9 °C
20 °C

Három meccs alatt 12 gólt kapott az Újpest

2008.03.08. 19:42
Bár a tavasz előtt az Újpest vezetői egymillió eurót költöttek az erősítésre és a bajnokság megnyerését tűzték ki, a szünet utáni harmadik fordulóra egyértelmű lett, a lilák elbúcsúzhatnak az első helytől. Az MTK elleni 1-3-nál azonban Szabó Zsolt játélvezető is hibázott. A Soproni Liga 18. fordulójában a Paks kilenc emberrel mentett pontot a Kaposvár ellen, a ZTE Diósgyőrben botlott, tovább menetel a Győr.

A Siófok elleni győzelem és a ZTE elleni kiütéses vereség után hazai pályán a listavezető MTK ellen kellett volna javítania a télen megerősített Újpestnek nem sikerült, a vége 1-3 lett.

Az első félidőben kicsit lefocizta a fiatal MTK a középszerű Újpestet, a gól mellett még ollózásra is futotta a vendégcsapatnak. A szünet után egyenlített a hazai csapat és ezután rákapcsolt. Hiába, mert Szabó Zsolt benézte Pál Zoltán esését és tizenegyest adott az MTK-nak. Ezt Kanta József értékesítette, aki percekkel később duplázott is, ezzel a kékek idei első győzelmüket aratták és megerősítették első helyüket.

Az Újpestnek bő egy héten belül ez volt a harmadik veresége: Zalaegerszegen 1-4, a Debrecen ellen otthon 1-5 a Ligakupában. Nem csoda, hogy a végén a szurkolók a vezetőedzőnek üzentek: Urbányi, takarodj!, szólt a hangos kórus.

A tavasz eddigi legjobbja, a Győr a kiesés ellen már hivatalosan sem küzdő Tatabányát verte simán. Itt a körítés volt érdekesebb, hiszen az elvileg hazai Tatabánya a Szőnyi úton fogadta a két győzelemmel kezdő zöld-fehéreket, mert saját stadionjában nincs világítás. A BVSC pályája viszont nem elég biztonságos a rendőrség szerint, így fény ugyan volt a délután négykor kezdődő meccshez, néző viszont egy szál sem.

A szintén jól kezdő Zalaegerszeg az utolsó percben kapott góllal végzett 1-1-re a Diósgyőr vendégeként.

A Paks sem lehetett otthon az elegendő fényesség híján, így Siófokon fogadta a Kaposvárt. Vezettek is a bajnokság meglepetéscsapata ellen, de okosan sikerült kilencre faragni a létszámot. Éger László gólhelyzetben buktatta Oláh Lórántot, a bírókkal mindig szívesen foglalkozó Tököli Attila meg reklamált Vad sporttársnál. Ezért sárga lapot kapott, a másodikat, így ő is mehetett le. Néhány perccel később Alves egyenlített.

A harmadik kivert csapat, a REAC Sopronba költözött és a szünet után négy perc alatt kétgólos előnyt szerzett a Nyíregyháza ellen, amit a meccs hajrájában négy perc alatt el is adott.

Soproni Liga, 18. forduló

Újpest FC-MTK Budapest 1-3 (0-1)
Szusza Ferenc Stadion, 4500 néző, v.: Szabó Zs.
gólszerzők: Ebala (51.), illetve Lambulic (29.), Kanta J. (67., 71., előbbit 11-esből)
sárga lap: Bozic (9.), Balajcza (66.), Regedei (66., még pályára lépése előtt), illetve Hrepka (11.), Horváth L. (21.)
Újpest FC: Balajcza - Böjte, Juhár, Korcsmár (Regedei, 75.), Sadjo - Tisza, Bozic, Ebala, Radulovic (Hajdú, 63.) - Kovács Z., Dourandi (Moldovan, 69.)
MTK Budapest: Végh - Horváth L., Lambulic, Pintér, Pollák - Kulcsár (Kecskés, 85.), Szabó Á. (Pátkai, 78.), Zsidai, Kanta J. - Urbán (Pál, 55.), Hrepka

REAC-Nyíregyháza 2-2 (0-0)
Sopron, 1300 néző, V: Pánczél
gólszerzők: Nyerges (58.), Torma (62.), illetve Kovács B. (82.), Dosso (86.)
sárga lap: Rása (60.), illetve Ramos (57.), Perényi (90.)
REAC: Szántai - Dinka, Rása, Horváth G., Sallai - Kőhalmi, Varga Z., Somorjai, Dancs (Kovács B. 84.) - Torma (Selei 64.), Nyerges
Nyíregyháza: Illyés - Zaleh (Miskolczi 84.), Cséke (Kovács B. 76.), Bagoly, Perényi - Mboussi - Lippai, Ramos, Granát (Vukadinovic 64.) - Szilágyi, Dosso

DVTK-Borsodi - ZTE FC 1-1 (0-0) Miskolc, 3000 néző, V: Bede
gólszerzők: Sebők V. (90.), illetve Waltner (59.)
sárga lap: Vitelki (45.), illetve Miljatovic (18.), Waltner (84.), Molnár B. (90.)
DVTK: Köteles - Mogyorósi, Hegedűs, Sebők V., Elek (Kállai a szünetben) - Lakatos, Kamber, Vitelki (Szélpál 61.), Virág - Simon, Lipusz (Cardozo 61.)
ZTE: Vlaszák - Máté P., Miljatovic, Botis, Vulin - Zatara (Tóth Z. 70.), Davidov (Kocsárdi 81.), Molnár B., Koplárovics (Balázs 75.) - Waltner, Meye

Paksi FC-Gabona Trans-Kaposvár 1-1 (0-0)
Siófok, 600 néző, V: Vad II
gólszerzők: Tököli (72.), illetve Alves (80.)
kiállítva: Éger (76.), Tököli (77.)
sárga lap: Tököli (76.), Zováth (85.), illetve Maróti (33.)
Paks: Kovács A. - Tamási, Éger, Salamon, Hanák - Böde (Balaskó 60.), Zováth - Belényesi (Márkus 70.), Kiss T., Báló (Csehi a szünetben) - Tököli
Kaposvár: Milinte - Graszl K. (Obric 80.), Zahorecz, Grúz - Leandro, Nikolic (Pest K. 64.), Maróti, Szakály D. (Kovácsevics 77.), Pintér A. - Oláh, Alves

FC Tatabánya-Győri ETO 1-3 (0-1)
Szőnyi út, 50 néző, v: Király
gól: Béres (73.), illetve Brnovic (21.), Böőr (56., 62.)
FC Tatabánya: Herbert - Almási (Ferenczi, 68.), Vámosi, Farkas V., Dienes - Lázár (Béres, 62.), Balogh Z., Szilágyi - Flores, Megyesi - Tarcsa (Asztalos, 75.)
Győri ETO: Stevanovic - Dudás, Supic, Stark, Völgyi - Pákolicz (Böőr, a szünetben), Ja:kl (Eugene, 72.), Józsi - Koltai - Brnovic (Copa, 84.), Tokody