1 °C
11 °C

50 ezer néző a másodosztályú meccsen

2008.04.08. 14:32
A Porto zsinórban harmadszor nyert, és a PSV-nek is csak egy pontra van szüksége Hollandiában, hogy egymás után negyedszer első legyen. Oroszországban továbbra is hibátlan a Rubin. Újonc kerülhet két topligás élvonalba, a Bristol és a Hoffenheim is közel áll a bravúrhoz. 22 bajnokság eredményei.

Anglia, Championship, 42. forduló

Élesedik a küzdelem a feljutásért, az 1. és az 5. helyen állók között csak 3 pont a differencia, de még mindig az újonc Bristol vezet. Tímár végigjátszotta a meccset a Plymouthban, Priskin a szünetben állt be a Preston csapatába, a 64. percben a második gólt ő szerezte. A West Brom hétközi meccsén Gerát a 67. percben cserélte le mestere. Tímár visszatérése nagy vihart kavart a Plymouth háza táján. A magyar védő által kiszorított holland Seip nem volt hajlandó leülni a kispadra. A csapat átadólistára tette a sértődött védőt. Eredmények: Scunthorpe-Sheffield Wednesday 1-1, Colchester-Ipswich 2-0, Norwich-Burnley 2-0, Plymouth-Charlton 1-2, Queens Park-Preston 2-2, Sheffield United-Leicester 3-0, Southampton-Bristol City 2-0, Watford-Coventry 2-1, Stoke-Crystal Palace 1-2. Hét közben játszották: Sheffield Wednesday-Coventry 1-1, Cardiff-West Bromwich 0-0. A bajnokság élmezőnye: 1. Bristol City 70, 2. Stoke 69, 3. Hull 68.

Priskin gólja a QPR ellen

Ausztria, T-Mobile Bundesliga, 33. forduló

Orosz Péter csak az utolsó tíz percre szállt be, a Wacker így is nagyon fontos meccset nyert meg, de még mindig három pont hátránnyal áll kieső helyen. Éles harc várható a hátralévő három fordulóban a bajnoki címért is. A Mattersburgban Kovrig és Csizmadia végigjátszotta a meccset. Eredmények: Kärnten-Altach 1-1, Wacker Tirol-Ried 1-0, Salzburg-Sturm Graz 3-0, Austria Wien-Mattersburg 0-0, LASK Linz-Rapid Wien 1-2. A bajnokság élmezőnye: 1. Rapid Wien 60, 2. Salzburg 59, 3. Austria Wien 52.

Belgium, Jupiler Liga, 29. forduló

Az élen álló trió nyerni tudott, maradt a Standard 9 pontos előnye a hátralévő öt fordulóra. Tóth Balázsék (Genk) hazai pályán hibáztak, az utolsó fé lórában emberhátrányban játszottak, akkor született a Lokeren győztes gólja. Eredmények: Gent-Sint-Truiden 2-3, Zulte-Waregem-FC Brugge 2-3, Cercle Brugge-Mons 0-0, Dender-Charleroi 2-4, Genk-Lokeren 2-3, FC Brussels-Mechelen 2-2, Roeselare-Germinal Beerschot 1-0, Standard Liege-Mouscron 1-0, Westerlo-Anderlecht 0-2. A bajnokság élmezőnye: 1. Standard Liege 67, 2. Anderlecht 58, 3. FC Brugge 57.

Bulgária, A Liga, 22. forduló

Eredmények: Botev-Lokomotiv Plovdiv 1-2, Belasica-Vidima 1-0, Vihren-Lokomotiv Szófia 1-0, Marek-Cserno More 1-4, CSZKA Szófia-Szlávia Szófia 2-0, Levszki Szófia-Szpartak Várna 3-0, Liteksz-Pirin 1-0, Csernomorec-Beroe 2-0. A bajnokság élmezőnye: 1. CSZKA Szófia 56, 2. Levszki 46, 3. Lokomotiv Szófia 43.

Csehország, Gambrinus Liga, 24. forduló

Pontszámban utolérte a Sparta a Slaviát, miután az utóbbi idegenben pontokat szórt el; a találkozón Róth Ferenc végig a kispadon ült. A Sparta minimális különbséggel legyőzte a Ceské Budejovicét. Eredmények: Slovan Liberec-Mlada Boleslav 1-2, Sparta Praha-Ceské Budejovice 1-0, Banik Ostrava-Jablonec 3-0, Zlin-Viktoria Zizkov 0-0, Brno-Most 2-1, Teplice-Sigma Olomouc 1-1, Bohemians-Kladno 1-1, Viktoria Plzen-Slavia Praha 0-0. A bajnokság élmezőnye: 1. Slavia 50, 2. Sparta 50, 3. Banik Ostrava 42.

Dánia, SAS Ligaen, 23. forduló

Már hat pont az Aalborg előnye, mert bár hazai pályán pontot veszített a kiesés ellen küzdő Viborg ellen, de az FCK meg kikapott, szintén az otthonában. Eredmények: Horsens-Bröndby 1-3, Randers-Odense 0-2, Esbjerg-Lyngby 2-1, Aalborg-Nordsjaelland 3-1, FC Köbenhavn-Midtjylland 0-2, Aarhus-Viborg 0-0. A bajnokság élmezőnye: 1. Aalborg 49, 2. FC Köbenhavn 43, 3. FC Midtjylland 41.

Görögország, Super League, 28. forduló

Két fordulóval a zárás előtt a Panathianikosz súlyos vereséget szenvedett idegenben, ezzel kiszállni látszik a bajnoki címért folyó versenyből. Az AEK két pont hátránnyal üldözi az élen álló Olympiakoszt. Eredmények: Panioniosz-Verie 2-2, OFI-Panathinaikosz 4-1, Atromitosz-Aszterasz 0-2, Arisz-Iraklisz 2-2, Levadiakosz-PAOK 2-0, Apollon-Xanthi 1-0, AEK Athén-Ergotelisz 3-1, Olympiakosz-Larissza 2-1. A bajnokság élmezőnye: 1. Olympiakosz 64, 2. AEK Athén 62, 3. Panathinaikosz 60.

Így verték tönkre a Panathinaikoszt

Hollandia, Eredivisie, 32. forduló

Egyetlen pontra van csak szüksége a PSV-nek, hogy megvédje bajnoki címét. A hét végén a Heracles ellen nyertek, Dzsudzsáknak 70 perc jutott. Babos és Vadócz is végigjátszotta a Rodában didalmaskodó NEC mérkőzését. A hazaiaknál Bodor a 78. percben állt be. Fehér Csabát az 57. percben hozta be edzője, a NAC idegenben nyert. Eredmények: Roda-NEC 0-2, Willem II-Heerenveen 2-3, Twente-Excelsior 1-0, Vitesse-Sparta 3-0, VVV Venlo-AZ Alkmaar 2-3, PSV-Heracles 2-0, Feyenoord-Utrecht 3-1, Ajax-De Graafschap 4-1, Groningen-NAC Breda 1-2. A bajnokság élmezőnye: PSV 68, 2. Ajax 63, 3. NAC Breda 60.

A PSV egy apró lépésre az aranytól

Lengyelország, Orange Ekstraklasa, 24. forduló

Már csak négy pont kell a Wisla Krakównak, hogy tetemes előnyét bajnoki címre váltsa. A Legia a hét végén hibázott, így már 14 pont a krakkói csapat előnye. Eredmények: Górnik Zabrze-Groclin 0-0, Widzew Lódz-Jagellonia 2-0, Zaglebie Sosnowiec-Cracovia 1-2, Korona-LKS Lódz 2-0, Lech Poznan-Odra 2-0, Zaglebie Lubin-Polonia 0-0, Wisla-Ruch Chórzow 2-0, GKS Belchatow-Legia 2-2. A bajnokság élmezőnye: 1. Wisla 64, 2. Legia 50, 3. Groclin 49.

Németország, Bundesliga 2, 27. forduló

A forduló rangadóját Kölnben vívták, ahol 50 ezer néző volt kíváncsi a két egykori Bundesliga csapat csatájára. A vendégek Rösler góljával vezettek, a Köln a 92. percben büntetőből egyenlített. Egyre nehezebb helyzetben van a Kaiserlautern, a hét végén a feljutásért küzdő újonc Hoffenheim tréfálta meg őket. Torghelle 11 percet játszott a 3-0-s sikert elérő Jena csapatában. Eredmények: Greuther Fürth-1860 München 3-1, Koblenz-Offenbach 1-1, Kaiserslautern-Hoffenheim 0-2, St. Pauli-Freiburg 5-0, Augsburg-Erzgebirge Aue 1-1, CZ Jena-Paderborn 3-0, Mainz-Wehen 3-0, Alemannia Aachen-Osnabrück 3-0, FC Köln-Mönchengladbach 1.1. A bajnokság élmezőnye: 1. Mönchengladbach 52, 2. Hoffenheim 50, 3. Mainz 46.

Furcsa 11-essel mentett pontot a Köln

Norvégia, Tippeligaen, 2. forduló

Nincs már százszázalékos a bajnokságban. A bajnok SK Brannt alaposan kitömték idegenben. Eredmények: Aalesund-SK Brann 4-2, Fredrikstad-Molde 2-1, Hamar-Viking 3-2, Lyn Oslo-Bodö/Glimt 3-1, Tromsö-Valerenga 2-0, Stabaek-Lilleström 4-2, Strömsgodset-Rosenborg 3-2. A bajnokság élmezőnye: 1. Stabaek 4, 2. Tromsö 4, 3. Aalesund 3.

Olaszország, Serie B, 34. forduló

Nyert a három éllovas, a Chievo és Bologna egyre közelebb kerül a Serie A-hoz. A Grossetóban Filkor Attila a 63. percben állt be. A Bresciában Vass Ádám játszott, ő is csak csereként, 37 percet. A többi magyar nem jutott szóhoz. Eredmények: Triestina-Albinoleffe 2-4, Treviso-Ascoli 2-1, Brescia-Bari 0-0, Lecce-Cesena 3-0, Messina-Chievo 2-3, Piacenza-Frosinone 1-2, Avellino-Grosseto 0-3, Rimini-Mantova 1-1, Bologna-Modena 4-1, Spezia-Ravenna 2-0, Pisa-Vicenza 1-1. A bajnokság élmezőnye: 1. Chievo 72, 2. Bologna 70, 3. Albinoleffe 68.

Újabb lépés Bolognában a Serie A felé

Oroszország, Premier Liga, 4. forduló

Továbbra is veretlen a Rubin Kazany, a bajnoki cím védője, a Zenit csak kilencedik, eddig ötvenszázalékos teljesítményt nyújtott. Csalódás a Szpartak Moszkva teljesítménye. Igaz, hogy még veretlenek, de mindössze egy győzelmet arattak. Eredmények: FK Moszkva-Himki 2-2, Tyerek-CSZKA Moszkva 1-0, Szaturn-Lokomotív Moszkva 1-2, Rubin-Tom 2-1, Krilja Szovjetov-Lucs-Energija 2-1, Sinnyik-Zenit 2-2, Szpartak Nalcsik-Dinamo Moszkva 0-2, Szpartak Moszkva-Amkar 1-1. A bajnokság élmezőnye: 1. Rubin 12, 2. Dinamo 10, 3. Lokomotív 9.

Portugália, bwinLIGA, 25. forduló

Sorrendben harmadik bajnoki címét, összesítésben a 23.-at szerezte a Porto a hét végén, miután 6-0-ra nyert az Estrela Amadora ellen, így a hátralévő öt fordulóban behozhatatlan előnyre tett szert. A második helyért még óriási a küzdelem, amelynek tétje nem kisebb, mint a Bajnokok Ligája-indulás. Eredmények: Pacos de Ferreira-Guimaraes 2-2, Academica-Setúbal 0-0, Porto-Estrela Amadora 6-0, Uniao Leiria-Naval 0-2, Maritimo-Nacional 1-0, Sporting CP-Sporting Braga 2-0, Boavista-Benfica 0-0, Leixoes-Belenenses 1-2. A bajnokság élmezőnye: 1. Porto 63, 2. Benfica 45, 3. Guimaraes 45.

Hat góllal ünnepelte bajnoki aranyát a Porto

Románia, Divizia Nationala A, 27. forduló

Óriásit hibázott a CFR, hazai pályán kikapott a mindössze 13. helyen szerénykedő Pandurii csapatától. A Steaua élt a lehetőséggel, Doin Goian és Pepe Moreno góljaival verték a Dacia Movenit, így pontszámban utolérték riválisukat. Eredmények: Poli Iasi-Unirea 2-3, Univ. Craiova-Gloria Bistrita 1-1, Otelul-Dinamo Bukarest 0-1, Poli Timisoara-Univ. Cluj 3-0, Farul-Rapid 0-0, Gloria Buzau-Vaslui 1-1, CFR Cluj-Pandurii 1-2, Ceahlaul-UT Arad 1-1, Steaua-Dacia 2-0. A bajnokság élmezőnye: 1. CFR 59, 2. Steaua 59, 3. Rapid 49.

Skócia, Premier League, 33. forduló

Az alapszakasz utolsó fordulóját rendezték. Mindkét éllovas hibázott, de a Celtic hátránya már 7 pont örök vetélytársával szemben. Jó néhány elmaradt meccs van hátra a bajnokság első etapjából, de az eldőlt, hogy a Rangers FC, a Celtic, a Motherwell, a Dundee United, a Hibernian és az Aberdeen folytatja a felsőházban. A többiek a kiesés elkerülése ellen küzdenek. Öt forduló van csak hátra a bajnokságból. Eredmények: Celtic-Motherwell 0-1, Gretna-Inverness 1-2, Hibernian-St. Mirren 2-0, Kilmarnock-Hearts 0-0, Dundee United-Rangers FC 3-3, Aberdeen-Falkirk 2-1. A bajnokság élmezőnye: 1. Rangers FC 75, 2. Celtic 68, 3. Motherwell 52.

Svájc, AXPO Super League, 29. forduló

Visszavette a Basel a vezetést, de csak azért, mert a Young Boys meccsét elhalasztották. Ha nyer a Young Boys, két pont lesz az előnye. Eredmények: Grasshoppers-FC Basel 1-1, Aarau-Thun 3-1, Neuchatel-St. Gallen 1-0, Sion-FC Zürich 3-3. A Young Boys-Luzern meccset április 24-én rendezik. A bajnokság élmezőnye: 1. Basel 59, 2. Young Boys 58, 3. FC Zürich 47.

Svédország, Allsvenskan, 2. forduló

Eredmények: Djurgarden-Malmö FF 1-1, Gefle-Norrköping 2-0, IFK Göteborg-Örebro 4-1, Trelleborg-GAIS Göteborg 3-1, Helsingborg-Halmstad 1-1, Hammarby-Sundsvall 5-3, Kalmar-Ljungskille 3-1, Elfsborg-AIK Solna 3-0. A bajnokság élmezőnye: 1. Hammarby 6, 2. IFK Göteborg 4, 3. Elfsborg 4.

Szlovákia, Corgon Liga, 24. forduló

A szezon legfontosabb mérkőzésére került sor szombaton. A bajnokságban vezető és a bajnoki címet védő Zilina az Artmediát fogadta. A találkozót 8435 néző figyelte, és a két kiállítással tarkított összecsapás a 11. percben, Halenár góljával dőlt el. Eredmények: Senec-Nitra 1-0, Zilina-Artmedia 0-1, Trencin-Banska Bystrica 1-3, Zlate Moravce-Slovan 0-1, Spartak Trnava-Kosice 2-0, Dubnica-Ruzomberok 1-1. A bajnokság élmezőnye: 1. Artmedia 59, 2. Zilina 57, 3. Nitra 43.

Szlovénia, Prva Liga Telekom, 26. forduló

Eredmények: Celje-Domzale 0-1, Nafta-Primorje 2-1, Interblock-Maribor 1-0, Gorica-Koper 2-4, Drava-Ivancna Gorica 3-1. A bajnokság élmezőnye: 1. Domzale 52, 2. Koper 44, 3. Interblock 44.

Törökország, Türkcell Süper Lig, 29. forduló

Tovább folytatódott a legjobb négy csapat versenyfutása a bajnoki aranyért. A Fener csak a 95 percben lőtt góllal tudta hozni a meccsét. Az eddig remeklő Sivasspor idei második hazai vereségével fontos rangadót bukott a Besiktas ellen, a Galatasaray az utolsó percekben szerzett Lincoln-góllal gyűjtötte be a három pontot. Eredmények: Trabzonspor-Denizlispor 2-0, Genclerbirligi Oftas-Kasimpasa 0-1, Fenerbahce-Kayserispor 2-1, Caykur Rizespor-Konyaspor 2-2, Bursaspor-Vestel Manisaspor 1-0, Gaziantepspor-Ankaragücü 2-1, Istanbulspor-Ankaraspor 0-1, Sivasspor-Besiktas 1-2, Genclerbirligi Ankara-Galatasaray 0-1. A bajnokság élmezőnye: 1. Fenerbahce 66, 2. Galatasaray 64, 3. Sivasspor 61.

Az utolsó pillanatban nyerte a meccsét a Fenerbahce

Ukrajna, Viscsa Liga, 21. forduló

Óriási mázlija volt a Dinamo Kijevnek. Egyrészt háromszor is sikerült egyenlítenie a Metalurg Donyeck ellen, de a tavaszi szezonban először veszített pontokat. Másodsorban a középmezőnyhöz tartozó Csornomorec Koloda góljával legyőzte idegenben a Sahtart, és a Dnyipro is kikapott Harkivban. Ezzel két pontra nőtt a Dinamo előnye üldözőivel szemben. Eredmények: Tavrija Szimferopol-Arszenal 1-1, Zorja Luhanszk-Krivbassz Krivij Rih 1-2, Zakarpattya-Karpati Lviv 1-2, Dinamo Kijev-Metalurg Donyeck 3-3, Vorszkla-Metalurg Zaporizzsja 2-1, Metaliszt Harkiv-Dnyipro 1-0, Sahtar Donyeck-Csornomorec 0-1, Naftovik-FK Harkiv 1-4. A bajnokság élmezőnye: 1. Dinamo Kijev 55, 2. Sahtar Donyeck 53, 3. Dnyipro 52.