Nándor
19 °C

Először első idén a Chelsea

2006.09.23. 16:06
A Fulham elleni londoni rangadót Frank Lampard két góljával hozta a Chelsea és legalább a Portsmouth hétfői meccséig átvette a vezetést a Premier League-ben. A hatodik fordulóban a Liverpool magabiztosan lépett át a Tottenhamen, az Arsenal először nyert új stadionjában.

Nehezen indult a szezon a 2005-ös Bajnokok Ligája-győztes Liverpoolnak. Az Everton elleni 0-3-as vereség, majd a PSV elleni BL-beli 0-0 és a Chelsea ellen elvesztett csúcsrangadó után a Newcastle ellen indultak el felfelé a Vörösök. A 2-0-s szerdai győzelemkor a spanyol Xabi Alonso a saját térfeléről is be tudott találni, és megszerezte első gólját új csapatában a nyári igazolás, a holland Dirk Kuyt.

A kihagyott helyzet bosszúja

Szombaton, a Premier League hatodik fordulójában a szintén gyengén rajtoló, kulcsjátékosai sérülése által sújtott Tottenham Hotspur volt az ellenfele. Az észak-londoni csapat mindössze négy pontra volt képes az eddigi öt meccsen.

Egészen a második félidőig jól tartotta magát a vendégegyüttes, sőt, a válogatott Jermaine Jenas a vezetést is megszerezhette volna, de alig másfél méterről mellé célzott. Jött a legősibb fuballközhely igazsága, és 'Pool vezetést szerzett a 63. percben. Craig Bellamy szintén két lépésről hibázott, de a kapufáról kipattanó lövés a chilei Gonzalez előtt termett, aki magabiztosan lőtt Robinson kapujába.

Álomgól

A gól után még próbálkozott Martin Jol mester együttese, de a cserék sem hoztak egyenlítést és a hazai csapat egyre inkább belendült. Dirk Kuyt megszerezte második liverpooli gólját, Luis Garcia kiváló kiugratását vette át zseniálisan és lőtt védhetetlenül a hálóba. Nem maradt álomgól nélkül szombaton sem az Anfield Road: most a norvég Riiese tet ki magáért. Egy középpályán megszerzett labdát ismét Garcia továbbított, a norvég tolt egyet rajta, majd harmincról, kicsit balra állva a kaputól rászúrta és a kapu jobb oldalába talált. Pazar gól volt.

Gólképtelenség időtlen idők óta

A több mint négyszáz perce gólra képtelen Spurs kivégzése ezzel teljes volt, a Pool pedig megszerezte idei tizedik pontját a bajnokságban.

Lampard duplájával győzött a Chelsea

A Chelsea is pályára lépett szombaton és a londoni rangadó megnyerésének köszönhetően először ebben a szezonban vezeti a Premier League-t. Igaz, a vesztett pontok tekintetében jobban álló Portsmouth csak hétfőn játszik.

A kékek a nagy rivális Fulhamhez látogattak és bizony volt mitől tartaniuk a nyugat-londoni derbi előtt. Tavasszal ugyanis majdnem három évtized után először kikaptak Chris Coleman együttesétől. Jose Mourinhop csapata - amely nélkülözte az egy hete, a Liverpool ellen kiállított Michael Ballackot - nem volt igazán meggyőző.

A szünet után tizenegyesből szerezte meg a vezetést. A földön fekvő Liam Rosenior a tizenhatoson belül valóban kézzel ért a labdához, de kinyújtott karja nem sok vizet zavart be Didier Drogba passzába. Frank Lampard magabiztosan értékesítette a büntetőt. Ettől kedvet kapott a nem az élete meccsét játszó középpályás és megszerezte csapata második gólját is. Érdekes szituáció volt, Michael Essien ugyanis Didier Drogbával akart kényszerítőzni, de a visszapasszt elcsente "Lamps". Beszédelgett Essien elé és kapásból talált be.

Most már tényleg felavatta a stadiont az Arsenal

A forduló többi meccsén egyelőre nem született nagy meglepetés. Végre megszerezte első győzelmét új stadionjában az Arsenal. Igaz, a szünetben még 0-0-ra álltak Henryék a Sheffield ellen, de a fordulás után padlóra küldték a még nyeretlen újoncot.

Az utolsó szombati meccsen az egy hete az Arsenal ellen hazai pályán vesztes Manchester United meglepetésre nem bírt a Readinggel. A hazai pályán játszó újonc csapat keretében ezúttal nem kapott szerepet a hétközi kupameccsen gólt is szerző Máté Péter. A lelkes és ellenfelétől meg nem ijedő Reading a szünet után nem sokkal szerzett vezetést tizenegyesből, amit Cristiano Ronaldo révén még ki tudott egyenlíteni, de a meccset már nem tudta megfordítani.