19 °C
33 °C

Idén sem lesz bajnok az Arsenal

2008.04.05. 19:53
A londoni csapat a szerdai BL-meccs után szombaton sem tudta legyőzni a Liverpoolt, a Chelsea idegenben is simán győzött a kisebbik manchesteri csapat, a City ellen. Öt forduló van hátra, az Arsenal hátránya öt pont az eggyel kevesebb meccset játszó MU mögött. Elméletileg behozható, de erre nem tennénk nagyobb összeget, az biztos.

60 111 néző előtt - a szerdai BL-meccshez hasonlóan - ismét 1-1-es döntetlent játszott egymással az Emirates Stadionban az Arsenal és a Liverpool, ezúttal az angol labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának nyitómérkőzésén.

Az első harminc percben egyértelműen jobb volt a vendégcsapat, majd az Arsenal vette át a játék irányítását. Gólt mégis a Pool ért el, a 42. percben Crouch két csel után 18 méterről lőtt a jobb alsó sarokba. A második félidő 54. percében az a Bendtner egyenlített, aki a szerdai meccsen saját csapatát fosztotta meg a góltól azzal, hogy a gólvonalon elakadt benne a labda.

Arsene Wenger, az Arsenal menedzsere a sajtótájékoztatón szót sem ejtett a bajnoki címről, Rafa Benitez, a Liverpool edzője úgy vélte, eddig kevés lehetőséget kapó játékosai - a nagy nyomás ellenére - bizonyítottak.

A két csapat kedden ismét összecsap a BL negyeddöntőjében, a visszavágó helyszíne immár az Anfield Road lesz. Ezzel a pontvesztéssel az Arsenal végképp elbúcsúzhat a bajnoki címtől: öt forduló van hátra, a Chelsea kettő, az egy meccsel kevesebbet játszott Manchester United öt ponttal van előtte.

A bajnokságban második helyen álló Chelsea kétgólos győzelmet aratott idegenben, a Manchester City otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában. A 42 594 néző előtt játszott meccsen a hatodik percben Dunne öngóljával szerzett vezetést a londoni csapat, melyet az 53. percben Kalou duplázott meg.

Avram Grant, a Chelsea menedzsere mérkőzés utáni nyilatkozatában az ellenfelet dícsérte, elégedett volt csapata második félidei játékával, kiemelte játékosai tökéletes koncentrálóképességét.

A Chelsea győzelmével tapad a listavezetőre, a Manchester United vasárnap délután a Middlesbrough ottthonában játszik.

Premier League, 33. forduló

Manchester City-Chelsea 0-2 (0-1) Dunne (6., öngól), Kalou (53.)
Aston Villa-Bolton Wanderers 4-0 (1-0), Barry (9., 60.), Agbonlahor (56.), Harewood (85.)
Blackburn Rovers-Tottenham Hotspur 1-1 (1-1) Pedersen (30.), illetve Berbatov (7.)
Fulham-Sunderland 1-3 (0-1) Healy (74.), illetve Collins (45.), Chopra (54.) Jones (76.)
Newcastle United-Reading 3-0 (2-0) Martins (18.), Owen (43.), Viduka (58.)
Wigan Athletic-Birmingham City 2-0 (1-0) Taylor (15., 55.)
Arsenal-FC Liverpool 1-1 (0-1) Bendtner (54.), illetve Crouch (42.)

Az állás: 1. Manchester United 76 pont, 2. Chelsea 74 pont, 3. Arsenal 71 pont, 4. Liverpool 63 pont, 5. Everton 57 pont.