Erzsébet
1 °C

Magyarok villogtak a Bundesligában

2007.10.07. 18:54
Nyertek az esélyesek a hétvégén a külföldi futballbajnokságokban: az MU, az Arsenal, a Barcelona, a Real Madrid, az Inter és a Bayern is. Még az eddig szenvedő Milan is magához tért, ötöt rúgott.

Szombaton a szezonban először rúgott egy meccsen két gólnál többet a Manchester United: C. Ronaldóék 4-0-ra verték a Wigant, és a tabella élére ugrottak.

Vasárnap lépett pályára a legtöbb csapat, köztük a forduló előtt listavezető, veretlen Arsenal is, ami újra győzött. A Sunderland megszorította Arsene Wenger csapatát, de a londoniak végül 3-2-re nyertek, és visszaálltak az élre.

Mourinhós győzelmet szerzett új trénerével, Avram Granttal a Chelsea - 0-1 Boltonban -, a Liverpool az utolsó percben mentett pontott a Tottenham ellen.

Premier League, 9. forduló

Blackburn Rovers-Birmingham City 2-1 (1-0)
gól: Bentley (15.), McCarthy (56., 11-esből), illetve Jerome (68.)

Bolton Wanderers-Chelsea 0-1 (0-1)
g: Kalou (41.)

FC Liverpool-Tottenham Hotspur 2-2 (1-1)
g: Voronyin (12.), Torres (90.), illetve Keane (45., 47.)

Manchester City-Middlesbrough 3-1 (2-0)
g: Riggott (10., öngól), Blumer (33., 63.), illetve Hutchinson (89.)

Newcastle United-Everton 3-2 (1-0)
g: Butt (42.), Emre (86.), Owen (90.), illetve Johnson (55.), Given (90.)

korábban:

Arsenal-Sunderland 3-2 (2-1)
g: van Persie (7., 80.), Senderos (14.), illetve Wallace (25.), Jones (48.) piros lap: McShane (90., Sunderland)

Reading-Derby County 1-0 (0-0)
g: Doyle (63.)

szombaton:

Aston Villa-West Ham United 1-0 (1-0)
g: Gardner (24.)

Manchester United-Wigan Athletic 4-0 (0-0)
g: Tevez (54.), C. Ronaldo (58., 76.), Rooney (82.)

Olaszországban a Fiorentina-Juventus balhérangadót rendezték, a két ellenséges klub meccsére a torinói csapat nem is kapott jegyeket. A botrány elmaradt, mert a meccs döntetlen lett: Iaquinta találatát a hazai Mutu büntetőből egyenlítette ki az utolsó előtti percben.

A Romát újra Francesco Totti vitte, két gólt szerzett, az Inter még szombaton győzte le a Napolit, és biztosan tartja első helyét a tabellán.

A Milan jócskán le van maradva, de vasárnap este már a klubhoz méltóan szerepelt, 5-1-re nyert a Lazio ellen, Romában.

Olaszország, Serie A, 7. forduló

SS Lazio-AC Milan 1-5 (1-2)
gól: Mauri (23.), illetve Ambrosini (18.), Kaká (33., 52., az elsőt 11-esből), Gilardino (70., 79.)

Fiorentina-Juventus 1-1 (0-1)
gól: Mutu (89., 11-esből), illetve Iaquinta (23.)

Catania-Livorno 1-0 (1-0)
g: Sardo (20.) kiállítva: Balleri (78. Livorno)

Genoa-Cagliari 2-0 (2-0)
g: Borriello (58.), Di Vaio (73.)

Palermo-Reggina 1-1 (0-1)
g: Amauri (90.), illetve Amoruso (89.) kiállítva: Biava (88., Palermo)

Parma-AS Roma 0-3 (0-2)
g: Totti (2., 83.), Mancini (21.) kiállítva: Corradi (26., Parma)

Siena-Empoli 3-0 (3-0)
g: Maccarone (65., 11-esből), Locatelli (79.), Galloppa (82.) kiállítva: Adani (64., Empoli)

Torino-Sampdoria 1-0 (0-0)
g: Corini (88.)
kiállítva: Volpi (45., Sampdoria)

szombaton játszották: Internazionale-SSC Napoli 2-1 (2-0)

A Bundesligában a magyarok napja lett a szombat, Huszti Szabolcs két góljával verte a Hannover a Stuttgartot idegenben, a Karlsruhe Hajnal Tamás két gólpasszával a Schalkét.

Másnap jött a szokásos Bayern-győzelem, ezúttal 3-0, Luca Toni duplájával. Az olasz csatár befogta jelenleg sérült támadópartnerét, Miroslav Klosét a góllista élén.

Bundesliga, 9. forduló

FC Bayern München-1. FC Nürnberg 3-0 (2-0)
gól: Toni (31., 81.), Zé Roberto (40.)

Eintracht Frankfurt-Bayer Leverkusen 2-1 (0-0)
g: Kirgiakosz (54., 79.), illetve Russ (72., öngól)

VfB Stuttgart-Hannover 96 0-2 (0-1)
g: Huszti (8., 52., az elsőt 11-esből)
kiállítva: Fernando Meira (7., VfB Stuttgart)

Schalke 04-Karlsruhe 0-2 (0-0)
g: Timm (68., 83.)

Hertha BSC-Energie Cottbus 0-0

Arminia Bielefeld-Hamburger SV 0-1 (0-0)
g: van der Vaart (49.)

VfL Wolfsburg-Hansa Rostock 1-0 (0-0)
g: Dzeko (89.)

MSV Duisburg-Werder Bremen 1-3 (1-1)
g: Ailton (15.), illetve Jensen (7.), Sanogo (56.), Andreasen (87.)
kiállítva: Caceres (55., Duisburg), Georgiev (75., Duisburg)

pénteken játszották:
Borussia Dortmund-VfL Bochum 2-1 (1-1)
g: Tinga (17.), Federico (70.), illetve Miciel (35.)
kiállítva: Wörns (59., Borussia Dortmund)

A spanyol bajnokságban újabb fiesztát tartott a Barcelona, ami Ronaldinhóval a kezdőcsapatban húsz perc alatt kettőt lőtt az Atletico Madridnak. Henryék megint kihagytak egy valag helyzetet, de az utolsó percben még egyszer betaláltak.

A Real is biztosan nyert otthon, a szokásos van Nistelrooy-góllal. A fehérek és a barca is veretlen, előbbi vezeti a bajnokságot.

Újfent rossz napja volt a Sevillának: hazai 0-1-es vereség a Deportivótól. A Valencia még szombat este kapott ki, vagyis a bajnokság ismét kétesélyes lesz, a Real vagy a Barcelona fog nyerni.