Vendel
19 °C

A Schalke-átoknak vége, nyert a Bayern

2008.03.03. 10:07
Az idén először győzték le az Intert, méghozzá nullára. Két meccs alatt négy pontot vesztett az Arsenal, a Manchester megint simán nyert. Elmúlt a Bayern Schalke-átka, Huszti vezette győzelemre a Hannovert, Hajnal nélkül is nyert a Karlsruhe. Nagyon elverték a Barcelonát, a kis Madrid segített be a Realnak. Először kapott ki Dzsudzsákkal a PSV. Pontosztozkodás volt a lisszaboni derbin, de a Porto is pontot veszített.

Négy pontot veszített két forduló alatt az Arsenal. A Manchester ismét magabiztos volt. A Chelsea magabiztos sikert aratott, majdnem egy órát emberhátrányban játszva. Türelmesek Keegannal szemben, bár a Newcastle még nem nyert vele.

Premier League (Anglia)

Már csak egy pont az Arsenal előnye az őt üldöző Manchester Uniteddel szemben. A londoniak az elmúlt két meccsen négy pontot szórakoztak el, a United a Newcastle és a Fulham otthonában is győzni tudott, ráadásul 8 gólt lőtt az említett két meccsen. Owen Hargreaves és Pak Dzsi Szun is idei első gólját szerezte, később ez a bravúr John O'Shea-nak is majdnem sikerült, beadását Simon Davies passzolta a saját kapujába. A Manchester a második sorával diadalmaskodott, egyetlen percig sem fért kétség a sikeréhez. Az Arsenal a találkozó utolsó másodperceiben, Nicklas Brendtner góljával mentett pontot az Aston Villa ellen. A birminghami csapat a legutóbbi nyolc londoni kirándulását elveszítette, ennyire közel már rég állt a sikerhez. Utoljára 1993. november 6-án nyertek az Arsenal otthonában. A Newcastle sorrendben a 11. meccsét sem tudta megnyerni. Ezúttal hazai pályán kapott ki a Blackburntől, és már csak három pont választja el a kiesést jelentő 18. helytől. A Birmingham idén másodszor is legyőzte a Tottenham csapatát, ráadásul ezúttal tönkreverte az észak-londoniakat. Meglepően magabiztosan nyert a Chelsea, amellyel ismét számolni kell, pedig Lampard kiállítása miatt 55 percet játszottak emberelőnyben a hazaiak.

A vasárnap a liverpooli csapatok napja volt. Jääskeläinen hatalmas potyagóllal kezdett, Gerrard bombáját egyszerűen bevédte a finn kapus. Babel gólja után az izraeli Cohen találatával még feléledtek a hazai remények, de a védő Fábio Aurélio újabb találata eldöntöte a meccset. Az Everton végül is simán verte a Portsmouth gárdáját. Yakubu Aiyegbeni már az első percben vezetést szerzett, amelyet a második Pompey-gólját szerző Defoe egyenlített ki. Az utolsó negyedórára a liverpooli gárda beleerősített és újabb két gólt lőtt, így biztosan nyerte a meccset, ismét BL-selejtezős helyen állnak. Három éve ez nem hozott sok sikert David Moyes csapatának.

28. forduló. Szombat> Arsenal-Aston Villa 1-1 (Bendtner 93., ill. Senderos 28., öngól), Birmingham-Tottenham 4-1 (Forssell 7., 59., 81., S. Larsson 55., ill. Jenas 90.), Derby County-Sunderland 0-0, Fulham-Manchester United 0-3 (Hargreaves 15., Pak Dzsi Szun 45., Davies 72., öngól), Middlesbrough-Reading 0-1 (Harper 91.), Newcastle-Blackburn 0-1 (Derbyshire 90.), West Ham-Chelsea 0-4 (Lampard 17., 11-esből, J. Cole 20., Ballack 22., A. Cole 64.), Manchester City-Wigan 0-0. Vasárnap: Bolton-Liverpool 1-3 (Cohen 79., ill. Jääskeläinen 12., öngól, Babel 60., Fábio Aurélio 75.), Everton-Portsmouth 3-1 (Aiyegbeni 1., 81., Cahill 73., ill. Defoe 38.). A korábban elmaradt Liverpool-West Ham összecsapást szerdán pótolják. A góllövőlista élmezőnye: Cristiano Ronaldo (Manchester United, 21), Emmanuel Adebayor (Arsenal, 19), Fernando Torres (Liverpool, 15).

A bajnokság élcsoportja:

1. Arsenal 28 19 8 1 57-21 65
2. Manchester United 28 20 4 4 58-15 64
3. Chelsea 27 17 7 3 42-17 58
4. Everton 28 16 5 7 46-4 53
5. Liverpool 27 13 11 3 46-20 50

Az első két helyezett közvetlenül a BL-csoportkörbe, a harmadik és a negyedik a BL-selejtezők 3. fordulójába csatlakozik be, az ötödik az UEFA-kupában indul.

A Bayern ismét fontos rangadót nyert, ráadásul hosszú rossz sorozatot szakított meg. Nyert a Werder is, így bajnokság továbbra is nagyon kiélezett. A héten is akadt magyar gólszerző. Huszti a Hannovert vezette győzelemre.

Bundesliga (Németország)

A Schalke valószínűleg utolsó esélyét szalasztotta el azzal, hogy versenyben maradjon a salátástálért. Tíz év után először fordult elő, hogy vereséget szenvedett a Bayerntől, amelyben Ribéry ismét bizonyította, hogy nélküle a müncheniek támadójátéka semmit sem ér. Zseniális szólója végén rárúgta a lábdát Klose testére, a berobbanó csatár szerezte a találkozó egyetlen gólját. De a francia középpályás minden megmozdulása életveszélyes volt. A gelsenkirhcenieknek alig volt értékelhető támadásuk, igaz, Kurányi kétszer is gólt szerezhetett volna, de a szerencse ezúttal elpártolt tőlük. A Schalke 12 pontos hátrányba került, marad a BL-remény a Porto ellen, és aztán esetleg az UEFA-kupás helyezés elérése. A Werder magabiztosan verte a svéd Rosenberg duplájával a Dortmundot. A Hannover az egymeccses kihagyása után visszatért Huszti góljával és gólpasszával nyert a Nürnberg ellen.

Dárdai Pál sérülése miatt hiányzott a Duisburgot verő Hertha csapatából, Hajnal Tamás öt sárga lapja miatt pihent. A Karlsruhe nélküle is magabiztosan verte a Wolfsburgot, ahol Felix Magath csak a második félidőben küldte pályára az idén négy gólt szerző barzil Grafite-ot. A Hamburg simán verte a Frankfurtot. Az esélyesség terhe egy percig sem nyomta az északi csapat vállát, úgy és akkor szerezte a góljait, amikor csak akarta. A Frankfurt veszélyes támadásaira leginkább góllal válaszolt a HSV. Meglepő vereséget szenvedett a Leverkusen Bochumban.

22. forduló. Péntek: Hertha BSC-MSV Duisburg 2-0 (Raffael 35., Pantelics 37.). Szombat: Schalke 04-Bayern München 0-1 (Klose 14.), Hannover-Nürnberg 2-1 (Bruggink 29., Huszti 65., ill. Miszimovics 52.), Hansa Rostock-Bielefeld 1-1 (Bartels 86., ill. Eigler 84.), Werder Bremen-Borussia Dortmund 2-0 (Rosenberg 45., 63.), Karlsruhe-Wolfsburg 3-1 (Eggimann 22., Kennedy 73., Jasvili 92., ill. Schäfer 28.). Vasárnap: Hamburg-Eintracht Frankfurt 4-1 (Guerrero 5., 79., de Jong 79., Zidan 83., ill. Kirgiakosz 70.), Bochum-Bayer Leverkusen 2-0 (Zdebel 66, Dabrowski 88.). A Cottbus-VfB Stuttgart találkozót elhalasztották. A góllövőlista élmezőnye: Luca Toni (Bayern München, 13), Mario Gomez (Stuttgart, 11), Mladen Petric (Dortmund, 11).

1. Bayern München 22 13 8 1 39-11 47
2. Werder Bremen 22 13 4 5 48-28 43
3. Hamburger SV 22 11 8 3 34-17 41
4. Bayer Leverkusen 22 11 5 6 39-23 38
5. Karlsruhe 22 10 6 6 29-29 26

Az első két helyezett közvetlenül a BL-csoportkörbe kerül, a harmadik a BL-selejtezőkbe, a negyedik és az ötödik az UEFA-kupában indulhat.

Az Inter megtette azt a szívességet a Romának, hogy elbukta a Napoli elleni meccsét, így a két együttes között hat pontra csökkent a különbség. Bár már sokan odaadták a milánóiaknak az aranyérmet, lehetnek még meglepetések.

Serie A (Olaszország)

Egyértelmű hazai győzelmet várt mindenki Rómában a Parma ellen, ami a 90 perc után egyértelművé is vált, bár a mérkőzésnek voltak izgalmas szakaszai. Nagyon pontatlanok voltak elöl a vendégek, míg a fővárosi csapat zsenális játékosai néhány megvillanásával abszolválta a győzelmet. A Roma a Real Madrid elleni BL-visszavágóra tartalékolt és félgőzzel is simán verte kiesés ellen küzdő ellenfelét. A Milannak már nem volt ekkora szerencséje, vagyis inkább volt, hiszen gól nélküli első félidőt követően a Lazio az első negyedórában akár háromszor is eredményes lehetett volna, ha Kalac nem véd szenzációsan. Aztán az 54. percben már a szerencséje is cserben hagyta, Rolando Bianchi a rómaiaknak szerzett előnyt. Arról, hogy a Lazio sorrendben 18. meccsén sem nyert a San Siróban, Valon Behrami tehetett, aki ártalmatlan szituációban lerántotta Kaladzét. A büntetőt az egykori Lazio-játékos, Massimo Oddo vágta be, így maradt egy réges-régi emlék a sikerről. A Lazio utoljára 1989. szeptember 3-án verte idegenben a Milant.

Vasárnap a Juventus és a Fiorentina mérkőzése volt a nap mérkőzése. Legutóbb a Juve az utolsó pillanatban kapott ki, és ezúttal is. Akkor a bírót okolták és mindenkinek levelet írtak, akinek csak lehetett, ezúttal a védelmük mondott csődött, nem egyszer, háromszor. A balhátvéd Massimo Gobbi remek akcó végén szerzett vezetést, amit Sissoko ritkán látható, gyönyörű góllal egyenlített ki. A második félidő első negyedórája végére már a hazaiknál volt az előny, remek támadás végén Camoranesi lőtt gólt. Aztán jött két csereember. Előbb Waigo Papa N'Diaye, majd Daniel Osvaldo. A győztes gól a 93. percben esett. Az egyenlítő találatot jegyző szenegáli támadó teljesen szabadon lépett be a tizenhatoson belülre, és beadását Osvaldo a védőket megelőzve fejelte a hálóba, aki nagy örömében a második sárgáját is megkapta. Buffon hatalmas bravúrjai nélkül a Juventus még kellemetlenebb helyzetbe kerülhetett volna. Nem elég, hogy a Cagliari az utolsó helyen áll, ráadásul a szövetség három ponttal büntette a csapatot. Az ok, a klub nem a sport-, hanem a polgári bíróságon perelte be rágalmazás vádjával korábbi védőjét, Gianluca Grassadoniát. A Catania újabb vereségével már kieső helyen áll. A Siena története során először nyert Empoliban. Cassano gólt lőtt, majd kiállítatta magát a Torino elleni derbin. Az Inter kikapott Nápolyban. A hazaiak már a harmadik percben vezetést szereztek, sőt Zalayeta büntetőt is hibázott. Az Inter idén először kapott ki.

26. forduló. Szombaton: AS Roma-Parma 4-0 (Aquilani 27., Falcone 51., öngól, Totti 80., Vucsinics 94.), AC Milan-Lazio. Vasárnap: Udinese-Atalanta 2-0 (Quagliarella 30., Di Natale 31.), Livorno-Catania 1-0 (Diamanti 62.), Juventus-Fiorentina 2-3 (Sissoko 29., Camoranesi 57., ill. Gobbi 18., Papa N'Diaye 75., Osvaldo 93.), Cagliari-Genoa 2-1 (Acquafresca 29., Rubinho 45., öngól, ill. A. Lucarelli 15.), Reggina-Palermo 0-0, Empoli-Siena 0-2 (Portanova 33., Rigano 94.), Sampdoria-Torino 2-2 (Sala 45., Cassano 52., ill. Comotto 18., Di Michele 51., 11-esből), Napoli-Inter 1-0 (Zalayeta 3.). A góllövőlista élmezőnye: Mario Borriello (Genoa, 16), David Trézéguet (Juventus, 15), Adrian Mutu (Fiorentina, 14), Zalatan Ibrahimovic (Inter, 14).

A bajnokság élcsoportja: 1. Inter 26 18 7 1 50-16 61
2. AS Roma 26 16 7 3 46-24 55
3. Juventus 26 13 9 4 46-24 48
4. Fiorentina 26 13 8 5 40-25 47
5. AC Milan 26 11 10 5 38-20 43
6. Udinese 26 11 6 9 33-35 39

Az első két helyezett közvetlenül a BL-csoportkörbe kerül, a harmadik és a negyedik a BL-selejtezők 3. fordulójába csatlakozik be. Az ötödik és a hatodik az UEFA-kupában indul.

Minden madridi a Barcelona ellen volt. A Real idegenben nyert, az Atlético otthon verte kiváló mérkőzésen a komoly védelmi gondokkal küszködő katalán csapatot. A Zaragoza a kiesés szélére sodródott.

Primera División (Spanyolország)

Ismét változott a kép, a Real öt ponttal vezeti a Primera Divisiónt. Pedig a Barcelona fantasztikusan kezdett. Ronaldinho zseniális ollózós góljával szerzett előnyt, de az Atlético, amely erre meccsre alaposan felszívta magát, a félidő végéig megfordította a meccset. Előbb Agüero, majd Maxi Rodríguez szerzett gól gyönyörű akció végén. A Barca védelme ezen a meccsen átjáróház volt, és a végén még örülniük is kellett, hogy ennyivel megúszták. Agüero duplázott, Forlán büntetőből volt eredményes, Eto'o gólja csap szépítésre volt elég. Kihasználta a lehetőséget a Real, de elég nehezen nyert a Recreativo otthonában, úgy, hogy a hazaiak a 69. percben már csak kilencen voltak, Beto és Quique Alvarez kiállítássa miatt, igaz Sergio Ramos is idő előtt, az 55. percben mehetett zuhanyozni. A háromhetes kihagyás után visszatérő, az utolsó 15 percre beálló Robinho kétszer villant. Meglepő vereségett szenvedett a Sevilla is. Az öt hete veretlen andalúz csapat Kanouté révén szerzett vezetést, innen fordított és nyert a Deportivo. Az utóbbi 8 meccsen 9 gólt szerző Luis Fabianót 51 percig a kispadon jegelte Manolo Jiménez edző.

Általános spanyol lapvélemény, hogy Ronald Koeman napjai meg vannak számlálva. A hazai pályán legutóbb január 5-én nyerő Espanyol magabiztosan győzte le a Valenciát 2-0-ra, Luis García két góljával. A Betis remek meccsen verte a Murcia csapatát. Hiába vezetett alig tíz perc után a Getafe, döntetlennel kellett megelégednie. Iván Ramis mind a két kapuba betalált. A reménytelen helyzetben lévő Levante meglepetésre legyőzte a Zaragozát, amely csak jobb gólkülönbsége miatt nem áll kieső helyen. Rendkívül szoros az alsóház, a 11. és a 18. helyezett között mindössze három pont a különbség.

26. forduló. Szombaton: Atlético Madrid-Barcelona 4-2 (Agüero 36., 71., Maxi Rodríguez 42., Forlán 61., 11-esből, illetve Ronaldinho 30., Eto'o 74.), Recreativo-Real Madrid 2-3 (Cáceres 17., Carlos Martins 93., ill. Raúl 28., Robinho 74., 91.), Deportivo-Sevilla 2-1 (Wilhelmsson 35., 11-esből, Lafita 65., ill. Kanouté 25.), Espanyol-Valencia 2-0 (Luis García 4., 52., 11-esből). Vasárnap: Levante-Zaragoza 2-1 (Geijo 19., Riga Mustapha 61., ill. Oscar 66.), Valladolid-Racing Santander 0-1 (Duscher 86.), Betis-Murcia 4-0 (César Arzo 15., öngó, Edú 42., Pavone 57., Rafael Sobis 74., 11-esből), Getafe-Mallorca 3-3 (Mario Cotelo 2., Juan Albin 11., Iván Ramis 59., öngól, ill. Daniel Güiza 14., Arango 76., Iván Ramis 81.), Villarreal-Osasuna 0-0, Almería-Athletic Bilbao 1-1 (Álvaro Negredo 58., 11-esből, ill. Fernando Llorente 72.). A góllövőlista élmezőnye: Luis Fabiano (Sevilla, 19), Diego Milito (Zaragoza, 14).

1. Real Madrid 26 19 2 5 57-23 59
2. Barcelona 26 16 6 4 51-21 54
3. Villarreal 26 14 5 7 43-35 47
4. Atlético Madrid 26 13 5 8 44-30 44
5. Espanyol 26 12 6 8 37-32 42
6. Racing Santander 26 11 8 7 25-25 41

Minden idők legnézettebb meccsét vívta a Lille és a Lyon. A Szélesivel felálló Strasbourg idegenben verte az esélyesebb Le Mans-t. Wendell mesterhármasa hozta meg a Bordeaux sikerét.

Ligue 1 (Franciaország)

Fred ismét bebizonyította, hogy helye van a Lyon kezdőjében. A Lille a fővárosba, a Stade de France-ba vitte a mérkőzést, 77 850 néző látta az összecsapást, így ez lett a Ligue 1 történetének eddigi leglátogatottabb mérkőzése. A Lille csapatának számos egyenlítési lehetősége volt, de a bajnok kihúzta a minimális győzelemmel, így sikerrel hangolt a Manchester United elleni BL visszavágóra. A Marseille remekül kezdett, 22 perc után már két góllal vezetett az Auxerre ellen, a végén mégis izgulnia kellett. A vendégek a 88. percben szépítettek. A Metz idei harmadik sikerét aratta, de így is reménytelenül utolsó. A Strasbourg Szélesi Zoltánnal a soraiban meglepő győzelmet aratott a múlt héten méltatott Le Mans otthonában. A hazaiak a 88. percben a brazil Túlio révén 11-est hibáztak. A St. Etienne nem tudott előbbre lépni a tabellán, miután 0-0-ra végzett a Nice-cel. A hétvége rangadóját Bordeauxban játszották. A hazai együttes Wendel mesterhármasával verte a párizsiakat. A brazil támadó idén a 8. góljánál tart, de azt csak négy meccsen szerezte, pedig már a 26.-on lépett pályára. A Bordeaux továbbra is nagy harcban áll a bajnoki aranyért a Lyonnal.

27. forduló. Szombaton: Lille-Olympique Lyon 0-1 (Fred 32.), Le Mans-Strasbourg 0-1 (Renteria 22.), Lens-Toulouse 1-1 (Remy 8., ill. Emana 74.), Lorient-Nancy 0-0, Olympique Marseille-Auxerre 2-1 (Cana 6., Cissé 22., ill. Pedretti 88.), Metz-Caen 2-1 (Malick Diop 34., B. Gueye 82., 11-esből, ill. Dzsema 79.), Monaco-Valenciennes 0-0, Sochaux-Rennes 0-0. Vasárnap: St. Étienne-Nice 0-0, Bordeaux-Paris SG 3-0 (Wendel 32., 49., 51.). A góllövőlista élmezőnye: Karim Benzema (Lyon, 16), Mamadou Niang (Marseille, 12), David Bellion (Bordeaux, 11), Túlio (Le Mans, 11).

1. Olympique Lyon 27 17 4 6 51-24 55
2. Bordeaux 27 15 7 5 46-26 52
3. Nancy 27 11 12 4 29-18 45
4. Marseille 27 11 9 7 37-28 42

Az első két helyezett közvetlenül a BL-csoportkörbe kerül, a harmadik a BL-selejtezőkbe, a negyedik az UEFA-kupába jut.

Először kapott ki Dzsudzsákkal a PSV, vereséget szenvedett a Feyenoord is. Fehér Csaba gólt lőtt. Vadóczot és Babost dicséri a holland sajtó, a NEC idegenben verte a Feyenoordot.

Eredivisie (Hollandia)

Az Ajax járt a legjobban. Kiütötte a kiesés ellen küzdő Excelsior csapatát, miközben vetélytársai sorban vereséget szenvedtek. A PSV először kapott ki, amióta Dzsudzsák a csapatban szerepel. A magyar támadó ezúttal is végigjátszotta a meccset. A Groningen odahaza botlott, a NAC tartja a lépést a nagyokkal. Ráadásul úgy, hogy Fehér Csaba idei második gólját szerezte. Óriási bravúrt hajtott végre a NEC. Rotterdamban győzték le nagynevű ellenfelüket, Babos Gábor és Vadócz Krisztián vezérletével. Vadócz hetek óta csapata legjobbja, a holland sajtó a meccs legjobbjának nevezte a magyar középpályást. Az Ajax különösebb megeröltetést nélkül lépett túl az Excelsior csapatán, Huntelaar ismét duplázott. A fiatal csatár idén csak egy meccsen, még tavaly augusztus 26-án, nem volt eredményes. Pályafutása 166. mérkőzését játszotta és 122. gólját szerezte.

27. forduló. Pénteken: Vitesse-VVV Venlo 1-3 (Oost 2., 11-esből, Amrabat 6., 45.). Szombaton: NAC Breda-Sparta Rotterdam 3-0 (Fehér 9., Lurling 56., 81.), Roda-AZ Alkmaar 1-1 (Janssen 4., ill. Cziommer 80.), Twente-Heerenveen 1-0 (Hersi 78.), De Graafschap-Willem II 1-2 (Tarvajärvi 3., ill. Poepon 40, Demouge 58.). Vasárnap: Utrecht-PSV Eindhoven (Nelisse 35., Cornelisse 44., van Dijk 76., 11-esből, ill. Simons 29., 11-esből), Feyenoord-NEC Nijmegen 1-3 (van Bronckhorst 39., ill. Holman 17., Olsson 79., Lens 92.), Ajax-Excelsior 4-0 (Huntelaar 26., 40., Emanuelson 55., Leonardo 85.), Groningen-Heracles 1-2 (Powel 10., ill. Everton 14., Lakic 72.). A góllövőlista élmezőnye: Klaas-Jan Huntelaar (Ajax, 27), Blaise N'Kufo (Twente, 19), Marcus Berg (Groningen, 15), Robin Nelisse (Utrecht, 15).

1. PSV Eindhoven 27 18 5 4 57-22 59
2. Ajax 27 15 8 4 74-37 53
3. NAC Breda 27 15 5 7 36-29 50
4. Feyenoord 27 14 6 7 49-30 48
5. Groningen 27 14 5 8 48-43 47

Az első helyezett közvetlenül a BL csoportkörébe jut. A 2-5. helyezettek a BL- és az UEFA-kupa-helyekért küzdenek. A kuparendszerben történő lebyonolítás végén a győztes a BL selejtezőinek 3. fordulójába csatlakozik, a többiek az UEFA kupában indulnak.

Városi rangadók hétvégéje volt Portugáliában. Portóban a Boavista az FC Portót fogadta, vasárnap késő este pedig következett a Derbi Lisboeta, vagyis a 148. csata a Sporting és a Benfica között.

Liga bwin.com (Portugália)

Fél szemmel már a hétközi BL-visszavágóra figyelt a Porto, így sok türelme nem is maradt a Boavista ellen. Tetemes előnye birtokában nem is erőltette túlzottan a dolgokat, arra pedig nagyon figyeltek, hogy senki se sérüljön meg. Azért a találkozó rendkívül feszült volt. 9 sárga lapot osztott ki Duarte Gomes játékvezető, a hazaiaknál Diakite a 76. percben a másodikat is megkapta.

A fordulót a lisszaboni derbi zárta. 40 659-en figyelték a helyszinen, hogy a hazai Sporting egyből támadólag lép fel, bár a Benfica néhány veszélyes távoli lövéssel próbált gondot okozni Rui Patríciónak. A szerb Vukcsevics két kísérlete után a harmadik már eltalálta a kaput, gól is lett belőle. Egy beadást követően két védő szorításából fejelt a csatár remek gólt, Quim hiába nyújtózkodott, csak beljebb segítette a labdát. A félidő vége felé jött a válasz. Rui Costa bal oldali szögletét a Toronynak nevezett paraguayi Oscar Cardozo fejjel bombázta a kapuba. Védhetetlen volt. Több gól nem esett a meccsen, a Benfica Nélson kiállítása miatt 10 ember fejezte be a találkozót. Ez a döntetlen senkinek sem volt jó, a Porto előnye továbbra is 12 pont.

21. forduló. Pénteken: Sporting Braga-Vitória Guimaraes 0-0. Szombaton: Leixoes-Académica 2-2 (Roberto 18., 11-esből, Jorge Goncalves 90., 11-esből, ill. Joeano 24., 63.), Uniao Leiria-Vitória Setubal 0-2 (Cláudio Pitbull 9., Bruno Gama 76.), Boavista-FC Porto 0-0. Vasárnap: Maritimo-Estrela Amadora 1-1 (Bruno 72., 11-esből, ill. Mauricio 21.), Naval-Nacional 1-1 (Marcelinho 52., ill. Juliano Spadacio 45., 11-esből), Sporting-Benfica 1-1 (Vukcsevics 11., ill. Cardozo 39.). A Pacos de Ferreira-Belenenses mérkőzést hétfőn játszák. A góllövőlista élmezőnye: Lisandro López (Porto, 18), Roland Linz (Braga, 10), Joao Paulo (Uniao Leiria, 8), Oscar Cardozo (Benfica, 8).

1. FC Porto 21 16 3 2 38-7 51
2. Benfica 21 10 9 2 33-12 39
3. Guimaraes 21 10 5 6 23-23 35
4. Sporting 21 9 7 5 28-18 34
5. Setubal 21 8 10 3 29-20 34

Az első két helyezett közvetlenül a BL-csoportkörbe kerül, a harmadik a BL-selejtezőkbe, a negyedik és az ötödik az UEFA-kupába jut.