14 °C
17 °C

Ötödosztályú amatőrök verték a Marseille-t

2008.03.20. 08:44
Ribéry remek játékának köszönhető a Bayern újabb sikere. A bajorok a Dortmunddal meccselnek majd a DFB Pokal fináléjában. Franciaországban ötödosztályú amatőrcsapat verte a Marseille-t. A Roda lesz a Feyenoord ellenfele a holland kupa döntőjében. A Getafe már döntős a Király Kupában, jöhet a Valencia vagy a Barcelona.

16-szor jutott a Bayern München a német kupa fináléjába, miután tegnap este Ribéry remek játékának köszönhetően legyőzte a Wolfsburgot. A Bayern korábbi edzője és a tavaszi idényt legjobban kezdő csapat, a Wolfsburg nem tudott meglepetést okozni. 62 ezer néző előtt az Allianz Arenában francia klasszis a 60. percben talált a hálóba, majd hat perccel később Podolski átadását Klose értékesítette. A Bayern lgutóbbi négy kupadöntőjét megnyerte, legutóbb 2006-ban az Eintracht ellen diadalmaskodtak. Létrejött tehát az álomdöntő, április 19-én a Dortmund lesz a Bayern ellenfele.

Nem tudta ledolgozni kétgólos hátrányát a Racing Santander a spanyol kupa elődöntőjében, így a Getafe az egyik résztvevő, a másik kiléte a ma esti Valencia-Barcelona összecsapáson dől el. A Racing már a 7. percben vezuetést szerzett Pedro Munitis révén, egy gólt kellett volna még lőniük a továbbjutáshoz, de azt a mérkőzés hajrájában a Getafe szerezte, így Michael Laudrup csapata várja az április 16-ai döntőt.

Óriási meglepetést hozott a francia kupa nyolcaddöntőjének szerdai játéknapja. Az ötödosztályban (CFA2) szereplő Carquefou együttese Nantesban, 36 500 néző előtt kiverte az élvonalban a táblázat elején vitézkedő Marseille-t. A győztes gólt a 7. percben szerezte a kiscsapat. Tartalékosan állt fel az Olympique, de kiesésük így is megdöbbentő. A Bordeaux csak hosszabbításban verte a Lille gárdáját, Fernando a 96., Bellion a 115. percben volt eredményes. Az élvonal sereghajtója, a Metz idegenben, a Lorient otthonában jutott tovább.

A Roda lesz a Feyenoord ellenfele a holland kupa döntőjében. Hatalmas küzdelmet hozott a mérkőzés, a bajnokságban jobban szereplő Roda nem bírt ellenfelével, a Heraclesszel. A 17. percben García szerzett vezetést a hazaiaknak, egy perc múlva Meeuwis egyenlített. Az 55. percben már a vendégeknél volt az előny Janssen révén, de tíz percel a lefújás előtt van den Bergh újra egalizált. Jött a hosszabbítás, majd a büntetők. Bram Castro, a Roda kapusa Lakic 11-esét megfogta, a Rodából senki sem hibázott, így Bodor Boldizsár csapata (a magyar játékos a 81. percben állt be) története során hatodszor kupadöntőzhet. Legutóbb 2000-ben jutottak el idáig, akkor meg is nyerték a trófeát. 1992-ben már játszottak a Feyenoorddal, akkor a rotterdamiak 3-0-ra nyertek.

Kedden az Aberdeen kiverte a Celtic együttesét, tegnap a Rangers a másodosztályú Patrick Thistle ellen játszott döntetlent, így az összecsapást fordított párosítással megismétlik. Damon Gray a 66. percben a vendégeknek szerzett előnyt, két perc múlva Kris Boyd egyenlített. Az elődöntőbe a Queen of South, az Aberdeen és a St. Johnstone jutott a skót FA-kupában.

Belgiumban az Anderlecht 1-0-re legyőzte a Germinal Beerschot csapatát, a visszavágót április 16-án rendezik, csakúgy, mint Törökországban, ahol nagy meglepetésre az ankarai Gebclerbirligi szerzett minimális előnyt a Galatasaray ellen.

Görögországban a negyeddöntők visszavágóit bonyolították le, továbbjutott az Olympiakosz, az Atromitosz és első osztályú ellenfelét legyőzve a Traszivulosz Filisz, amely a B Ethnikiben, azaz a másodosztályban szerepel. Az Arisz Szaloniki-Xanthi meccset ma játsszák.

Eredmények:

Németország, DFB Pokal, elődöntő: Bayern München-Wolfsburg 2-0
Spanyolország, Copa del Rey, elődöntő: Racing Santander-Getafe 1-1
Hollandia, KNVB Beker, elődöntő: Heracles-Roda 2-2 (11-esekkel 3-5)
Franciaország, Coupe de France, nyolcaddöntő: Bordeaux-Lille 2-0 (hosszabbítás után), Lorient-Metz 0-1, Amiens-Arles 1-1 (11-esekkel: 4-2), Carquefou-Ol. Marseille 1-0
Skócia, FA-kupa, negyeddöntő: Rangers RF-Patrick Thistle 1-1
Törökország, Fortis Türkiye Kupasi, elődöntő: Genclerbirligi Ankara-Galatasaray 1-0
Belgium, Bekker van Belgie, elődöntő: Anderlecht-Germinal Beerschot 1-0
Görögország, negyeddöntő, visszavágók: Iraklisz-Olympiakosz 2-2 (2-4), OFI-Atromitosz 2-1 (3-4), Larisza-Traszivulosz Filisz 1-3 (1-4). Zárójelben az összesített eredmény.