Árpád

7 gólt lőtt egy meccsen a holland gólkirály

2007.10.08. 00:27
A brazil válogatott hollandiai légiósa, Afonso Alves a Heracles elleni, 9-0-ás bajnokin futballmeccsen szerzett hét gólt a Heerenveen színeiben.

Hét gólt szerzett vasárnap a holland Heerenveen csatára, a brazil Afonso Alves a Heracles Almelo elleni bajnokin.

Csapata 9-0-ra győzött, a tavaly 34-szer eredményes gólkirály az első három, majd az 5-8. találatokat érte el. Kilenc perces mesterhármasa és nyolc percen belül elért négyese között, illetve a legvégén Gerald Sibon talált be.

A hétszeres válogatott futballista az elsőnél kicselezte a kapust, a másodikat 26 méteres szabadrúgásból, a harmadikat henrysan lőtte be. A negyediknél elfektette a fél védelmet, az ötödik lesipuskás találat volt közelről. A hatodiknál óriási védelmi hiba után begyalogolt a kapuba a labdával, a hetediket testtel vagy combbal sodorta be.

A holland bajnokságban eddig senki nem szerzett hetet egy meccsen, Alves négy legenda, Dirk Lammers, Pierre Kerkhofs, Johann Cruyff és Marco van Basten közös rekordját döntötte meg: ők sorrendben 1958-ban, 1959-ben, 1970-ben és 1985-ben vágtak hatot. Lammers a DOS, Kerkhofs az SC Enschede, Cruyff és van Basten az Ajax mezében.

Heerenveen - H. Almelo 9-0

10' [1 - 0] A. Alves
17' [2 - 0] A. Alves
19' [3 - 0] A. Alves
60' [4 - 0] G. Sibon
68' [5 - 0] A. Alves
70' [6 - 0] A. Alves
74' [7 - 0] A. Alves
76' [8 - 0] A. Alves
80' [9 - 0] G. Sibon

Tavalyi remek szezonja után ebben az idényben hat forduló után még nem volt gólja Alvesnek, vasárnapig csak egy mérkőzésen lépett pályára a bajnokságban. A hetedik körben hét találatával a második helyre jött föl a góllövőlistán a vezető, kilencgólos Klaas-Jan Huntelaar mögé. Átlaga 3,5 gól/meccs.