Pandora, Gabriella
-3 °C

Döntetlenezett az FTC Nyíregyházán

2006.09.30. 18:23
Nem bírt egymással és 0-0-ra végzett az NB II Keleti csoportjának két "nagyágyúja", a két éve még az élvonalban meccselő Nyíregyháza és a Ferencváros.

Harcos meccset, kemény belépőket hozott, gólt viszont nem az NB II Keleti csoportjának rangadója, a Nyíregyháza-Ferencváros találkozó.

Teltház fogadta a két, eddig veretlen csapatot szombaton. Az első félidőben a hazaiak támadtak többet, de igazi gólhelyzet a Ferencváros előtt adódott.

Volt iram, küzdelem, a játékosok többször keményen csaptak össze, félő volt, hogy valaki elveszíti a fejét és piros lap lesz a durvaságot súroló keménykedés vége.

A második játékrészben a házigazdáknak is voltak lehetőségei, de ezeket nem tudták gólra váltani. A Ferencváros a meccs jelentős részében fölényben játszott, de nem tudta kihasználni sorozatban kidolgozott helyzeteit. A Nyíregyháza is veszélyes tudott lenni, elsősorban kontrákból, így a döntetlen igazságosnak mondható.

A két csapat tehát továbbra is veretlenül, 20-20 ponttal áll a 8. forduló után. Az első hely a jobb gólkülönbsége miatt a Ferencvárosé.

NB II. 8. forduló

Nyíregyháza-Ferencváros 0-0
Nyíregyháza, 10 000 néző, vezette: Iványi
Nyíregyháza: Erdélyi - Sipos, Vass, Cornaci, Ambrusz - Lippai (Lengyel, 81.), Minczér, Gongolea, Menougong (Kanta, 62.) - Szilágyi (Busa, a szünetben), Sztipánovics
Ferencváros: Kemenes - Balogh, Dragóner, Tímár, Bognár - Lipcsei, Laczkó, Lazic, Bartha - Deme - Tököli
Sárga lap: Lazic (27.), Lipcsei (36.), Balogh (60.), Bognár (90.)

Keleti csoport: Jászberény-Bőcs 7-1 (4-0) Orosháza-Baktalórántháza 3-1 (2-1) Vecsés-Jászapáti 6-1 (2-0) Kecskemét-Budafok 2-1 (0-0)
Nyugati csoport: Bodajk-Siófok - Hévíz 2-0 (1-0) Soroksár-Haladás 0-3 (0-1) Celldömölk - Integrál-DAC 1-1 (1-0) Gyirmót-Barcs 2-1 (1-0) Lombard Pápa-Budaörs 1-1 (0-0) Felcsút-Balatonlelle 3-2 (2-1)