19 °C
33 °C

A Barcelona bukott, Rijkaardnak kampec?

2008.03.20. 22:51
Nem a Barcelonáról szólt a spanyol kupa elődöntőjének visszavágója. A hónapok óta vergődő Valencia Juan Matával kivégezte a sztárokkal teli katalán alakulatot. Ronaldinho pihent, Henry is csak hátrányban állt be. Rijkaard edző taktikája most sem jött be.

A Barcelona úgy utazott Valenciába, hogy mindenféleképp gólt kell rúgnia. Ennek megfelelően a katalánok kezdtek aktívabban. A. 3. percben egy szöglet után a gólvonalról kellett menteni Milito fejesét, majd Zambrotta bombázott. A 14. perc hozta az első ziccert, Silva hibázott Victor Valdes kapuja előtt.

Aztán Baraja a 20. percben ballal őrült nagy gólt lőtt. Nagy bajba került a Barcelona, hiszen a sima továbbjutáshoz innentől kezdve két gól kellett nekik. Aktívabb lett a vendégcsapat, bár gólszerzési lehetőségük a hazaiaknak is akadt. Silva helyzete, majd nem sokkal később Abidal bombája is jelezte, mindkét csapat nyílt sisakkal küzd a továbbjutásért. Aztán jött a fiatal Juan Mata, és az első félidő lefújása előtt nem sokkal beköszönt Valdes kapujába. Eldöntötte, hogy hosszabbítás nem lesz, és azt is, hogy nagyon nehéz második félidő vár a hetek óta önmagát kereső Barcelonára.

Minden elképzelés nélkül ment előre a Barca, aztán Sylvinho beadását Henry gyönyörűen fejelte a kapuba. De mielőtt éledezni kezdtek volna a Barcelona reményei, David Silva beadása után Juan Mata a második gólját szerezte. A Valencia február 10. után szerzett ismét három gólt egy meccsen.

A 81. percben Eto'o fokozta az izgalmakat. Betalált, így a vendégek ismét egy gólra kerültek a továbbjutástól. Fantasztikus hajrá vette kezdetét. A Valencia lassított, a Barcelona rohant. Az eredmény már nem változott, későn kezdett zakatolni a vendégcsapat, és Joan Laporta Barca-elnöknek a díszpáholyban más dolga nem maradt, mint kényszeredett mosollyal gratulálni a hazai csapat elnökének. A Valencia sokkal többet tett a továbbjutásért, és a második mérkőzés alapján meg is érdemli azt. A két holland tréner kezet fogott. Sokak szerint egyikük búcsúját jelentheti a meccs. Azaz a kiesés. Bár a Barcelona még érdekelt a BL-ben, ami esetleg megmentheti még Rijkaard állását. Mondjuk április 9-ig. A Valencia 16. alkalommal jutott a fináléba, és a tavalyi döntős Getafe ellen április 16-án mérkőzik Madridban, a Bernabeu-ban.

Eredmények:

Copa del Rey, elődöntő, visszavágó: Valencia-Barcelona (Baraja 17., Mata 44., 73., ill. Henry 72., Eto'o 80.). Továbbjutott a Valencia 4-3-as összesítéssel.
Görögország, kupa, negyeddöntő, visszavágó: Arisz Szaloniki-Xanthi 1-0 (1-0). Zárójelben az összesített eredmény.