Szilvia
16 °C

Priskin és Buzsáky is pompás gólt lőtt

2008.03.22. 20:14
Kilenc nyeretlen meccs után Kevin Keegan megszerezte első győzelmét a Newcastle kispadján. A Tottenham két perc alatt döntött, a nagy rangadók vasárnap lesznek. Priskin első gólját lőtte a szezonban, tavaly is eredményes volt Húsvétkor, igaz akkor az első osztályban. Buzsáky tizedik gólját szerezte.

Az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján két magyar is gólt szerzett.

Amióta a Watford kölcsönadta Priskin Tamást a Prestonnak, azóta rendszeres lehetőséget kap, és a húsvéti fordulóban megszerezte első szezonbeli gólját. Az ötödik percben egy meglepő, de hajszálpontos lövéssel vette be Jensen kapuját, aki újra átvette a Burnley kapujában a helyét, háttérbe szorítva ezáltal Király Gábort. A meccset a Preston nyerte 2-1-re.

Buzsáky Ákos huszonkét méterről lőtt a kapuba a Queens Park Rangers színeiben, végül 3-3-as döntetlen lett a vége, mert a Wolves az utolsó percben egyenlített.

Gera Zoltán pénteken gólpasszt adott, csapata idegenben 1-1-es döntetlent ért el a Charlton ellen. A WBA az ötödik. Vaskó Tamás csapata, a Bristol City elveszítette első helyét, mert Cardiffban kikapott. A magyar védőt az első félidő után lecserélték.

Ferenczi Istvánt beküldte edzője, amikor a Sheffield United megszerezte a vezetést, de a magyar csatár sem tudott segíteni a Barnsley-n. A két góllal veszítő Leicesterből mindkét magyar - Laczkó Zsolt és Bori Gábor - kiszorult. A Halmosival felálló Plymouth 1-1-et játszott a Watforddal, a Plymouth így hatodik, még rájátszást érő helyen áll. A bal lábas középpályás megsérült, és nem tér haza a szlovénok elleni válogatott meccsre.

Az élvonalban csoda történt, Kevin Keegan irányításával először nyert a Newcastle - január óta mindössze két pontot szereztek -, így talán nem lesznek kiesési gondjai.

Fülöp Márton most is a kispadon izgulta végig, hogy a Sunderland legyőzte az Aston Villát. Fülöp idén még nem védett tétmeccsen.

Eredmények:

Newcastle United-Fulham 2-0 (1-0)
g: Viduka (6.), Owen (83.)
Aston Villa-Sunderland 0-1 (0-0)
g: Chopra (83.)
Blackburn Rovers-Wigan Athletic 3-1 (2-1)
g: Santa Cruz (11., 63.), Roberts (45.), illetve King (17., 11-esből) kiállítva: Samba (16.), illetve Palacios (69.)
Bolton Wanderers-Manchester City 0-0
Middlesbrough-Derby County 1-0 (1-0)
g: Sanli (32.)
Reading-Birmingham City 2-1 (1-0)
g: Bikey (31., 79.), illetve Zarate (64.)
Tottenham Hotspur-Portsmouth 2-0 (0-0)
g: Bent (80.), O'Hara (82.)
Everton-West Ham United 1-1
g: Yakubu (8.), illetve Ashton (68.)
vasárnap: Manchester United-Liverpool 14:30 ó Chelsea-Arsenal 17
Az élmezőny: 1. Manchester United 30 61-15 70 pont 2. FC Arsenal 30 58-22 67 3. FC Chelsea 30 53-22 65 4. FC Liverpool 30 55-21 59 5. FC Everton 31 48-26 57 6. FC Portsmouth 31 44-33 50 7. Aston Villa 31 52-40 49 8. Blackburn Rovers 31 42-38 49