Auguszta
-3 °C

Döntetlen az angol csúcsrangadón

2006.11.26. 19:00
Az első félidőben lefutballozta a pályáról a Manchester United a Chelsea-t, mégis meg kellett elégednie az egy ponttal. A kékek a szünet után beszorították a hazaiakat a Premier League 14. fordulójának és az ősz csúcsmeccsén.

A Premier League vasárnapi szuperrangadóján egyértelmű volt a kérdés: ha a Manchester United győz, hatpontos előnybe kerül a Chelsea-vel szemben. A londoniak ezúttal nem olyan ellenállhatatlanul menetelnek a bajnoki cím felé, mint az elmúlt két évben, így Jose Mourinho csapatának az Old Traffordon is kellett a három pont.

Visszafogott Chelsea

A Manchester kezdte aktívabban támadásban a mérkőzést, de ez nem jelentette azt, hogy helyzetekig is jutottak volna Paul Scholesék. Az első negyedóra feszülten telt el, az első nagyobb lehetőségre a 18. percig kellett várni. Cristiano Ronaldo középre tartó szabadrúgását Carlo Cudicininek kellett kiütnie a léc alól.

Rooney és Ronaldo az Old Trafford homlokzatán (fotó: AFP)

Egyre inkább kiütközött, a Chelsea támadásban nagyon ötlettelen ezen az estén, a középpályások nem találták meg a labdákkal Didier Drogbát és Andrij Sevcsenkót. A másik oldal jóval veszélyesebbnek tűnt.

Saha villant

Ez a 29. percben eredményezte a gólt. Ronaldo indította középen Wayne Rooney-t, aki rögtön továbbított Louis Sahának. A 16-os előtt megtalált francia táncolt egyet Ricardo Carvalho előtt, mintha azt akarta volna, hogy a portugál pont közé és Cudicini kapus közé kerüljön. Ekkor ballal elcsavarta a labdát a védő mellett, amely a kapufa töve mellett vágódott a hálóba, 1-0.

Saha lövése érte az első gólt (fotó: AFP)

A feszültség tovább nőtt a két csapat között, a Chelsea tovább szenvedett, Ryan Giggs pedig növelhette volna az előnyt. Utóbbi jelenthez is az kellett, hogy Carvalho rosszul mozogjon és így a walesihez pattanjon a labda.

Fordulat

Az első negyvenöt percben reménytelennek tűnt a londoniak játéka, az MU meg nagy kedvvel játszott, ami sok változást nem ígért.

A fordulás után a Chelsea előbb élénkebb, aztán veszélyesebb is lett. Bejött Arjen Robben és hátrébb húzódott Michael Essien, ez jót tett a kékek játékának. Igaz, a másik oldalon C. Ronaldo kétszer is eldönthette volna a találkozót, de alig az újrakezdés után pár lépésből nem találta el a labdát. Az első negyedóra vége környékén Frank Lampard kétszer is helyzetbe került és Drogba fejese is alig kerülte el a kaput.

Meglett az eredménye

Teljesen megváltozott a meccs képe, mert a kékek beszorították a hazai csapatot. Huszonnégy perc kellett a keservesen akart egyenlítéshez: Lampard adott be szögletet a jobb oldalról, az ötös túlsó sarkán Carvalhot érte, aki megelőzte Gabriel Heinzét és a kapu bal oldalába fejelt. Edwin van der Sar még bele is tudott kapni a fejesbe, de csak a lécre tudta azt tolni, onnan befelé pattant.

Carvalho (Drogba előtt-felett) az egyenlítő gólt fejeli (fotó: AFP)

Lendületben maradt a Chelsea és bár akár meg is elégedhetett volna a döntetlennel, a Sevcsenko-Joe Cole csere azt jelentette, Mourinho a győzelemre játszik. Az MU is tudott reagálni a megváltozott helyzetre, de Sir Alex Ferguson nem cserélt. A hazai csapat helyzeteket is kialakított, de igazi ziccerig nem jutott.

Nem kockáztattak

Az utolsó tíz perc kezdetén azonban egyértelművé vált, a már egyik együttes sem akar igazán kockáztatni a győzelemért. Nem is kockáztattak, így a vége maradt az 1-1-es döntetlen.

Mourinho örülhet inkább a döntetlennek (fotó: AFP)

Az eredménynek egyértelműen a Chelsea örülhet jobban, nemcsak az idegenbeli pont, hanem az első félidő játéka után is. A Unitedet csak az vigasztalhatja, hogy megőrizte vezető helyét a táblázaton.