Orsolya
15 °C

Zseniális gólokkal alázott a Santos

2008.04.04. 13:43
Tíz meccsel lassan a finisbe fordul a Libertadores-kupa csoportköre. A brazil csapatok teljes sikerét hozta a hét, mind a négy pályára lépő sikert aratott, a Santos hetet vágott, nem akármilyen gólokkal. A Cruzeiro, valamint a Fluminense és a LDU Quito már a legjobb 16 közé jutott. Az América-River meccsen négy fejesgól született.

Az első csoportban a Cruzeiro az argentin vetélytársa legyőzésével már a legjobb 16-ba jutott. Már három góllal vezettek a brazilok, amikor Silvera szépíteni tudott. A San Lorenzo az utolsó fordulóban a Caracas ellen játszik ki-ki meccset a második továbbjutó helyért. A második csoportból a Danubio már kiesett, még három csapatnak van esélye a legjobb 16 közé jutni.

A Cruzeiro nyerte a brazil-argentin párharcot

Hatalmas meccsen a Lanús az Estudiantes ellen szórt el két fontos pontot. Aaz utolsó fordulóban a Deportivo Cuencát fogadják, és már egy pont is elég az argentin csapatnak a továbbjutáshoz, ha kikapnak, kiesnek. A 4. csoportban a Coronel Bolognesinek szállt el minden esélye, a Flamengo jelenleg csak a harmadik, de ők még két meccset játszanak, a második Cienciano otthonában majd a végén otthon, a Coronel ellen.

Pontosztozkodás az argentin rangadón

Nagy küzdelmet hozott a mexikói América és az argentin River Plate párharca. Hamar vezetést szerzett a River, majd a második félidőben 18 perc alatt hat gól esett. Az América 10 perc alatt lőtt négyet, majd két gyors góllal zárkóztak az argentinok. A tálálkozón négy fejes gól született.

Tíz perc alatt vágott négyet a mexikói csapat, az América

A 6. csoportban a Santos tönkreverte a bolíviai San Josét, Molina egymaga négy gólt rúgott. Két forduló van még hátra a csoportból a brazil gárda győzelmével feljött a második helyre. A legutóbbi fordulóban a brazilok egészen zseniális gólokat lőttek. A Sao Paulo is nyert, és ezzel a csoportja élére ugrott. A 8. csoportban is még két forduló van hátra, ennek ellenére az már biztos, hogy a Fluminense és az ecuadori LDU Quito jutott az egyenes kieséses szakaszba.

Fantasztikus gólokkal nyert a Santos

Eredmények:

1. csoport:Real Potosí-Caracas FC 3-1 (Candia 3., H. Suárez 25., Pintos 82., ill. Castellín 6.), Cruzeiro-San Lorenzo 3-1 (Marcelo Moreno 11, 70, Wagner 82., ill. Silvera 87.). A csoport állása: 1. Cruzeiro 11 (5 mérkőzés), 2. Caracas 7 (5), 3. San Lorenzo 7 (5), 4. Real Potosí 3 (5).
2. csoport:Lanús-Estudiantes 3-3 (Sand 10., Valeri 16., Acosta 78., ill. Desabato 21., Benítez 24., Moreno y Fabianesi 61.). A csoport állása: 1. Estudiantes 8 (5 mérkőzés), 2. Lanús 7 (5), 3. Deportivo Cuenca 6 (5), 4. Danubio (4 (5).
4. csoport:Nacional-Coronel Bolognesi 1-0 (Barone 31.). A csoport állása: 1. Nacional 9 (5 mérkőzés), 2. Cienciano 7 (4), 3. Flamengo 7 (4), 4. Coronel Bolognesi 2 (5).
5. csoport:Univ. Católica-San Martín 1-0 (Gutiérrez 88.), América-River Plate 4-3 (Inigo 51., Esqueda 53., Cervantes 55., öngól, 61., ill. Archubi 6., Abreu 62., Cabanas 69.). A csoport állása: 1. América 9 (5 mérkőzés), 2. River Plate 9 (5), 3. San Martín 6 (5), 4. Univ. Católica 6 (5).
6. csoport:Santos-San José 7-0 (Domingos 17., Molina 22., 32., 63., 87., Kléber Pereira 79., Quinónez 81.). A csoport állása: 1. Cúcuta 8 (4 mérkőzés), 2. Santos 7 (4), 3. San José 4 (4), 4. Chivas 3 (4).
7. csoport:Sao Paulo-Sportivo Luqueno 1-0 (Adriano 93.), Atlético Nacional-Audax Italiano 1-1 (Villagra 60., ill. Orellana 78.). A csoport állása: 1. Sao Paulo 8 (4 mérkőzés), 2. Atlético Nacional 5 (4), 3. Audax Italiano 4 (4), 4. Sportivo Luqueno 4 (4).
8. csoport:Fluminense-Libertad 2-0 (Cícero 30., Thiago Silva 51.). A csoport állása: 1. Fluminense 10 (4 mérkőzés), 2. LDU Quito 10 (4), 3. Arsenal 3 (4), 4. Libertad 0 (4).