Judit

Dzsudzsák mindjárt holland bajnok lesz

2008.04.01. 15:09
A városi rangadók hétvégéjét rendezték Európában. Három ország pontvadászatában is csak két pont kell az éllovasnak a bajnoki cím eléréséhez. Nyolc derbiről mutatunk összefoglalót.

Anglia, Championship, 41. forduló

A Stoke pontvesztésével a Bristol City ugrott az élre, öt fordulóval vége előtt az újonc vezet. Geráék a 91. és 93. percben lőtt góllal nyertek a tökutolsó Colchester ellen, a magyar végig játszotta a találkozót. Két elmaradt meccsük van, ha nyernek, az élre ugorhatnak. A többi magyar közül egyedül Tímár játszott, 23 percet. Eredmények: Bristol City-Norwich 2-1, Burnley-Barnsley 2-1, Cardiff-Southampton 1-0, Coventry-Plymouth 3-1, Crystal Palace-Blackpool 0-0, Hull-Watford 3-0, Ipswich-Queens Park 0-0, Leicester-Scunthorpe 1-0, Preston-Sheffield United 3-1, Sheffield Wednesday-Stoke 1-1, West Bromwich-Colchester 4-3, Charlton-Wolverhampton 2-3. A bajnokság élmezőnye: 1. Bristol City 70, 2. Stoke 69, 3. Hull 68.

Ausztria, T-Mobile Bundesliga, 32. forduló

Egyre nehezebb helyzetben van Orosz Péter csapata, a Wacker. Négy fordulóval a zárás előtt öt pont hátránnyal állnak az utolsó helyen. Orosz végigjátszotta a Rapid elleni meccset, ahogy Kovrig és Csizmadia is a Mattersburgban. Érdekes volt a Salzburg összeállítása. A kezdő tizenegyben egyetlen osztrák sem volt, csak a pályára lépő három csere között akadt egy, René Aufhauser. Eredmények: Altach-Mattersburg 2-0, Sturm Graz-Austria Wien 1-2, Rapid Wien-Wacker Tirol 4-1, Kärnten-LASK Linz 2-1, Ried-Salzburg 1-2. A bajnokság élmezőnye: 1. Rapid Wien 57, 2. Salzburg 56, 3. LASK Linz 52.

Belgium, Jupiler Liga, 28. forduló

Rangadókat játszottak és váratlan eredmények születtek a hét végén. Az Anderlecht a harmadik Cercle Brügge ellen nyert, Juhász Roland végig a pályán volt, Tóth Balázs csapata idegenben ütötte ki az FC Brügget-t, így az Anderlecht rögtön két helyet ugrott, már a második. Az idegenben diadalmaskodó Standard előnye már 9 pont. Tóth Balázs is végigjátszotta a meccset. Eredmények: Mechelen-Standard Liege 0-1, Lokeren-Zulte-Waregem 0-0, Mons-Gent 4-0, Charleroi-FC Brussels 1-0, Sint-Truiden-Roeselare 0-1, Mouscron-Dender 2-1, Beerschot-Westerlo 0-2, Anderlecht-Cercle Brügge 3-1, FC Brügge-Genk 2-6. A bajnokság élmezőnye: 1. Standard Liege 64, 2. Anderlecht 55, 3. FC Brügge 54.

Az Anderlecht rangadót nyert a kisebbik brügge-i csapat ellen

Bulgária, A Liga, 21. forduló

Két pontot hozott, de még így is tíz pont a Levszki hátránya. Hat olyan csapat van az élvonalban, amely még nem váltott edzőt a szezon kezdete óta, de például a Marek csapatánál Stojan Kocev az ötödik tréner 21 forduló után. Most a Lokomotiv Plovdiv menesztette trénerét, Jasszen Petrov helyett a macedón Dragan Kanatlarovszki folytathatja. Eredmények: Lokomotiv Plovdiv-Marek 0-0, Beroe-Botev 3-1, Lokomotiv Szófia-CSZKA Szófia 0-0, Pirin-Vihren 0-0, Vidima-Rakovszki-Liteksz 3-2, Cserno More-Levszki 0-1, Szlávia Szófia-Csernomorec 1-1, Szpartak Várna-Belasica 1-0.. A bajnokság élmezőnye: 1. CSZKA 53, 2. Levszki 43, 3. Lokomotiv Szófia 43.

Csehország, Gambrinus Liga, 23. forduló

A hét rangadóját Prágában játszották, a Slavia fogadta a Spartát. A rendőrség nagy erőkkel készült a rangadóra, munkájuk is akadt bőven a meccsen. Az első félidőben nem esett gól, a másodikban Kalivoda szerzett vezetést a Slaviának. A 73. percben Kadlec egyenlített, a találkozót 16 205 néző látta. Eredmények: Sigma Olomouc-Zlin 0-1, Viktoria Zizkov-Viktoria Plzen 0-0, Jablonec-Most 1-0, Ceské Budejovice-Bohemians 2-0, Mlada Boleslav-Brno 1-3, Kladno-Slovan Liberec 1-3, Teplice-Banik Ostrava 1-1, Slavia-Sparta 1-1. A bajnokság élmezőnye: 1. Slavia 49, 2. Sparta 47, 3. Teplice 40.

A rendőrségnek is volt dolga a Slavia-Sparta rangadón

Dánia, SAS Ligaen, 22. forduló

Nem hibázott a két éllovas, a Köbenhavn nagy csatában nyert a Viborg otthonában. A hazai zöld-fehérek, akiknél Balog Zoltán végigjátszotta a meccset, a 37. percben már 2-0-ra vezettek. Innen tápászkodott fel az FCK, a győztes gólt Jesper Grönkjaer lőtte a 87. percben. Eredmények: Odense-Mdtjylland 0-1, Horsens-Randers 1-0, Aarhus-Esbjerg 0-1, Lyngby-Nordsjaelland 0-0, Bröndby-Aalborg 0-1, Viborg-FC Köbenhavn 2-3. A bajnokság élmezőnye: 1. Aalborg 46, 2. FC Köbenhavn 43, 3. Midtjylland 38.

Görögország, Super League, 27. forduló

Három fordulóval a zárás előtt az AEK tönkreverte a bajnoki cím várományosát, az Olympaikoszt, így ismét nyílt a verseny, az első három között 2 pont a különbség. Tőzsér nem kapott lehetőséget az AEK-ben. A mérkőzés gyakorlatilag fél óra alatt eldőlt, már 3 góllal ment az AEK, Djordjevics a 48 percben büntetőt hibázott. Eredmények: Panathinaikosz-Panioniosz 2-1, Aszterasz-Veria 2-0, Iraklisz-OFI 1-0, PAOK-Atromitosz 1-0, Xanthi-Arisz 0-2, Ergotelisz-Levadiakosz 2-1, Larisza-Apollon Kalamaria 2-1, AEK Athén-Olympiakosz 4-0. A bajnokság élmezőnye: 1. Olympiakosz 61, 2. Panathinaikosz 60., 3. AEK 59.

Hatalmas verést kapott az Olympiakosz

Hollandia, Eredivisie, 31. forduló

Elmaradt a bajnokavatás Hollandiában, a PSV 0-0-t játszott a NEC csapatával. Három magyart is láthattunk, a hazaiaknál Babos és Vadócz végig, az ellenfélnél Dzsudzsák Balázs 61 percig volt a pályán. A Feyenoordot megint elverték, mégpedig NAC. Fehér a 61. percben állt be, Bodor a Rodába a 71.-ben. Győzött az Ajax, de csak elvi esélyei vannak a bajnoki címre. Eredmények: De Graafschap-Groningen 1-1, Heerenveen-Ajax 2-4, Excelsior-VVV Venlo 2-1, Heracles-Roda 0-0, NEC Nijmegen-PSV 0-0, NAC Breda-Feyenoord 3-1, Utrecht-Twente 0-1, Sparta-Willem II 2-2, AZ Alkmaar-Vitesse 2-1. A bajnokság élmezőnye: 1. PSV 65, 2. Ajax 60, 3. NAC Breda 57.

Horvátország, 1. HNL, 26. forduló

Eredmények: Inter Zapresic-Rijeka 2-1, Medimurje-Hajduk Split 2-2, Zadar-Cibalia 1-0, Sibenik-NK Zagreb 0-2, Osijek-Slaven Belupo 1-0, Varteks-Dinamo Zagreb 1-1. A bajnokság élmezőnye: 1. Dinamo 63, 2. Hajduk 44, 3. Slaven 43.

Lengyelország, Orange Ekstraklasa, 23. forduló

Eredmények: Polnia-Wisla Kraków 1-2, Groclin-Zaglebie Sosnowiec 3-0, LKS Lódz-Zaglebie Lubin 2-1, Cracovia-Widzew Lódz 1-0, Jagellonia-GKS Belchatów 0-1, Ruch Chorzów-Lech Poznan 0-2, Legia-Korona 2-0, Odra-Górnik 0-2. A bajnokság élmezőnye: 1. Wisla 61, 2. Legia 49, 3. Groclin 48.

Németország, Bundesliga 2, 26. forduló

Egyre nehezebb helyzetbe kerül a Kaiserslautern. A gárda a hétfői rangadón ismét kikapott, kiesésre áll 1998 német bajnoka. A Hoffenheim az Augsburg legyőzésével szilárdította meg második helyét. Az újonc csapat továbbra is feljutásra áll. Eredmények: Erzgebirge-Mainz 3-3, Freiburg-Alemannia Aachen 1-0, Hofenheim-Augsburg 2-0, Wehen-Greuter Fürth 1-1, Offenbach-FC Köln 1-3, Mönchegladbach-Koblenz 1-0, 1860 München-CZ Jena 1-2, Paderborn-St. Pauli 4-1, Osnabrück-Kaiserslautern 2-0. A bajnokság élmezőnye: Mönchengladbach 51, 2. Hoffenheim 47, 3. FC Köln 45.

Norvégia, Tippeligaen, 1. forduló

Elindult a 2008-as szezon. A bajnok Brann hazai pályán aratott magabiztos sikert. Az újoncok közül a Bodö nyert, a Molde döntetlent ért el, a Hamar kikapott. Eredmények: Valerenga-Aalesund 1-0, Bodö/Glimt-Hamar 2-0, Lilleström-Tromsö 1-1, Molde-Stabaek 0-0, Viking-Strömsgodset 1-0, Brann-Fredrikstad 4-2, Rosenborg-Lyn Oslo 2-1. A bajnokság élmezőnye: 1. Brann 3, 2. Bodö Glimt 3, 3. Rosenborg 3.

Olaszország, Serie B, 33. forduló

A Chievo rangadót nyert az Albinoleffe otthonában, a Bologna idegenben veszített pontokat, így a veronai csapat ugrott ismét az élre. A Bresciában, amely győzni tudott, Feczesin 20 pecet kapott. Az Avellino is nyert idegenben, Kenesei kezdőként 62 percet játszott, a többi magyar nem jutott szóhoz a hét végén. Eredmények: Ravenna-Avellino 0-1, Ascoli-Bologna 2-2, Albinoleffe-Chievo 0-2, Grosseto-Lecce 1-1, Cesena-Mantova 1-1, Vicenza-Messina 3-1, Modena-Pisa 0-0, Piacenzo-Rimini 2-1, Brescia-Spezia 1-0, Frosinone-Treviso 1-0, Bari-Triestina 2-0. A bajnokság élmezőnye: 1. Chievo 69, 2. Bologna 67, 3. Albinoleffe 65.

A Chievo egyre közelebb a Serie A-hoz

Oroszország, Premier Liga, 3. forduló

Már csak a Rubin Kazany százszázalékos a harmadik fordulót követően. Meglepő vereséget szenvedett hazai pályán a Zenit épp a kazanyiak ellen, a vendégeknél a török Gökdeniz Karadeniz két gólt szerzett. A Terek Groznij első győzelmét aratta, vesztes állásból Szamil Lahijalov két góljával nyertek. Eredmények: Lucs-Energija-Shinnik 1-0, Tom-FK Moszkva 2-1, FK Himki-Szpartak Moszkva 3-3, Terek-Szpartak Nalcsik 2-1, Amkar-Dinamo Moszkva 1-2, CSZKA Moszkva-Szaturn 1-0, Zenit-Rubin 1-3, Lokomotiv Moszkva-Krilja Szovjetov 2-0. A bajnokság élmezőnye: 1. Rubin 9, 2. Dinamo 7, CSZKA 7.

Gökdeniz Karadeniz parádéja a Zenit otthonában

Portugália, Bwin Liga, 24. forduló

Már csak két pont, és bajnok a Porto. A Benfica ismét BL-helyen áll. A Sporting viszont csak az ötödik, 4 pont a hátránya másik lisszaboni alakulatnak. Eredmények: V. Guimaraes-Maritimo 1-0, Estrela Amadora-Academica 3-1, Nacional-Uniao Leiria 2-0, Sporting Braga-Leixoes 0-0, Belenenses-Porto 1-2, Naval-Sporting CP 1-4, Benfica-Pacos de Ferreira 4-1, V. Setúbal-Boavista 3-1. A bajnokság élmezőnye: 1. Porto 60, 2. Benfica 44, 3. Guimaraes 44.

Románia, Divizia Nationala A, 26. forduló

Rangadót vívott és nyert a CFR Bukarestben, a Dinamo otthonában. A találkozóra 13 ezren voltak kíváncsiak. Semedo révén a vendégek szereztek vezetést, amit Danculescu egyenlített ki. Az első félidő lefújása előtt a portugál ismét eredményes volt, a második félidőben már nem esett több gól. A játékvezető 8 sárga lapot osztott ki. A Dinamo vereségét követően Multescu edző lemondott, öt meccsig bírta a fővárosiak kispadján. Eredmények: Univ. Cluj-Otelul 2-1, Gloria Bistrita-Poli Timisoara 0-0, Unirea-Farul 0-0, Rapid-Ceahlaul 5-1, UT Arad-Gloria Buzau 2-1, Vaslui-Steaua 0-1, Dacia-Univ. Craiova 1-2, Pandurii-Poli Iasi 1-0, Dinamo-CFR 1-2. A bajnokság élmezőnye: 1. CFR Cluj 59, 2. Steaua 56, 3. Rapid 48.

A CFR a bajnokot is megverte

Skócia, Premier League, 32. forduló

Egyre távolodik a Celtic a bajnoki cím megvédésétől. A 286. Old Firmet a Rangers nyerte, Thomson 45. percben szerzett góljával. A találkozóra 50 325-en voltak kíváncsiak. Eredmények: Rangers FC-Celtic 1-0, Falkirk-Kilmarnock 0-0, Hearts-Dundee United 1-0, Inverness-Aberdeen 3-4, Motherwell-Hibernian 1-0, St. Mirren-Gretna 2-0. A bajnokság élmezőnye: Rangers FC 74, 2. Celtic 68, 3. Dundee United 49.

A 286. Old Firm egyetlen gólja

Svájc, Axpo Super League, 28. forduló

Helycsere történt az első helyen. A Basel meglepő vereségét követően a Young Boys idegenben aratott fölényes győzelmet. A Basel szeptember 30-a után először engedte át a vezető pozíciót. Eredmények: Luzern-Basel 1-0, St. Gallen-Grasshoppers 0-2, Sion-Aarau 1-0, Thun-Young Boys 0-4, FC Zürich-Neuchatel 2-1. A bajnokság élmezőnye: 1. Young Boys 58, 2. Basel 58, 3. FC Zürich 46.

Svédország, Allsvenskan, 1. forduló

A nyitó forduló nem hozott szerencsét a bajnoknak, az IFK Göteborg Malmőben hagyott két pontot. Megváltozott idén a bajnokság rendszere, 14-ről 16 csapatosra bővítették az élvonal létszámát, a három újonc, a Norrköping, a Ljungskile és a Sundsvall egyaránt vereséggel kezdett. Eredmények: Norrköping-Djurgarden 1-2, AIK Solna-Kalmar FF 0-0, GAIS Göteborg-Elfsborg 1-1, Halmstad-Gefle 1-0, Ljungskile-Hammarby 0-1, GIF Sundsvall-Helsingborg 0-3, Örebrö-Trelleborg 1-0, Malmö FF-IFK Göteborg 1-1. A bajnokság élmezőnye: 1. Helsingborg 3, 2. Djurgarden 3, 3. Halmstad 3.

Szlovákia, Corgon Liga, 23. forduló

4-0 volt a forduló népszerű eredménye, négy összecsapás is ilyen arányban ért véget. Folytatódott a Zilina és az Artmedia versenyfutása az első helyért. Eredmények: Kosice-Senec 4-0, Ruzomberok-Spartak Trnava 4-0, Slovan-Dubnica 3-2, Nitra-Banska Bystrica 1-0, Zilina-Trencin 4-0, Artmedia-Zlate Moravce 4-0. A bajnokság élmezőnye: Zilina 57, 2. Artmedia 56, 3. Nitra 43.

Szlovénia, Prva Liga Telekom, 25. forduló

Eredmények: Koper-Drava 2-3, Maribor-Primorje 1-1, Domzale-Interblock 1-2, Gorica-Nafta 4-1, Ivancna Gorica-Celje 1-5. A bajnokság élmezőnye: 1. Domzale 49, 2. Gorica 42, 3. Interblock 41.

Törökország, Türkcell Süper Lig, 28. forduló

Rangadót nyert a Fenerbahce, ezzel leszakadni látszik a Besiktas. A brazil Alex két gólt szerzett, amire csak Serdar Özkan tudott válaszolni. Még ennél is eredményesebb volt Ivan Cvetkov. A Sivasspor bolgár csatára négy gólt rúgott a Kasimpasa otthonában, a Sivasspor már BL-selejtezőt érő helyen áll, két pont hátránnyal az éllovas mögött. Eredmények: Ankaraspor-Trabzonspor 1-0, Denizlispor-Genclerbirligi Ankara 3-2, Besiktas-Fenerbahce 1-2, Vestel Manisaspor-Caykur Rizespor 2-1, Konyaspor-Genclerbirligi Oftas 0-1, Kayserispor-Istanbul BB 1-2, Ankaragücü-Bursaspor 2-0, Kasimpasaspor-Sivasspor 0-4, Galatasaray-Gaziantepspor 0-0. A bajnokság élmezőnye: Fenerbahce 63, 2. Galatasaray 61, 3. Sivasspor 61.

Rangadó Isztambulban a Besiktas és a Fener között

Ukrajna, Viscsa Liga, 23. forduló

Nem változott az első három pozíciója, a Dinamo továbbra is az élen. Eredmények: Csornomorec-Metaliszt Harkiv 0-1, Matelurg Zaporizsja-Zakarpattya 0-0, Karpati Lviv-Zorja Luhanszk 3-0, Metalurg Donyeck-Tavrija Szimferopol 1-2, Arszenal-Sahtar Donyeck 2-4, FK Harkiv-Dinamo Kijev 0-1, Krivbassz Krivij Rih-Naftovik 0-1, Dnyipro-Vorszkla 1-0. A bajnokság élmezőnye: 1. Dinamo Kijev 54, 2. Sahtar Donyeck 53, 3. Dnyipro 51.