Iván
22 °C

Dárdai bombagólja sem segített a Herthán

2007.02.17. 18:25
Az edzőváltás után sem találja önmagát a Bayern München, amelyik ciki vereséget szenvedett az Aachen otthonában. A Werder sorrendben harmadszor bukott, és egyre kevesebb esélye van a bajnoki címre. Dárdai nagy gólt lőtt, de a bizonytalan védelem miatt nem nyerhetett a Hertha. Huszti újra győztes csapata tagja volt, a Hannover már a hetedik.

A német bajnokság huszonkettedik fordulója nagy meglepetéseket hozott, hiszen az éllovas Schalke hiába vezetett már két góllal a Wolfsburg otthonában, a győzelmet nem sikerült megszereznie. Miután a Stuttgart péntek este kiütötte a Frankfurtot, öt pontra csökkent az előnye.

Újabb kínos Bayern-zakó

A Werder Bremen érezhető hullámvölgybe került, hiszen sorrendben harmadik bajnokiját bukta el, ezúttal a kiesés ellen nagy energiákat mozgósító Hamburg győzte le hazai pályán a pár hete még a legnagyobb esélyesnek kikiáltott csapatot. Van der Vaart tizenegyese után sem ébredt fel az enerváltan mozgó Werder, Sorin szabályos gólt szerzett, de nem adta meg a játékvezető. A hajrában azonban bebiztosította sikerét a vendégcsapat, amelyiknek még így sem sikerült elhagynia a veszélyes zónát.

A Bayern München is csak árnyéka önmagának, a múlt heti kikínlódott győzelem után az Aachen ellen váratlan vereséget szenvedett. A második félidőben már három kreatívnak mondott csatárral - Podolski, Makaay, Pizarro - rohamozott Hitzfeld csapata, helyzeteket sikerült is kialakítani, a befejezés azonban már nem sikerült, nem tudták Straub kapus hálójába juttatni a labdát.

A Mainz gyorsan fordított

A Hertha BSC Dárdai Pál góljával előnybe került, a fordulás után azonban fordított a Szabics Imrét nélkülöző Mainz. Dárdai egy röviden kifejelt labdát a kaputól húsz méterre átvette, és nagy erővel a léc alá vágta. A második félidőben viszont a Brémától igazolt két csatár, Zidan és Andreasen hozta a meccset a tavasszal jó formát mutató Mainznak.

Huszti Szabolcs hetvenkilenc percig tagja volt a Leverkusenben győztes Hannovernek, amelyik a nagyon rossz szezonkezdet után már a hetedik.

Eredmények:
Borussia Dortmund-Borussia Mönchengladbach 1-0 (1-0)
gól: Frei (19.)
Alemannia Aachen-Bayern München 1-0 (1-0)
g: Klitzpera (10.)
VfL Wolfsburg-FC Schalke 04 2-2 (0-2)
g: Klimowicz (56., 89.), illetve Kuranyi (10., 29.)
Bayer Leverkusen-Hannover 96 0-1 (0-1)
g: Rosenthal (7.)
Werder Bremen-Hamburger SV 0-2 (0-1)
g: van der Vaart (42., 87., - az elsőt 11-esből)
Hertha BSC-FSV Mainz 05 1-2 (1-0)
g: Dárdai (22.), illetve Zidan (54., 11-esből), Andreasen (64.)
Eintracht Frankfurt-VfB Stuttgart 0-4 (0-3)
gól: Hilbert (2.), Gomez (16.), Osorio (44.), Hitzlsperger (78.)
Vasárnap játsszák: 1. FC Nürnberg-Energie Cottbus 17 ó Arminia Bielefeld-VfL Bochum 17 ó
Az élcsoport: 1. Schalke 04 22 40-21 49 pont 2. VfB Stuttgart 22 41-26 44 3. Werder Bremen 22 53-30 42 4. Bayern München 22 33-26 37 5. Nürnberg 21 30-17 33 6. Hertha 22 33-35 33