Jónás, Renátó
18 °C

Hatot lőtt a Chelsea

2007.10.27. 19:29
Az eddig harmadik helyen álló Manchester Cityt győzte le 6-0-ra szombaton a Jose Mourinho utáni időszak legmeggyőzőbb játékával a Chelsea. A Manchester Unitednek a Middlesbrough elleni 4-1 volt elég ahhoz, hogy a vasárnapi Liverpool-Arsenal rangadóig átvegye a vezetést.

Úgy tűnik, most már végleg túljutott a Jose Mourinho távozása okozta sokkon a Chelsea. A szerdai, Schalke elleni első hazai BL-győzelem után az új edző, Avram Grant begyűjtötte első Premiership-győzelmét is a Stamford Bridge-n.

Arra azonban senki sem számíthatott, hogy az eddig remeklő és a forduló előtt harmadik Manchester City hatot kap Londonban. Az első gólokban a távozott portugál egyik embere, Frank Lampard játszott nagy szerepet. Nagy labdákkal hozta játékba társait, a szünetig Michael Essien és Didier Drogba szerzett ezekből gólokat.

A szünet után Drogba duplázott, Lampard kipattanó lövését juttatta a kapuba Joe Hart lábai között. A negyedik előtt a elefántcsontparti fejelte tovább a gólszerző Joe Cole-nak, az ötödiket Salomon Kalou szintén a kapus lábai között lőtte be.

A végén még Andrij Sevcsenko is betalált és lett a vége 6-0.

A Chelsea zárkózik, már csak egy pontra van lemaradva az eddig harmadik Manchester City mögött, viszont néggyel van kevesebbje a két meccsel kevesebbet játszott Arsenalnál.

A tavalyi ezüstérmes Chelsea még mindig öt ponttal van lemaradva a Manchester Unitedtől. A bajnoki címvédő ugyanis szintén győzött szombaton, Wayne Rooney-ék az éppen nem kieső helyen álló Middlesbrough-t ütötték meg 4-1-gyel.

Az Old Traffordon a portugál szerzemény, Nani, Rooney és Carlos Tevez volt a főszereplő. Előbbi a gólokat nyitotta harminc méterről, majd gólpasszt adott, épp az angolnak, aki viszont az argentint hozta helyzetbe egy sarkazással a harmadik előtt. Tevez lőtte a negyediket, az egy megpattanó lövés volt.

Az MU sorozatban negyedszer lőtt négy gólt aktuális ellenfelének, az utoljára 1997-ben sikerült Sir Alex Ferguson együttesének.

Ezzel a United az első, de egyelőre ez csak vasárnapig biztos, akkor az eddigi listavezető Arsenal Liverpoolban játszik. A londoni csapat azt követően is egy meccsel kevesebbel áll majd, mint a Manchester United.

Premier League, 11. forduló

Birmingham City-Wigan Athletic 3-2 (1-1)
gól: Kapo (26., 81., az elsőt 11-esből), Ridgewell (67.), illetve Bent (23., 59.)
Chelsea-Manchester City 6-0 (2-0)
g: Essien (16.), Drogba (31., 56.), J. Cole (60.), Kalou (75.), Sevcsenko (90.)
Manchester United-Middlesbrough 4-1 (2-1)
g: Nani (3.), Rooney (33.), Tevez (55., 85.), illetve Aliadiere (6.)
Reading-Newcastle United 2-1 (0-0)
g: Kitson (53.), Long (84.), illetve Duberry (77., öngól)
Sunderland-Fulham 1-1 (0-1)
g: Jones (86.), illetve Davies (32.) kiállítva: Halford (68., Sunderland)
Portsmouth-West Ham United 0-0
Vasárnap:
Bolton Wanderers-Aston Villa 14:30 ó
Derby County-Everton 15
Tottenham Hotspur-Blackburn Rovers 16
FC Liverpool-Arsenal 18

Az élcsoport: 1. Manchester United 26 pont/11 mérkőzés 2. Arsenal 25/9 3. Manchester City 22/11 4. Chelsea 21/11 5. FC Liverpool 19/9 (16-5) 6. FC Portsmouth 19/11 (19-12) ...9. West Ham United 14/10