetőedzője.

A Loki esélyei a következő körre nem a legjobbak, ugyanis az első meccsen csak 1-1-es döntetlenre futotta a Szkopje ellen. A jövő szerdai visszavágó nagyon nehéz lesz Sándor Tamáséknak ugyanis a macedónok idegenben lőtt gólja egy 0-0 esetén továbbjutást ér.

A Fehérvár térhet vissza a Fradi-siker színhelyére

Az UEFA-kupa második selejtezőkörére is sorsoltak, itt az Újpest kiesése után már csak a kazah Kajrat Almatit kiejtő Fehérvár FC volt érdekelt. Csertői Aurél csapata a svájci Grasphopperst kapta ellenfélül. A zürichi csapatról az utolsó magyar futballrészsiker jut az eszünkbe, a Ferencváros Bajnokok Ligája-szereplése. Az NB I-ből épp kizárt Fradi első BL-csoportmeccsén 3-0-ra győzte le a Grashopperst 1995-ben.

A párharc első meccsére augusztus 10-én, Magyarországon kerül sor, míg a két héttel későbbi visszavágót Zürichben rendezik. A Svájcban 27-szeres bajnok és 18-szoros kupagyőztes Grasshoppers az Intertotó Kupából harcolta ki az UEFA-kupa-szereplés jogát. A második selejtezőkörös párharc győztese a sorozat első fordulójába (szeptember 14., 28.) jut.