Megdöbbentően impotens a Barcelona

2008.04.07. 09:21
Három pontra olvadt a Manchester előnye, most már a Chelsea-vel is komolyan kell számolni. Nyugodtak lehetnek a Real Madrid-hívek, most már nemcsak a Barcelona, a Villareal is botladozik mögöttük. Utcahossznyi a Bayern előnye. Rangadót bukott a Lyon Marseille-ben.

Premier League (Anglia)

Öt fordulóval a vége előtt ahelyett, hogy eldőlt volna, minden bonyolultabb lett, mint volt. Az Arsenal a bajnokságban sem tudta legyőzni a Liverpoolt. Hátrányból egyenlítettek, de a győzelmet nem tudták kivívni. Már hat ponttal vannak lemaradva, és a MU nehéz sorsolása ide (A Manchester még megy a Blackburnhöz, a Chelsea-hez, a Wiganhez, és fogadja jövő héten az Arsenalt, majd a West Hamet is), rangadók oda, hat pontot öt forduló alatt nagyon nehéz lesz ledolgozni. A Middlesborugh Afonso Alves élete első két angliai góljával tartotta otthon az egyik pontot a United ellen.

Afonso Alves első két angliai gólja

A Chelsea viszont a semmiből újra esélyesnek lépett elő. Sorrendben a 16. mérkőzésén sem kapott ki a londoni alakulat, jogos reményei lehetnek a bajnoki aranyra. Ha április 26-án legyőzik a Manchestert, és közben a United legalább egy aprót hibázik (például döntetlent játszik valaki ellen), a kékek akár bajnokok is tudnának lenni. Sok a kérdőjel, de éppen ez a jó. Régóta nem tapasztalt, izgalmas végjáték várható a Premier League-ban.

Érdemes szót ejteni az alsóházról is. A Derby kiesett, már a Fulhamnek is hat pont a hátránya, és a Bolton is nehéz helyzetbe került. A Newcastle és a Sunderland jó messze van a veszélyes zónától. A Wigannek, a Reading és a Birminghamnek van még miért izgulnia.

33. forduló. Szombat: Arsenal-Liverpool 1-1 (Bendtner 54., ill. Crouch 42.), Aston Villa-Bolton 4-0 (Barry 9., 60., Agbonlahor 56. Harewood 85.), Blackburn-Tottenham 1-1 (Pedersen 30., ill. Berbatov 7.), Fulham-Sunderland 1-3 (Healy 74., ill. Collins 45., Chopra 54., K. Jones 76.), Manchester City-Chelsea 0-2 (Dunne 6., öngól, Kalou 53.), Newcastle-Reading 3-0 (Martins 18., Owen 43., Viduka 58.), Wigan-Birmingham 2-0 (R. Taylor 15., 55.), Middlesbrough-Manchester United 2-2 (Afonso Alves 35., 56., ill. C. Ronaldo 10., Rooney 74.), Everton-Derby 1-0 (Osman 56.). A West Ham-Portsmouth mérkőzést kedden játsszák. A góllövőlista élmezőnye: Cristiano Ronaldo (Manchester United, 27), Ferando Torres (Liverpool, 21), Emmanuel Adebayor (Arsenal 19).

A bajnokság élcsoportja:

1. Manchester United 33 24 5 4 70-17 77
2. Chelsea 33 22 8 3 58-23 74
3. Arsenal 33 20 11 2 63-27 71
4. Liverpool 33 17 12 4 57-25 63
5. Everton 33 18 6 9 49-27 60
Az első két helyezett közvetlenül a BL-csoportkörbe, a harmadik és a negyedik a BL-selejtezők 3. fordulójába csatlakozik, az ötödik az UEFA-kupában indul.

Bundesliga (Németország)

Kilenc pontra nőtt a Bayern előnye. Szinte kizárt, hogy akad csapat, amely ebben a szezonban meg tudja állítani a bajorokat. A Bochum elleni simán nyert a csapat, pedig a renitens van Bommel miatt több mint egy órát emberhátrányban játszottak. Ráadásul már a negyedik percben hátrányba kerültek. A bochumi Azanough irgalmatlan nagy gólt lőtt Oliver Kahn kapujába. Derekasan küzdöttek a vendégek, ennek ellenére a Bayern az utolsó negyedórában a maga javára fordította a meccset.

Egyre közelebb a bajnoki aranyhoz a Bayern

Legutóbb még Hamburg üldözte őket, de viszont ők Stuttgartban kaptak ki, így a Schalke lett az első számú kihívó.

A verseny inkább most már csak azért folyik, melyik csapat lesz a második, azaz ki jut selejtezők nélkül a BL-be. Ezért a pozícióért jelenleg öt csapat hajt reális eséllyel. Mindhárom magyar érdekeltségű csapat vereséget szenvedett. A Karlsruhe kipukkadni látszik, sorrendben az ötödik meccsét is elbukta, már csak a 9. helyen áll, Hajnal Tamás végigjátszotta a meccset. Csakúgy, mint Huszti Szabolcs a Hannover együttesében. A Herthában Dárdai 12 percet kapott, a csapat otthon bukott a Werderrel szemben, amely már az első percben gólt szerzett. Az utolsó öt percben kapott ki a Leverkusen, a hosszabbítás perceiben aratott győzelmet a Dortmund .

27. forduló. Péntek: Duisburg-Cottbus 0-1 (Skela 4.). Szombat: Hertha BSC-Werder Bremen 1-2 (André Lima 10., ill. Rosenberg 1., Borowski 73.), Eintracht Frankfurt-Nürnberg 1-3 (Fink 3., ill. Hariszteasz 18., Vittek 49., Misimovics 83.), VfB Stuttgart-Hamburg 1-0 (Hilbert 20.), Wolfsburg-Hannover 3-2 (Dejagah 20., 71., Marcelinho 29., ill. Bruggink 27., Stajner 79.), Bielefeld-Karlsruhe 1-0 (Kabadaisz 92.), Schalke-Rostock 1-0 (Halil Altintrop 52.). Vasárnap: Dortmund-Leverkusen 2-1 (Frei 87., Dedé 93., ill. Kiessling 51), Bayern München-Bochum 3-1 (Lúcio 31., Ribéry 74., 11-esből, Lell 88., ill. Azaouagh 4.). A góllövőlista élmezőnye: Luca Toni (Bayern, 16), Mario Gomez (Stuttgart, 15), Mladen Petric (Dortmund, 13).

1. Bayern München 27 16 9 2 47-16 57
2. Schalke 04 27 13 9 5 41-26 48
3. Hamburg 27 12 11 4 37-20 47
4. Werder Bremen 27 14 5 8 55-39 47
5. Stuttgart 27 14 3 10 45-40 45
Az első két helyezett közvetlenül a BL-csoportkörbe kerül, a harmadik a BL-selejtezőkbe, a negyedik és az ötödik az UEFA-kupában indulhat.

Serie A (Olaszország)

Szombaton az AC Milan és az AS Roma is nyerni tudott. A milánóiaknál Inzaghi két góllal hálálta meg a bizalmat. A Roma az első negyedóra végére már kétgólos előnyre tett szert, de a második félidőben a Genoa két perc alatt egyenlített. A Tottit nélkülöző Roma a befejezés előtt 10 perccel, 11-esből tudott eredményes lenni. Győzelmükkel nem változott semmi, vasárnap az Inter Bergamóban aratott sikert.

Nagyszerű összecsapás zárta a fordulót. A Juventus a Palermo otthonába látogatott. Az első játékrészben a brazil Amauri révén a hazaiak kétgólos előnyre tettek szert. Mind a két találat remekbe szabott volt. Előbb 17 méterről bombázott Buffon kapujába, majd az első félidő hosszabbításában fejesből volt eredmény. A második félidőben agresszívebben játszott a Juventus, bár már az első játékrészben is hatalmas fölényben voltak, még rátettek egy lapáttal. Del Piero 19 perc alatt egyenlítette ki a rózsaszín mezesek előnyét. 10 perccel a lefújás előtt a harmadik gólját is megszerezhette volna, szabadrúgása a kapufán csattant. A 89. percben csodálatos találattal mégis a Palermoé lett a három pont. Cassani 25 méterről, kapásból bődületesen nagy gólt lőtt. Az első félidőben összefejelt Guana és Pavel Nedved, mindkettejüket kórházba szállították. A hazaiak játékosát már kiengedték, Nedvedet agyrázkódás gyanújával bent tartották.

Csodálatos Palermo-gólok a Juve ellen
32. forduló. Szombaton: AS Roma-Genoa 3-2 (Taddei 14., Vucsinics 17., De Rossi 80., 11-esből, ill. Rossi 58., León 59.), AC Milan-Cagliari 3-1 (Kaká 8., Inzaghi 31., 69., ill. Conti 49.). Vasárnap: Torino-Empoli 0-1 (Vannucchi 88.), Atalanta-Inter 0-2 (Vieira 21., Balotelli 73.), Parma-Lazio 2-2 (Budan 17., Paci 42., ill. Pandev 35., Bianchi 38.), Sampdoria-Livorno 2-0 (Maggio 66., Bonazzoli 84.), Catania-Napoli 3-0 (Colucci 4., Spinesi 16., Vargas 48.), Fiorentina-Reggina 2-0 (Pazzini 24., Mutu 92.), Siena-Udinese 1-1 (Kharja 69., ill. Floro Flores 77.), Palermo-Juventus (Amauri 11., 45., Cassani 89., ill. Del Piero 52., 71.). A góllövőlista élmezőnye: Marco Borriello (Genoa, 18), David Trézéguet (Juventus, 17), Adrian Mutu (Fiorentina, 16).

1. Inter 32 21 9 2 59-21 72
2. AS Roma 32 20 8 4 58-32 68
3. Juventus 31 16 10 5 53-28 58
4. Fiorentin 32 16 8 8 47-32 56
5. AC Milan 32 14 10 8 48-28 52
6. Sampdoria 32 15 7 10 46-37 52
Az első két helyezett közvetlenül a BL-csoportkörbe kerül, a harmadik és a negyedik a BL-selejtezők 3. fordulójába csatlakozik be. Az ötödik és a hatodik az UEFA-kupában indul.

Primera División (Spanyolország)

Nincs az a lehetőség a Primera División hajrájában, amit a Barcelona ki tudna használni. Ki tudja, hányadik alkalommal szór el fontos pontokat a Real Madrid, de a katalán klub képtelen élni ezekkel a lehetőségekkel. A madridiak Mallorcán hagytak két pontot. Sneijder révén vezettek, de a 66. percben Ramost kiállította a játékvezető, ami megzavarta a fővárosiakat. A 72. percben jött a hazaiak egyenlítése. Nem nagyon kell aggódnia a Realnak, ha pontot veszít, riválisai nem tudnak közelebb kerülni hozzá. A Barcelona csak kapufáig jutott a Getafe ellen, abból hármat is rúgott. Az utolsó percekben már négy csatár volt a pályán, és ha Xavit és Iniestát is ide vesszük, hatan ostromolták Abbondanzieri kapuját, mindhiába. Nem csoda, hogy a találkozó végén fehér kendők ezrei lepték el a Camp Nout. Elégedetlen mindenki.

Kilenc gól és két piros lap volt az Atlético Madrid Almería elleni mérkőzésén. A félidőben hét találatnál jártak a csapatok, ilyen gólgazdag 45 percre 1999 óta nem volt példa a spanyol bajnokságban. A vendégek oldalán történt a két kiállítás, a hazaiaknál Simao és Agüero is duplázni tudott. A Sevilla nyerni tudott a Villarreal elleni rangadón, míg nagy meglepetésre az eddig remeklő Racing hazai pályán kapott ki a kiesés ellen küzdő Deportivo csapatától. A szezon előtt még BL-szereplésről álmodozó Zaragoza 33 pontjával már kieső helyen áll.

Az Atlético és az Almería kilenc gólja
31. forduló. Szombaton: Osasuna-Recreativo 0-1 (Sinama-Pongolle 37.), Mallorca-Real Madrid 1-1 (Valero 72., ill. Sneijder 43.). Vasárnap: Atlético Madrid-Almería 6-3 (Antonio López 2., Forlán 5., 11-esből, Simao 33., 45., Agüero 53., 69., ill. Felipe Melo 10., Juanma Ortiz 17., Negredo 36.), Levante-Valladolid 0-3 (Joseba Llorente 23., Víctor 59., Borja Fernández 87.), Zaragoza-Betis 0-3 (Mark González 8., 16., Pavone 63.), Athletic Bilbao-Espanyol 1-0 (Garmendia 13.), Racing Santander-Deportivo 1-3 (Jorge López 36., ill. Xisco 2., 42., Coloccini 24.), Real Murcia-Valencia 1-0 (Iván Alonso 34.), Sevilla-Villarreal 2-0 (Luis Fabiano 19., Kanouté 87., 11-esből). Barcelona-Getafe 0-0. A góllövőlista élmezőnye: Luis Fabiano (Sevilla, 23), Daniel Güiza (Mallorca, 17), Raúl (Real Madrid, 16).

Ligue 1 (Franciaország)

Izgalmas lehet az utolsó hat forduló. A Bordeaux idegenben nyert a Rennes otthonában, a Marseille fantasztikus rangadón verte az éllovas Olympique Lyon gárdáját. Abszolút telt ház, 60 ezer néző és remek hangulat fogadta a csapatokat. Az első fél óra végére már kétgólos volt a hazaiak előnye. A Cissé, Niang csatársor remekül működött, testvériesen megosztoztak a gólokon. A Lyon a legjobb pillanatban, az első félidő lefújása előtt szépített egy öngóllal, az albán Cana saját kapujába bólintott. Hatalmas iramban folytatódott a második félidő is, alig tíz perc elteltével Niang ismét betalált, kialakítva ezzel a végeredményt.

Marseille-i öröm, lyoni bánat

Hat pontra olvadt a Lyon előnye, ami azért így is tekintélyesnek tűnik. Főképp úgy, hogy már nem várnak olyan borzasztó meccsek Benzemáékra (Rennes, Caen és Nancy otthon, Strasbourg, Nice, Auxerre idegenben). A Marseille a BL-selejtezős helyre még odaérhet, jelenleg 3 pont a hátránya a Nancyval szemben. A Strasbourg otthon kapott ki a Monacótól, és kiesésre áll, csakúgy, mint a Paris SG, amely ismét vereséget szenvedett. Szélesi a kispadon figyelte csapata vergődését.

32. forduló. Szombaton: Rennes-Bordeaux 0-2 (A. Diarra 18., Fernando 83.), Auxerre-Sochaux 0-1 (Perquis 44.), Caen-Valenciennes 1-0 (Dzsema 20.), Lens-Metz 1-1 (Monterrubio 33., 11-esből, ill. Pjanics 90.), Nice-Lille 0-0, St. Étienne-Le Mans 4-1 (Dernis 43., 62., Gomis 59., Feindouno 87., ill. Le Tallec 32.), Strasbourg-Monaco 0-2 (Nené 67., Fábio Santos 83.), Toulouse-Lorient 0-0. Vasárnap: Nancy-Paris SG 1-0 (Fortuné 68.), Marseille-Lyon 3-1 (Cissé 26., Niang 28., 54., ill. Cana 45., öngól). A góllövőlista élmezőnye: Benzema (Lyon, 17), Niang (Marseille, 15), Cavenaghi (Bordeaux, 12).

1. Lyon 32 21 4 7 65-32 67
2. Bordeaux 32 18 7 7 56-34 61
3. Nancy 32 14 13 5 36-22 55
4. Marseille 32 14 10 8 47-34 52
Az első két helyezett közvetlenül a BL-csoportkörbe kerül, a harmadik a BL-selejtezőkbe, a negyedik az UEFA-kupába jut.