9 °C
19 °C

Győzelemmel kezdte az MTK a tavaszt is

2007.02.24. 19:08
Sopronban győzött három góllal a listavezető MTK a Borsodi Liga 18. fordulójában, a Zalaegerszeg hazai pályán kétszer egyenlített a DVTK ellen, a REAC a Győrt verte, a Tatabánya Pakson győzött, a Pécs simán verte a Fehérvárt. Kaposváron szinte hibátlanul mutatkozott be az élvonal első női bírója.

A REAC hazai pályán Torma Gábor duplájának köszönhetően 2-0-ra legyőzte a Győr együttesét a labdarúgó Borsodi Liga 18. fordulójában.

A másik korai szombati meccsen a Tatabánya egy korai góllal köszönhetően egygólos győzelmet aratott az újonc Paks otthonában.

Döntetlent hozott a Zalaegerszeg-Diósgyőr-mérkőzés, az esélyesebbnek számító hazaiaknak kétszer is egyenlíteniük kellett a miskolciak ellen. Az első félidőben a ZTE játszott enyhe mezőnyfölényben, de a vendégek jól kontráztak. Két perc alatt, a félidő fele letelte után alakult ki az 1-1, a DVTK egy védelmi hiba, a ZTE szöglet után talált be. és az első 45 perc után a döntetlen megfelelt a látottaknak. Újabb két percet követően egy szabadrúgás után megszerezte újra a vezetést a Diósgyőr. Öt perccel a szünet előtt öngólt jelentő fejes hozta meg a 2-2-t, ami nemcsak a félidei, hanem a végeredmény is lett. Szünet után a ZTE irányított, de a vendégkontrák ekkor is veszélyesek voltak. A jól védekező miskolciak megérdemelten vittek el egy pontot.

A sereghajtó Vác simán kikapott Kaposváron a kiesési rangadón. A kezdés előtt a csapatok virággal köszöntötték Gaál Gyöngyit, az első magyar játékvezetőnőt, aki NB I-es találkozón kapott lehetőséget. Az első 20 perc eseménytelen játéka után vezetéshez jutott a Kaposvár, majd a lendületbe jött hazai csapat tovább növelte előnyét. Oláh szabadrúgásból szerezte az első gólt, Alves meg egy védelmi hiba és egy kapura törés után talált be. A szünetben kettős cserével próbáltak frissíteni a váciak, néhány perccel később pedig több veszélyes kaposvári támadás is jelezte, hogy a Rákóczi nem elégszik meg a 2-0-ás eredménnyel. Gaál Gyöngyi határozottan, szinte hiba nélkül vezette le az összességében sportszerű kiesési rangadót.

Forrás: MTI

A tabellán éllovas MTK Budapest három góllal győzött Sopronban. Eleinte az MTK játszott fölényben, majd bátrabb lett a Sopron, helyzetei is adódtak, ám Végh óriási bravúrral mentett kétszer is. A félidő második felében a hazai védelem megingását kétszer kihasználva kétgólos előnyt szerzett az MTK. Mindkét gólban benne volt Németh Krisztián, előbb Hrepkának adott gólpasszt, majd ő lőtt hat méterről. A fordulás után lendületesen kezdett a Sopron, irányította a játékot, az MTK azonban az első veszélyes akcióját góllal fejezte be, ezzel el is döntötte a mérkőzést. Ezúttal is Németh Krisztián volt eredményes, egy kipattanó labdát lőtt be nyolc méterről.

A Pécs hazai pályán magabiztosan nyert az FC Fehérvár ellen. A korai pécsi gólon kívül szinte semmi sem történt az első félidőben, amelyben a gyengén játszó Fehérvár alig lőtt kapura, szögletet is csupán röviddel a játékrész lefújása előtt ért el. A végig jobban játszó Pécs második találata után - Kulcsár értékesítette a Lattenstein kezezése miatti büntetőt - eldőlt a mérkőzés, a Fehérvár a 90 perc alatt nem került igazi gólhelyzetbe.

Borsodi Liga, 18. forduló

Paks-FC Tatabánya 0-1 (0-1)
Paks, 1500 néző, V: Bede
gólszerző: Kouemaha (1.)
sárga lap: Balogh Z. (9.), Balázs (87.)
Paks: Bita - Molnár Z., Salamon, Horváth S., Csehi - Kiss T., Zováth (Böde 12.), Heffler, Báló (Buzás 19.) - Balaskó, Bardi (Belényesi 55.)
Tatabánya: Poleksic - Kerényi, Vámosi, Filó, Megyesi - Szilágyi, Necas, Balogh Z., Hajdú (Rajnai 83.) - Kouemaha, Szőke (Balázs 64.)

REAC-Győri ETO FC 2-0 (1-0)
Budai II László Stadion, 1000 néző, V: Gergely
gólszerző: Torma (7., 76.)
sárga lap: Schrancz (42.), Sallai (88.), illetve Varga (68.), Bank (86.)
REAC: Illyés - Dinka, Cseri, Kapcsos, Sallai - Somorjai, Polonkai, Schrancz (Horváth 75.), Tóth (Makra 89.) - Nyerges (Török 64.), Torma
Győr: Stevanovic - Zsók (Kovács Z. 41.), Ja:kl, Stark, Varga - Pákolicz (Müller 62.), Bank, Lajtos - Dudás (Szabó Zs. 72.), Bajzát, Tokody

PMFC-Pécs Plaza - FC Fehérvár 2-0 (1-0)
Pécs, 1500 néző, V: Bognár
gólszerzők: Lukács (8.), Kulcsár (63., 11-esből)
sárga lap: Pavicevic (35.), Varga Z. (54.), illetve Dvéri (41.), Terjék (60.), Farkas B. (84.)
Pécs: Herbert - Finta, Dienes, Szabados, Szekeres - Szatmári, Varga Z. (Pest K. 75.), Pavicevic, Kulcsár - Lukács (Sipos 71.), Nógrádi (Laki 88.)
Fehérvár: Sebők Zs. - Lattenstein, Baranyai, Kuttor, Mohl - Bozic (Disztl 73.), Dvéri, Farkas B., Julinho (Terjék a szünetben) - Dajic (Nagy D. 79.), Horváth F.

FC Sopron-MTK Budapest 0-3 (0-2)
Sopron, 1600 néző, V: Kassai
gólszerzők: Hrepka (26.), Németh K. (37., 59.)
sárga lap: Cigan (32.), Horváth A. (38.), Magasföldi (60.), Demjén (68.), Munteanu (81.), illetve Pál (44.)
Sopron: Amamoo - Rus, Radu, Munteanu, Dragomir - Demjén, Ibric (Dancs 60.), Horváth A. - Magasföldi, Feczesin, Cigan (Sira a szünetben)
MTK: Végh - Balogh, Lambulic, Ródenbücher, Pollák - Pintér (Horváth L. 71.), Zsidai - Bori, Pál (Urbán 78.), Németh K. (Czvitkovics 65.) - Hrepka

Kaposvári Rákóczi - Dunakanyar-Vác 3-0 (2-0)
Kaposvár, 2500 néző, V: Gaál Gyöngyi
gólszerzők: Oláh (22., 77.), Alves (32.)
sárga lap: Alves (40.), Maróti (63.), illetve Palásthy (67.)
Kaposvár: Milinte - Radic, Petrók, Zahorecz, Pintér - Ribi (Mező 83.), Maróti (Balogh L. 88.), Szakály P., Vasiljevic - Oláh, Alves (Szakály D. 80.)
Vác: Köteles - Lettrich, Kovács P., Gáspár (Csopaki a szünetben), Dudás - Lázár, Farkas, Vén (Rusvay a szünetben), Gulyás (Bozori 36.) - Palásthy, Kulcsár