Natália
1 °C

Meglépett a Manchester és a Chelsea

2008.03.23. 19:40
Nehéz helyzetbe hozta magát a sokáig legfőbb bajnokesélyes Arsenal, miután 2-1-re kikapott a Chelsea-től. A Premier League-et a Manchester United vezeti, amely 3-0-ra verte a Liverpoolt.

Két szuperrangadót rendeztek az angol bajnokságban vasárnap. Előbb az éllovas Manchester United fogadta a kapaszkodó FC Liverpoolt. Cristiano Ronaldóék szemernyi esélyt sem hagytak a vendégeknek. Wes Brown második góljával vezettek a hazaiak, akik a második félidőben még két góllal tetézték előnyüket. Az első half végén a liverpooli Mascherano kiállíttatta magát, ezért sem volt nehéz dolguk a vendéglátóknak. A szezonbeli 34. gólját jegyző C. Ronaldo és Nani állította be a 3-0-s végeredményt.

A dettó bajnoki címre hajtó Chelsea és Arsenal jobban megszenvedett egymással. A 0-0-s első félidő után Sagna révén szerzett vezetést az Arsenal - ez volt a fiatalember első ágyústalálata -, amelyet Drogba előbb kiegyenlített, majd vezetésre váltott. A 2-1-es Chelsea-győzelem azt jelenti, hogy a bajnoki címért az Abramovics-csapat futhat versenyt a Ferguson-fiúkkal, a táblázatot sokáig vezető Arsenal lépéshátrányba került.

Eredmények

Chelsea-Arsenal 2-1 (Drogba, 72., 81., illetve Sagna 59.)
Manchester United-FC Liverpool 3-0 (Brown 34., C. Ronaldo 79., Nani 81)
Everton-West Ham United 1-1 (Yakubu 8., illetve Ashton 68.)
Newcastle United-Fulham 2-0 (Viduka 6., Owen 83.)
Aston Villa-Sunderland 0-1 (Chopra 83.)
Blackburn Rovers-Wigan Athletic 3-1 (Santa Cruz 11., 63., Roberts 45., illetve King 17., 11-esből)
Bolton Wanderers-Manchester City 0-0
Middlesbrough-Derby County 1-0 (Sanli 32.)
Reading-Birmingham City 2-1 (Bikey 31., 79., illetve Zarate 64.)
Tottenham Hotspur-Portsmouth 2-0 (Bent 80., O,Hara 82.)