Árpád

Dzsudzsák mentette meg a PSV-t

2008.03.12. 23:10
Lesz magyar érdekeltségű csapat az UEFA-kupa legjobb nyolc együttese között. Dzsudzsák Balázs csapata a holland PSV - többek között a magyar játékos tizenegyesével - büntetőkkel kiverte az angol Tottenham gárdáját.

A labdarúgó UEFA-kupában az orosz Zenit hazai pályán 2-0-ra nyert az Olympique Marseille ellen, így - bár az első mérkőzésen 3-1-es vereséget szenvedett - idegenben szerzett góljának köszönhetően bejutott a legjobb nyolc közé.

A német csapatok külön párharcából a Bayer Leverkusen jött ki győztesen. A gyógyszergyáriak 3-2-es vereséget szenvedtek a Hamburg otthonában, de a hazai 1-0-ás sikerük így is elég volt a továbbjutáshoz.

A Bayern München 5-0-s előnnyel várta a belga Anderlechtet, amelyben juhász Roland kezdő volt. A magyar játékos már a 7. percben sárga lapot kapott, és miután a németek nem vették túl komolyan a találkozót, így a belgák a szünetben 2-1-re vezettek. A folytatásban egyik csapat sem törte magát, hiszen a bajorok már az első meccs után továbbjutottak, míg a belgák legalább elmondhatják, hogy győzelemmel búcsúztak a sorozattól.

A PSV-Tottenham találkozón Dzsudzsák Balázs a kispadon kezdett. Az angolok egygólos hátrányuk miatt idegesebbek voltak, amit első félidőben megszerzett kér sárga lapjuk is bizonyított. A második félidőben is az angolok játszottak fölényben, de ezt csak a 81. percben tudták gólra váltani. Dzsudzsák a gól után lépett pályára, Affelayt váltotta. A hosszabbításban sem esett több gól, így a tizenegyesekre maradt a döntés.

Itt az ötödik párban a magyar játékos is lőtt, amikor az angolok egy góllal vezettek. Ha Dzsudzsák hibázott volna, a holland gárda kiesik, de a korábbi debreceni játékos a jobb alsó sarokba helyezett. Igaz a Tottenhamnek még ekkor is lett volna egy esélye, de Gomes védte Jenas büntetőjét, így folytatódott a párbaj. A sorozat végül csak a hetedik párban dőlt el, amikor a vendégek részéről Chimbonda rontott, így a PSV került a legjobb nyolc közé.

A Fiorentina kétgólos előnnyel utazott az Everton otthonába, melynek felét már az első félidőben ledolgozta a hazai együttes, majd a 67. percbenki is egyenlített. A folytatásban az angolok mindent megtettek a továbbjutást jelentő gól érdekében, de nem sikerült betalálniuk a rendes játékidőben és a hosszabbításban sem. A tizenegyesek során aztán az olaszok voltak a nyugodtabbak, így ők jutottak tovább, ami azt jelenti, hogy amíg a BL-ben négy angol csapat is érdekelt még, ebben a sorozatban már csak a Bolton juthat a negyeddöntőbe.

A spanyol Getafe múlt heti idegenbeli sikere után hazai környezetben is legyőzte az időközben edzőváltáson is átesett portugál Benficát, így kettős győzelemmel jutott a legjkobb nyolc közé.

UEFA Kupa, nyolcaddöntő, visszavágók:

Zenit (orosz)-Olympique Marseille (francia) 2-0 (1-0)
gól: Pogrebnyak (39., 78.)
Továbbjutott: a Zenit, 3-3-as összesítéssel, idegenben lőtt góllal.

Hamburger SV - Bayer Leverkusen 3-2 (0-1)
g: Trochowski (53.), Guerrero (64.), van der Vaart (80.), illetve Barbarez (19.), Gekasz (55.)
Tj: a Bayer Leverkusen, 3-3-as összesítéssel, idegenben lőtt gólokkal

Bayern München - Anderlecht 1-2
g: Lucio 9. ill. Serhat 20., Jakovenko 35.)
Tj: A Bayern München 6-2-es összesítéssel

Getafe - Benfica
g:1-0 (Albín 77.)
Tj: A Getafe kettős győzelemmel

PSV Eindhoven (holland)-Tottenham Hotspur (angol) 0-1 (0-0, 0-1, 0-1), 11-esekkel: 6-5
gól: Berbatov (81.)
Továbbjutott: a PSV Eindhoven 1-1-es összesítéssel, tizenegyesekkel

FC Everton (angol)-Fiorentina (olasz) 2-0 (1-0, 2-0, 2-0) 11-esekkel: 2-4