Vendel
19 °C

Huszti szögletből lőtt gólt a Német Kupában

2006.09.10. 12:24
Huszti Szabolcs góllal és gólpasszal, Hajnal Tamás "csak" góllal járult hozzá csapata továbbjutásához a labdarúgó Német Kupa első fordulójában. Az élvonalbeli csapatok közül a Bremen, a Hamburg és a Cottbus is elulmaradt alsóbb osztályú ellenfelével szemben. Szerencsésen jutott tobább a Bayern, 9-1-es győzelemmel a Schalke.

Három élvonalbeli csapat, a Werder Bremen, a Hamburger SV és a Szélesi Zoltánt is foglalkoztató Energie Cottbus búcsúzott a labdarúgó Német Kupa 1. fordulójában.

Szenvedő "nagyok", gálázó Schalke

A 2004-es bajnok brémaiak és a hamburgiak egyaránt harmadosztályú riválistól kaptak ki: előbbiek a Pirmasens ellen estek ki büntetőpárbajban, utóbbiakat pedig a Stuttgarter Kickers búcsúztatta 4-3-mal hosszabbítás után. Az újonc cottbusiak a másodosztályú Essen otthonában szenvedtek 1-0-ás vereséget.

Megszenvedett a címvédő Bayern München is, amely csak hosszabbításban tudta kiverni a St. Pauli együttesét. Ehhez kellett egy hatalmas kapushiba is, hamburgiak kapusa Lahm beadását húzta be maga mögé. Jóval könnyebb dolga volt a Schalkénak, amely idegenben verte 9-1 arányban Hansa Rostock második csapatát.

Huszti: gól, gólpassz szögletből

A sorozat első fordulójában két magyar játékos is eredményes volt. Huszti Szabolcs a szerdai Eb-selejtező után klubcsapatában is remekül játszott és ezúttal is betalált a Dresden otthonában 3-2-re megnyert mérkőzésen. A Bundesligában még pont nélkül álló hannoveriek magyar játékosa csapata harmadik gólját szerezte, miután szögletből csavarta a labdát a rövid felső sarokba. A szögletekkel egyébként is szerencséje volt a Hannovernek, egy másik Huszti által elvégzett sarokrúgás után Brdaric talált be.

Hajnal Tamás a másodosztályú Kaiserslauternnek az amatőrligás Gera 03 felett aratott idegenbeli 2-0-ás sikeréből vette ki a részét, a középpályás a 61. percben állította be a végeredményt.