Jolán

Hetet rúgott a Fradi, kikapott az Újpest Tatabányán

2007.05.12. 15:58
Fölényesen, 7-2-re nyert Jászberényben az FTC a labdarúgó NB II. keleti csoportjának első szombati mérkőzésén. Az NB I-ben az Újpest 3-2-re veszített Tatabányán, tovább menetel a Honvéd, oktatott a ZTE. Hatgólos meccsen játszott döntetlent a Vasas.

Remek és eredményes második félidei játékával fölényesen győzött Jászberényben a Ferencváros a labdarúgó NB II 25. fordulójában: 2-7. Az első játékrészben Buz kétszer is megszerezte a vezetést az FTC-nek, de Németh Gyula mindkétszer egyenlített, így a félidőben még szoros volt a meccs, 2-2-re állt a találkozó.

Szünet után belendültek Lipcseiék, öt gólt rúgtak, négyet Tököli, egyet, a negyediket, Laczkó. Győzelmével a budapesti csapat megerősítette a helyét a tabella élén,de továbbra is csak jobb gólaránnyal vezet, az ezúttal a Budafok elln nyerni tudó Nyíregyháza előtt.

Szerencsés góllal nyert a Tatabánya

Az NB I. 28. fordulójának első szombati mérkőzésén a Tatabánya hazai pályán győzte le az Újpestet, úgy, hogy a szünetben még a fővárosi csapat vezetett. A vége 3-2 lett, a bentmaradáshoz nagyon értékes három pontot szerzett a vendéglátó gárda. A fővárosi csapat a vereségével távol került a második helytől, és ezzel kiharcolja az UEFA Kupa-szereplést. Az első játékrészben az Újpestnek volt inkább lehetősége a gólszerzésre, a másodikban viszont a tatabányaiak előtt adódott több helyzet. A döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének

Tovább menetel a Honvéd

A Budapest Honvéd Pakson gyűjtötte be a három pontot. Élvezetes, jó iramú játékot láthatott a közönség az első félidőben, a Paks valamivel aktívabban futballozott, de a döntetlen igazságos volt. A második 45 percben átvette az irányítást a Honvéd, Bogdanovic második gólját követően is uralták a játékot a vendégek, így megérdemelten vitték el három pontot Paksról.

Waltner mesterhármasával nyert a ZTE

A Zalaegerszeg kiütéses győzelmet aratott Vácon, pedig az első félidőben alacsony színvonalú játék mellett ritkán forogtak veszélyben a kapuk, de a valamivel motiváltabb ZTE így is megnyugtató vezetésre tett szert. A második játékrészben sem lett jobb a játék, a sportszerű - még sárga lapot sem hozó - mérkőzésen a jól hajrázó ZTE győzött, s továbbra is esélye van az UEFA-szereplést jelentő helyezés megszerzésére.

Döntetlen a kiesési rengadón

A kiesés elől menekülő Kaposvári Rákóczi döntetlent játszott a szintén a kieséstől fenyegetett vendég Sopronnal. Két gyors találattal indult a mérkőzés és a folytatásban sem unatkoztak a nézők. Az első félidőben a somogyiak többet birtokolták a labdát, nagy helyzeteket is kialakítottak, de a vendégek megőrizték kapujukat az újabb góltól. A térfélcsere után a hazaiak futószalagon gyártották a gólhelyzeteket, de próbálkozásaikat csak a 87. percben koronázta siker. A Sopron azonban rögtön ezután egyenlíteni tudott, így mindkét csapat fontos ponttal gazdagodott.

Hatgólos döntetlen Angyalföldön

A Vasas hazai pályán 3-3-as döntetlent játszott a Péccsel. A Vasas kezdeményezett többet az első félidőben, ám a Pécs rendkívül veszélyes kontrákat vezetett és egy ilyen akcióból gólt is szerzett. Az angyalföldiek nagy erőfeszítések árán egyenlítettek, ám egy hatalmas védelmi hiba után szinte azonnal visszaállt a különbség.

A második félidőre mintha egy egészen más Vasas jött volna ki a pályára: Mészöly Géza csapata hatalmas lendülettel esett neki ellenfelének és több szép támadást vezetett, nem mellékesen megfordította a találkozót. Amikor már mindenki elkönyvelte a végeredményt, érkezett Kulcsár és egy szépségdíjas góllal pontot mentett a Pécsnek.

Szombati eredmények:
NB II., Keleti csoport, 25. forduló:
Jászberény-FTC 2-7 (2-2)
Budafok-Nyíregyháza 2-3 (1-0)
Az élcsoport: 1. Ferencváros 56 pont (60-19), 2. Nyíregyháza 56 (57-22), 3. Orosháza 43

NB I., 28. forduló:
FC Tatabánya Vértes Center-Újpest FC 3-2 (0-1)
Tatabánya, 2500 néző, V: Iványi
gólszerzők: Filó (48.), Megyesi (72.), Kerényi (92.), illetve Tisza (25.), Kovács Z. (86.)

Paks-Budapest Honvéd 1-2 (1-1)
Paks, 2500 néző, V: Arany T.
gólszerzők: Csehi T. (31.), illetve Bogdanovic (23., 63.)
sárga lap: Zováth (44.), illetve Mogyorósi (29.), Bogdanovic (66.)

Dunakanyar-Vác - Zalaegerszegi TE 0-5 (0-2)
Vác, 400 néző, V: Bognár
gólszerzők: Waltner (17., 42., 88.), Ludánszki (85.), Máté (91.)

Kaposvári Rákóczi-FC Sopron 2-2 (1-1)
Kaposvár, 2500 néző, V: Sápi
gólszerzők: Vasziljevic (3.), Pintér (87.), illetve Magasföldi (7.), Demjén (89. - 11-esből)
sárga lap: Pintér (73.), Petrók (77.), illetve Ibric (75.), Cigan (91.)

Vasas - PMFC-Pécs Plaza 3-3 (1-2)
Illovszky Rudolf-stadion, 1200 néző, V: Szilasi
gólszerzők: Kenesei (32.), Lázok (64.), Pandur (71.), illetve Pest (17., 33.), Kulcsár (89.)
sárga lap: Pintér (37.), Tóth (72.), illetve Dienes (23.), Finta (48.)